Gülseren Onanç
CHP Eski Genel Başkan Yardımcısı1965 yılında Mardin'de doğdu. İTÜ İşletme Mühendisliği Fakültesi'nden 1987 yılında lisans derecesi ile mezun oldu. Bir yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde çalıştıktan sonra Michigan State Üniversitesi'ne gitti.

1991 yılında mezun olduktan bir ay sonra aldığı iş teklifiyle Eczacıbaşı'nın Rusya operasyonunda Satış Pazarlama Müdürü görevini üstlendi. Türkiye'ye döndükten sonra Balsu ve Ferrero şirketlerinde genel müdürlük ve ülke temsilciği yaptı. Sayısız marka geliştirdi.

Aynı yıl Türkiye Kadın Girişimciler Derneği'nin (KAGİDER) kurucuları arasında yer aldı. 2007′de KAGİDER Başkanı oldu. TBMM Kadın- Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'nun kurulmasında aktif rol aldı. 2010 sonunda, CHP Parti Meclisi'ne seçildi. CHP'de Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.
HABER

CHP yönetiminde istifa!
18 Nisan 2013

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülseren Onanç'ın görevinden istifa ettiği öğrenildi. Gülseren Onanç, hükümetin başlattığı çözüm sürecine destek veren açıklamaları ile dikkat çekmişti.

Gülseren Onanç'ın partideki görevinden istifa etmesini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun istediği iddia ediliyor. Kılıçdaroğlu, Onanç'ın Malatya'da yaptığı "Parti tabanının yüzde 65'i çözüm istiyor" açıklamalarına tepki göstermiş ve "Öyle bir anket yok" demişti.


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)