Cemal Türker
yazar1960 yılında Kırklareli'nin Vize ilçesinde doğdu. Ankara İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi'nden 1981 yılında mezun oldu. Bir özel şirkette yönetici olarak çalışıyor. Evli ve bir çocuk babası.

ESERLERİ:

1.Teşrin Fırtınası
Benseno Yay., 2006

2.Ne De Olsa Sonbahardı
Benseno Yay., 2007
HAKKINDA YAZILANLAR

TEŞRİN FIRTINASI
Cemal Türker
Ben Seno Yayınları, 2006

Türk Edebiyatında yepyeni bir renk CEMAL TÜRKER.

Orta yaş bunalımı ve ödeşmeleri, bir dönemin siyasal ve kültürel panoroması..

Muazzez Tahsin, Kerime Nadir, Güzide Sabri duyarlılıklarıyla dantel gibi işlenmiş bir büyük yalnızlık senfonisi TEŞRİN FIRTINASI.

Cemal Türker bu ilk kitabıyla yüreklere dokunacak..
TEŞRİN FIRTINASI eğilip bükülmeden anlatılan duyarlılıkların, gerçek bir yaşamdan yola çıkılarak yazılmış bir içsel ıssızlığın öyküsü..

Orta yaş bunalımı belki de hiç bu kadar güzel anlatılmadı...

Cemal Türker TEŞRİN FIRTINASI' nda bilinen hemen tüm kalıpları zorluyor..

Romantik edebiyatın güzel bir ürünü olan Teşrin Fırtınası Kerime Nadir,Muazzez Tahsin, Güzide Sabri duyarlılıklarının da güzel bir kolajı aynı zamanda.
Yazar iç dünyasını dışarıya taşırken hayatın panoromasını da özgürce hatta korkusuzluk boyutunda ele almış.Kırklı yaşlarının ortasına gelmiş bir erkeğin iç ve dış dünyayla yaşadığı çelişkiler, uzlaşmazlıklar, en güzel yenilişler, başkaldırılar..kısaca bir ömrün hikayesi.

Eğer o duyarlılıkları özlemişseniz, eğer siyah beyaz yerli filmler hala tercihiniz ise bu kitabı elinize kalem alarak okumanızı öneririm .Çünkü satır aralarını doldurmak isteyebilirsiniz.

Teşrin Fırtınası'nda duyarlılığın şahikası hiç kuşkusuz yazarın Aliki Vuyuklaki ile olan düşsel buluşması. Sadece bu bölüm bile Cemal Türker'in edebiyatımıza getirdiği farklı tonların çok hoş bir göstergesi bence.

www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)