Güngör Çınar
gazeteci1941 yılında Adana'da doğdu. Gazeteci Bedirhan Çınar'ın oğlu ve TGC üyesi Ali Gündüz Çınar'ın ağabeyidir. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. 1959 yılında Yeni İstanbul gazetesinde muhabir olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra Son Havadis, İstanbul ve Hakimiyet gazetelerinde çalıştı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi ve sürekli basın kartı sahibiydi. 22 Mart 2012 tarihinde İstanbul'da vefat etti.

HABER

Gazeteciler Bayar ve Çınar'ı kaybettik
Hürriyet 22 Mart 2012

Eski Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Denetleme Kurulu üyelerinden ve basın şeref kartı sahibi gazeteci Yüksel Bayar ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyelerinden sürekli basın kartı sahibi Güngör Çınar (71) vefat etti.Eski Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Denetleme Kurulu üyelerinden ve basın şeref kartı sahibi gazeteci Yüksel Bayar vefat etti.

TGC'den yapılan yazılı açıklamada, Çınar'ın cenazesinin, 24 Mart cumartesi günü Etiler Camisi'nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Yeniköy Mezarlığı'nda toprağa verileceği belirtildi.

Çınar'ın sürekli basın kartı sahibi olduğu hatırlatılan açıklamada, “Çınar'ı sevgi ve saygıyla anarken ailesine ve basın topluluğumuza baş sağlığı diliyoruz” denildi.
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)