Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Yalçın Özer ( 1948)

gazeteci, yazar1948 yılında doğdu. 1976 senesinde İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Bu seneden itibaren İstanbul’da Bakırköy Hükümet Tabipliği ve İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1997 yılına kadar, 18 yıl Türkiye Gazetesinde köşe yazarlığı, başyazarlık ve gazete yöneticiliği yaptı. Gazeteciler Cemiyeti tarafından 1986 yılında son 10 yılın en iyi gazetecisi seçildi. TGRT Televizyonu’nda haber programları yaptı. Siyasete öğrencilik yıllarında Adalet Partisi Bakırköy İlçe Gençlik Kolları'nda çalışarak adım attı. 18 Nisan 1999'da yapılan yerel seçimlerde DYP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu fakat seçilemedi. Evli ve iki kız çocuk babasıydı.
VEFAT-HABER

Acımız büyük
Türkiye 9 Ocak 2001

ANKARA (İHA) - Gazetemizin eski Başyazarı, Türkiye Gazetesi Temsilcisi, Gazeteci-Yazar Yalçın Özer, geçirdiği kalp krizi sebebiyle önceki gece vefat etti. Merhum Yalçın Özer’in cenazesi, dün Ankara’nın Bağlum Köyü Merkez Camii’nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Bağlum Aile Kabristanlığı’nda toprağa verildi.

Cenazeye kimler katıldı

Cenaze törenine, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Başkanı Bülent Arınç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali Çoşkun ile Hüseyin Çelik ve milletvekilleri, DYP Grup Başkanvekili Turhan Güven, Genel Başkan Yardımcıları, Celal Adan, Hayri Kozakçıoğlu, Mehmet Gölhan, Necmettin Cevheri, Saffet Arıkan Bedük ve milletvekilleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Bağlum Belediye Başkanı Murat Kutlu, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Enver Ören’i temsilen İhlas Holding Genel Sekreteri Cemil Aral, İhlas Holding Müessese Müdürü Yavuz Özgün, Genel Yayın Müdürümüz Resül İzmirli, TGRT Genel Müdürü Taha Yücel, Rek-Baş Genel Müdürü Serkan Aldoğan, Ankara Medya Grup Başkanı Nuri Elibol, Ankara İHA TGRT ve Türkiye Gazetesi yönetici ve personelleri, Türkiye Gazetesi İdari Temsilcisi Enver Yazıcı, İhlas Holding personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Erdoğan: Çok üzgünüm

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, cenaze töreninden sonra yaptığı açıklamada, Yalçın Özer’in, çok değerli bir dostu ve ağabeyi olduğunu belirterek, “Gerçekten kendisine çok saygı duyduğum, çok da müşterek yanlarımızın olduğu bir insan. Bugün de kötü haberini aldığımız bir gün. Bu haber bizi gerçekten derinden üzdü. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi.Yazarlarımız Özer’i anlattı...

Ömer Öztürkmen:
Türk basınında onu bir ahlak numunesi olarak gösterebilirim. 50 yıllık tercrübem bu. Yalçın, Cağaloğlu’nda rahmetli Erol Güngör kadar güçlü kalemi olan yetenekli bir arkadaşımızdı. Çok akıcı ve etkili bir üslûbu vardı. Aynı zamanda iyi bir doktor da olan arkadaşımızın genç yaşta vefatı hepimizi derinden üzmüştür. Cenab-ı Hakk’tan mağfiret niyaz ediyor, yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

Gürbüz Azak:
Yalçın Özer, göreve bağlılığı, Türkçe’ye hakimiyeti ve genç gazetecilere örnek oluşu ile bilinmeli ve unutulmamalı. Son derece mantıklı ve seviyeli yazılarından istifade ettiğim dost Yalçın Özer’e rahmetler diliyorum. Gazetemize yıllarca tıpkı bir muhabir gibi el ve omuz vermiş, son derece hatırnaz bir arkadaşımızdı.

Mustafa Necati Özfatura:
Gazetemizin ilk yazarlarından olup, gerek gazetemizde, gerek Holdingimizin muhtelif kademelerinde çok büyük hizmetleri olmuştur. Yalçın kardeşim, son derece mütevazi, son derece ahlak ve haya sahibi, ehl-i sünnet büyüklerinin yolunda giden, onları aşk derecesinde seven bir inanca sahipti. Gazetemizin yeni yayınlandığı yıllarda birlikte aynı odaları ve aynı duyguları paylaştık. Tabii üzüntümüzü birkaç kelime ile ifade etmek mümkün değildir. Üzüntümüz çok büyüktür. Allah-ü Teala’nın rızası ve rahmeti üzerine olsun. Kabri, cennet bahçelerinden bir bahçe olsun. Yakınlarına ve gazetemizin mensuplarına ve okuyucularına başsağlığı diliyorum. Kendisini çok seviyordum.

Rahim Er:
Türkiye, çok önemli bir beyni, basın dünyası şerefli bir kalemi, biz yeri doldurulmaz kıymetli bir arkadaşımızı kaybettik. Acımız fevkalade büyüktür. Sevenlerine sabır, kendisine yüce Allah’dan gani gani rahmet diliyorum.

Fuat Bol:
Yalçın Özer Abi, kalemi de kendisi gibi pırıl pırıl olan ender yazarlarımızdandı. Genç yaşta aniden aramızdan ayrıldı. Belli ki onun o temiz kalbi, hayatın ağırlığına daha fazla dayanamadı. Halbuki Türk cemiyeti olarak o müstesna kaleme ne kadar ihtiyacımız vardı. Yine belli ki iyiler iyi atlara binip, iyi ve güzel diyarlara gidiyor. Kendisine Cenab-ı Hakk’ın sonsuz mağfiretini diliyorum. Başımız sağolsun.HABER

İzgi ve Kutan’dan başsağlığı mesajı

ANKARA- TBMM Başkanı Ömer İzgi, dün geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden gazeteci Yalçın Özer’in eşine bir başsağlığı mesajı gönderdi. İzgi, Özer’in eşi Leyla Özer’e gönderdiği mesajda, “Saygıdeğer eşiniz, gazeteci Yalçın Özer’in geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşamını yitirmesinden derin üzüntü duydum. Merhum Yalçın Özer’e Allah’tan rahmet, size, yakınlarınıza ve basın camiasına sabır ve başsağlığı dilerim” dedi. SP Genel Başkanı Recai Kutan’da dün grup toplantısında yaptığı konuşmada Yalçın Özer’in vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirerek, ailesine, yakınlarına ve basın camiasına başsağlığı diledi.HABER

‘Ufku geniş bir aydındı’

İSTANBUL - Doğruyol Partisi (DYP) Genel Başkanı Tansu Çiller, önceki gece vefat eden yılların gazetecisi Dr. Yalçın Özer’in ölüm haberini, dün ziyaret ettiği Tüketicileri Koruma Derneği’ne (TÜKODER) gelirken yolda öğrendiğini söyledi. Ölüm haberini duyduğunda ‘şok’ olduğunu ifade eden Çiller, merhum Özer için düşüncelerini şöyle dile getirdi: “Merhum Yalçın Özer, tertemiz, pırıl pırıl, ufku çok geniş, dünyayı apayrı bir ışıkla görebilen bir arkadaşımızdı. İçimiz yanıyor bugün. Türkiye’nin kaybıdır. Sadece gazetecilik değil, siyasetin de büyük kaybıdır. Arkadaşımızın yazmış olduğu bir çok yazının bugün ne kadar gerçek olduğu tek tek ortaya çıkmaktadır. Mekanı Cennet olsun.”Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com