Cefi Kamhi
işadamı, eski milletvekili1952 yılında İstanbul'da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi. İngiltere Henley Administrative Staff Collage'da yüksek lisans yaptı.

TÜGİAD Onursal Başkanlığı, TTGV Yönetim Kurulu Üyeliği, DEİK Türk Amerikan İş Konseyi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Türk Çin İş Konseyi Yönetim Kurulu Başkanlığı, MESS Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye İktisadi Vakfı, Ekonomik ve Sosyal Etütler Konferans Heyeti ve AET Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Doğru Yol Partisi'nden 20. Dönem (1995-1999) İstanbul Milletvekilliği yaptı. Bu dönemden sonra siyaseti bıraktı.

Profilo Holding İcra Kurulu Üyesidir. Profilo Holding yönetim kurulu başkanı ve kurucusu işadamı Jak Kamhi'nin oğludur. Evli ve 2 Çocuk babasıdır. Ressam, iç mimar ve iş kadını Melda Kamhi'nin ve sanatçı Lara Kamhi'nin babasıdır.HABER

Kamhi Küresel Yahudi Meclisi'nde

Yahudi Meclisi'nde iki Türk vatandaşı

47 ülkeden 400 bin kişi internet üzerinden yapılan oylamada 120 vekil seçti. Parlamentoya Türkiye'den 4 aday arasından işadamları Cefi Kamhi ve Vital Denis Ojalvo Öner seçildi.

Avrupalı 400 binden fazla Yahudi, sanal ortamda oy kullanarak 120 "milletvekili" seçti. 47 ülkeden 120 ismin seçildiği "Avrupa Yahudi Parlamentosu" için Türkiye'den aralarında İshak Alaton, Cem Hakko, Soli Özel, Cefi, Yusuf ve Melda Kamhi, Bernard Nahum, Naftali Haleva ve Sami Levi gibi ünlü isimlerin de bulunduğu 18 aday yarıştı.

Türkiye'de 3 bin 379 Yahudi'nin oy kullandığı seçimlerden işadamları Cefi Kamhi ve Vital Denis Ojalvo Öner galip ayrıldı. Avrupa Yahudi parlamentosu seçimlerine en yüksek katılım 90 bin 382 oyla Rusya olurken Almanya'da 76 bin 764, Fransa'da 74 bin 563, İngiltere'de 56 bin 803, Ukrayna'da 44 bin 269, Belarus'ta 16 bin 812 ve Belçika'da 7 bin 698 oy kullanıldı. Yahudi düşmanlığıyla mücadeleyi hedefleyen ve ilk toplantısını geçen hafta Avrupa Parlementosu'nun evsahipliğinde yapan Avrupa Yahudi Parlamentosu'nun eşbaşkanlıklarına Belçika Yahudi örgütlerinin eski başkanı Joel Rubinfeld ve Avrupa Yahudi Birliği Başkan Yardımcısı Vadim Rabinoviç getirildi. Kıtada yaşayan 3 milyondan fazla Yahudi'nin sesi olacak Brüksel merkezli Avrupa Yahudi parlamentosu fikri ilk olarak İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres tarafından ortaya atılmıştı.
23 Şubat 2012

www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)