İbrahim Betil ( 1944)
Sen De Gel Derneği Başkanı


emekli bankacı, eğitimci1944 yılında İstanbul'da doğdu. Robert Kolej Yüksek Okulu mezunu. Sınai ve mali piyasalarda uzun yıllar yöneticilik yaptı. Bankacılık mesleği sırasında çeşitli bankaların genel müdürlük, yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığını yaptı. Türkiye ve yurtdışında bazı bankaların kurucusu oldu. Çeşitli leasing, faktoring ve sınai şirketlerin yönetiminde bulundu. Proje bazında danışmanlık işleri yaptı. YDH Kurucusu, Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı oldu.

Enka Okullarının Kurucusu ve Mütevelli Heyet Başkanı oldu. Türkiye Eğitim Gönülllüleri Vakfı kuruculuğu ve yönetim kurulu başkanlığı yaptı. Mercek isimli televizyon programını ve Açık Radyo'da Ağustos Böceği programını sundu.
HAKKINDA YAZILANLAR

Patronuna kızdı, banka kurdu
Hürriyet 23 Kasım 1992

*Bankekspres sahibi iken çalışma yöntemleri, özellikleri.İbrahim Betil Yönetim Danışmanlığı Şirketi Kurdu
Hürriyet 20 Mayıs 1996

*Betil ve İlkorur Danışmanlık Ltd.
*Ortağı Korkmaz İlkorurBilgisayarın Türk Prensleri
Yeni Yüzyıl 21 Eylül 1996

*İbrahim Betil’in kardeşi Mehmet Betil.
*Ortakları:Ofer Magen, Ercan canmutlu, Bernd Karre, Alvi Mazon.
*İsviçre’de kurulu Karma Internatıonal Şirketi ile 1 milyar dolar ciro yaptı.Betil:Türkiye’nin en büyük dilencilerinden biriyim
Sabah 1 Ekim 2000

*Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın çalışları hakkında bilgiler.
*Gençliğinde Maocu idi.
*YDH Kurucusu, Genel başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı.Kelaynak İbrahim
Hürriyet 27 Şubat 2000

*İki liderden çok etkilendim: Mao ve Özal
*Cüneyt Ülsever en yakın arkadaşı
*Açık Radyo’da Ateş Böceği programını yapıyor.
*Enka Okulları’nın fikri tasarım sahibi.

HABER

Bugüne Kadar 86 Köy, 86 Temiz Su Kuyusu

Sadece Türkiye’de değil, Afrika’da da yaşam kalitesini arttırmak için projeleri hayata geçiren Sen De Gel Derneği, bu yıl Senegal ve Gambiya’da su kuyusu projesi üzerine çalışmakta.

Tamamen gönüllülerin bağışlarıyla hayata geçirilen projeleri için bu yıl İstanbul Maratonu'nda koşacak Adım Adım’a gönüllüleriyle bağış toplayan Sen De Gel Derneği, bugüne kadar destekçilerinin yardımıyla toplamda 86 su kuyusu açtı ve 86 köye temiz su ulaştırdı.

12 Kasım 2017 İstanbul Maratonu'nda Adım Adım gönüllülerinin bir kısmı su kuyusu projesine destek için koşacak. Projeyi destekleyerek maratona katılan gönüllü sporcular hem koşacak, hem de Afrika’da suya ihtiyacı olan insanlar için bağış toplayacak. Sen De Gel Derneği’nin bu yıl ki hedefi 75 gönüllü koşucu ile suyu olmayan 5 köye, 5 su kuyusu açabilmek ve yaklaşık 5000 kişinin hayatına dokunmak.

Sen De Gel Derneği

Sen De Gel Derneği; ulusal ve uluslararası alanda sınır tanımaksızın, sosyal ve ekonomik alanda nitelikli ve sürdürülebilir gelişimi sağlamak amacıyla projeler üreten, kar amacı gütmeyen bir topluluktur.

İhtiyacın bulunduğu coğrafyalarda, yoksulluk ile mücadele, istihdam üretme, hayata değer katma gibi amaçlarımız doğrultusunda nitelikli ve sürdürülebilir projeler üretiyoruz.

e-posta:[email protected]
www.sendegel.org.trwww.biyografi.net (Binlerce Biyografi)