Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Yıldırım Demirören ( 1964)

Türkiye Futbol Federasyonu Eski Başkanı


Beşiktaş Jimnastik Kulübü Eski Başkanı


işadamı1964 yılında İstanbul'da doğdu. Eğitimini Leysen American School'da tamamladı. TÜSİAD, TUGİAD ve TABA üyesi. Demirören Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili. 2000-2002 ve 2002-2004 dönemlerinde BJK Yönetim Kurulu Üyeliği, Asbaşkanlık ve Futbol Şube Sorumluluğu görevlerinde bulundu. İngilizce biliyor. Evli ve 3 çocuk babası.
HABER

Vatan ve Milliyet Demirören-Karacan'ın

Doğan Yayın Holding bünyesinde bulunan Milliyet ve Vatan Gazeteleri, tüm marka ve isim hakları ile internet siteleri ile birlikte toplam 73 milyon 960 bin dolar karşılığında Demirören ve Karacan Grubu'nun ortak girişim şirketi DK Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş.'ye satıldı.

Şirketten Borsa'ya gönderilen açıklama şöyle: "Şirketimiz bünyesinde yayınlanmakta olan Milliyet Gazetesi'ne ait tüm marka ve isim hakları ile İnternet Sitesi alan adlarının KDV dahil 47.960.000,-ABD Doları bedel üzerinden, Şirketimizin 129.000.000,-TL sermayesinde %99,99 oranında pay sahibi olduğu ve bünyesinde Vatan Gazetesi'nin tüm marka ve isim hakları ile İnternet Sitesi alan adlarını barındıran Bağımsız Gazeteciler Yayıncılık A.Ş.'de sahip olduğumuz beheri 100,-TL nominal değerli 1.289.996 adet hisse senetlerinin tamamının 26.000.000 ABD Doları bedel üzerinden, Demirören ve Karacan Grubu'nun ortak girişim şirketi DK Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş.'ye satışı konusunda, bu akşam Şirketimiz ile DK Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş. arasında genel esaslarda mutabakat sağlanmıştır. Hisse devir sözleşmesinin imzalanmasını takiben ayrıca detaylı açıklama yapılacaktır."HABER

Beşiktaş, Maccabi Tel Aviv'i mahvetti: 5-1
15.09.2011

UEFA Avrupa Ligi E Grubu'nda Beşiktaş ile Maccabi Tel Aviv arasında oynanan karşılaşmanın ilk yarısı Siyah-beyazlı ekibin 2-0 üstünlüğü ile sona erdi. Beşiktaş'ın gollerini 3 ve 27. dakikada Hugo Almeida attı. 48. dakikada Roi Kehat'in golü ile skor 2-1 oldu. Bu golden 2 dakika sonra Mehmet Aurelio'nun golü geldi ve skor 3-1. Egemen'in golü ile skor 4-1. Eduardo Goncalves de Oliviera'nın 88. dakikadaki golü ile skor 5-1'e yükseldi. Maç bu skorla sona erdi.HABER

‘TV’miz de olacak...’
16 Ekim 2011

ŞEFFAF ODA’nın konuğu, Kulüpler Birliği Başkanı, medya patronu ve işadamı Yıldırım Demirören.
Yıldırım Demirören’e “Milliyet ve Vatan’ı” soruyorum. Anlatıyor:
“İyi gidiyor. Kamuoyuna yansıyan ortaklar arasında sorunlar var ama biz onlara hiç bakmıyoruz. Bizim hedefimiz gazetedeki yazarlarımızla, çalışanlarımızla gazetelerimizi nasıl büyütürüz. Nasıl daha iyi hale getiririz. Bunun çalışmasını yapıyoruz. Milliyet ve Vatan’ın çok daha yükselmesi gerektiğine inanıyoruz.”

Demirören TV kanalı kurmak hedefini de dile getirdi.HABER

TFF Başkanlığı için gözler Demirören'de
18 Şubat 2012

Yıldırım Demirören'in, Şenes Erzik'in aday olmaktan vazgeçmesi üzerine, Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı olmak için adaylığını koymaya karar verdiği öğrenildi. Demirören'in adaylığını yakın zamanda açıklaması bekleniyor.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı kim olacak? UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik'in, adaylıktan vazgeçmesi üzerine, gözler Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'e çevrildi.

Bir süredir nabız yoklayan Demirören'in, Şenes Erzik'in son anda aday olmaktan vazgeçmesi üzerine, Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı olmak için adaylığını koymaya karar verdiği öğrenildi.

