Alper Taş
ÖDP Genel Başkanı1967 yılında Rize’nin Pazar ilçesinde doğdu. Lise 2’ye kadar Pazar İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Bu yüzden ‘İmam Hatipli devrimci’ olarak tanındı. 2007’deki beşinci ÖDP kongresinde genel başkan adayı oldu, ancak Ufuk Uras karşısında kaybetti. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. 21 haziran 2009 tarihinde yapılan ÖDP 6. olağan kongresinde genel başkan seçildi.
x

HAKKINDA YAZILANLAR

ÖDP KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ: ALPER TAŞ GENEL BAŞKAN
Ulusal Kanal 22 Haziran 2009

Özgürlük ve Dayanışma Partisi, tartışmalı bir sürecin ardından gerçekleştirdiği 6. Olağan Kongresi'nde yeni genel başkan olarak Alper Taş'ı seçti. Alper Taş, daha önce İstanbul İl Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı olmak üzere bir çok görev üstlenmişti.

ÖDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras'ın partiden ayrılmasından sonra Özgürlük ve Dayanışma Partisi, 6. Olağan Genel Kongresi'ni gerçekleştirdi. Ankara İMO Teoman Öztürk Konferans salonunda toplanan ÖDP 6. Kongresi, sabah saat 10:30'da başladı.

Dün gerçekleşen 6. Konferans'ta genel başkanlık için tek aday olarak gösterilen Alper Taş, Kongre'de ÖDP'nin yeni genel başkanı seçildi. Kongre'de genel başkan dışında 60 kişilik Parti Meclisi de belirlendi.
HABER

ÖDP Eşbaşkanı Alper Taş trafik kazası geçirdi
21 Nisan 3013

ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş, Samsun'da trafik kazası geçirdi. Taş'ın içinde bulunduğu araç, Samsun'a 20 kilometre kala bariyerlere çarptı ve takla atarak karşı yola geçti. Kazada hurdaya dönen araçta Taş'la birlikte bulunan 3 kişi de yara almadan kurtuldu.

Kaza ardından hastanede kontrolü yapılan Alper Taş ve beraberindekilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)