Yılmaz Bayat
Üsküdar Eski Belediye Başkanı1950 yılında Erzincan'ın Kemah ilçesinde doğdu. Orta, lise ve üniversite öğrenimini istanbul'da tamamladı. 1974 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi'nden 'Elektrik Mühendisi' olarak mezun oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğünde 'Bilgisayar Programcısı' olarak çalışmaya başladı. Vatani görevini 1975-1976 Kayseri Hava ikmal Merkezi'nde yaptı.

Askerlik dönüşü Sümerbank Genel Müdürlüğü'nde görev aldı. Tercan Ayakkabı Fabrikası'nda proje müdürü olarak çalıştı. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü'nde işletme yönetimi ve ekonomi programlarına devam etti. 1978 yılında siyasi baskılara dayanamayarak istifa etti.

Ankara'da özel bir mühendislik şirketinde 'Proje Müdürü' olarak görev aldı. Erbaa Küçük Sanayi Sitesi, Erbaa, Reşadiye ve Emirdağ İçme Suyu projelerinin yapımında sorumluluklar üstlendi. Ambalaj gıda~tekstil ve imalat sektörlerinde bir çok fabrikanın fizibilite çalışmalarını yürüttü. Hakyol Vakfı'nın kuruluş çalışmalarına katıldı. Ayrıca kültür alanlarında dergiler yayınlayan bir kuruluşta yöneticilik yaptı. 1987 yılında buradan ayrılarak kendine ait bir matbaacılık şirketi kurdu ve bu şirketin yönetim kurulu başkanlığını üstlendi.

Siyasi hayata Milli Selamet Partisi'nde başladı ve Refah Partisi'nde devam ettirdi. 1979-1980 yıllarında Tokat İl Müfettişliği yaptı. 1984 yılında Refah Partisi Erzincan Belediye Başkan Adayı, 1987'de yine aynı partiden Erzincan, 1991 yılında İstanbul milletvekili adayı oldu. 1988-1994 yılları arasında Refah Partisi Üsküdar ilçe Teşkilatı'nda görev yaptı. 1992-1994 yılları arasında Üsküdar İlçe Başkanlığı yaptı. 1993 yılında Mahalli idareler Enstitüsü'nü de bitirdi. 27 Mart 1994 Mahalli İdareler Seçiminde Üsküdar Belediye Başkanı seçildi.

Siyasi yaşamına Saadet Partisi'nde devam ediyor. Evli ve dört çocuk babası.
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)