Demirören'in kısa süre içinde adaylığını resmen açıklaması bekleniyor. Mehmet Ali Aydınlar'ın görevinden ayrılmasından sonra, Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı, Ankara'da 27 Şubat'ta düzenlenecek kongre ile belirlenecek.
HABER

Demirören, TFF'nin Yeni Başkanı
28 Şubat 2012

Türkiye Futbol Federasyonu, bugün 41. başkanını seçti. 221 oy alan Yıldırım Demirören, TFF'nin yeni başkanı oldu. Türkiye Futbol Federasyonu bugün yeni başkanını seçti. Mehmet Ali Aydınlar’ın istifasının ardından alınan genel kurul kararı sonrasında adaylığını koyan Yıldırım Demirören delegelerin önemli bir bölümünün desteğini sağlarken, yeni başkan seçildi.

Ankara Marriott Otel’de saat 11.00’de başlayan oturumda genel 302 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyordu. 229 oyun 221'iini alan Demirören federasyonun yeni başkanı oldu. Oy kullanmayan sekiz kişinin ise Galatasaray delegesi olduğu iddia ediliyor.

Kurullar kalabilir

Demirören’in mevcut kurulları sezon sonuna kadar değiştirmeyi düşünmediği vurgulandı. Yönetim kurulundaki bazı isimlerin Merkez Hakem Kurulu’nun yeniden belirlenmesi şeklinde görüş belirtmesine karşın Demirören’in devam eden şike ve teşvik süreci nedeniyle özellikle Etik ve Disiplin Kurullarının görevine devam etmesini istediği, Denetleme Kurulu’nda ise bazı değişiklikler öngörebileceği ileri sürüldü.

"Gemiyi birlikte yürüteceğiz"

Yıldırım Demirören seçimin ardından, "Öncelikle bu görevi vekaleten de olsa son bir aydır yürüten Hüsnü Güreli'ye teşekkür ediyorum. Bana oy veren vermeyen tüm delegelere de teşekkür ediyorum. Bu gemide hep beraberiz. Gemiyi adaya, düzlüğü beraber çıkaracağız. Zorluklar aşılmak için vardır. Ne karar alırsak sizlerle paylaşacağız. Bir yola çıktık, umarım Allah mahcup etmez." dedi.

Demirören’in listesi

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 41. başkanı olarak seçilen Yıldırım Demirören'in 216 oyla seçilen Yönetim Kurulu listesi şu şekilde:
1-Yıldırım Demirören
2- Servet Yardımcı
3- Arif Koşar
4- Talat Yılmaz
5- Fethi Heper
6- Mehmet Baykan
7- Cengiz Zülfikaroğlu
8- Ufuk Özerten
9- Hakan Kanık
10-Taylan Öner
11-Mustafa Beyazlı
12-Edip Eren
13-Faruk Öksüz
14-Selim Koray
15-Ergun Tekin
HABER

Alacaklarını kulübe hibe edecek
Yeni Şafak 26.02.2012

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul'da tüm alacaklarını kulübe hibe ettiğini açıkladı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul'da tüm alacaklarını kulübe hibe ettiğini açıkladı.
Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen toplantıda kürsüye gelerek konuşma yapan Yıldırım Demirören, kulübe sağladığı 103 milyon TL'lik maddi kaynağın tamamını kulübe hibe ettiği söyledi.

Demirören, "Herkes borcumu konuşuyor, ben bunu Beşiktaş'a hibe edeceğim, ancak tek şartım var, bundan sonraki başkan ve yöneticiler de Beşiktaş'ın kasasına koyduklarını geri almayacak." şeklinde konuştu.

Yeni stat yapımı konusunda da önemli aşamalar kaydettiklerini dile getiren Demirören, önlerinde katetmeleri gereken kısa bir mesafe kaldığını ifade etti.

HABER

Beşiktaş'ta Demirören dönemi ibra edilmedi
24 Şubat 2013

Beşiktaş Kulübü Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı'nda yapılan oylamada Yıldırım Demirören dönemi ibra edilmedi.

BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde gerçekleştirilen toplantıda, Fikret Orman yönetiminin görevi devraldığı tarihten önce yer alan Yıldırım Demirören başkanlığındaki 1 Ocak - 27 Şubat 2012 tarihlerini kapsayan dönem, mali ve idari açıdan ibra edilmedi.HABER

FIFA sıralamasında 54. olduk
ntv 6 Haziran 2013

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), aylık ülkeler sıralamasını açıkladı. Türkiye'nin 10 basamak gerileyerek 573 puanla 54. sırada yer aldığı listede, İspanya 1614 puanla ilk sıradaki yerini korudu.

Türkiye'nin 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu'ndaki rakiplerinden Hollanda 1158 puanla 5., Macaristan 759 puanla 33., Romanya 750 puanla 34., Estonya 408 puanla 89. ve Andorra da 8 puanla 205. sırada yer aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun da resmi internet setisenden duyurduğu haberde sıralamadaki ilk 10 ülke ve puanları şöyle:
1. İspanya (1614)
2. Almanya (1416)
3. Arjantin (1287)
4. Hırvatistan (1222)
5. Hollanda (1558)
6. Portekiz (1137)
7. Kolombiya (1123)
8. İtalya (1097)
9. İngiltere (1095)
10. Ekvador (1066)Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com