Fatih Erbakan
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı


Prof.Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı


Necmettin Erbakan'ın oğlu


Dr. Muhammed Ali Fatih Erbakan1 Ocak 1979 tarihinde Ankara'da doğdu. Ankara Merkez İmam Hatip Ortaokulu ve Ankara Ayrancı Lisesi'ni bitirdi. Daha sonra Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünü'nden mezun oldu.

Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Aynı üniversitede Yönetim ve Organizasyon dalında doktora eğitimini aldı.

Saadet Partisi'nde Genel İdare Kurulu ve Genel Başkan Danışmanı olarak görev yaptı. 'Prof.Dr. Necmettin Erbakan Vakfı'nın Genel Başkanı. Almanca ve İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk babası.HABER

Saadet Partisi'nde Fatih Erbakan sürprizi
21 Nisan 2014

Saadet Partisi'nde dengeleri değiştirecek iddia!

4 Mayıs 2014 Pazar günü kongreye gitme kararı alan Saadet Partisi'nde genel başkan Prof.Dr. Mustafa Kamalak'ın karşısına Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ın çıkacağı iddia edildi.

İddiaya göre Fatih Erbakan 23 Nisan Çarşamba günü Saadet Partisi Genel Kurulu'nda genel başkanlığa aday olacağını açıklayacak.

HABER

Fatih Erbakan genel başkan adaylığını açıkladı
23 Nisan 2014

Saadet Partisi'nde 4 Mayıs'ta yapılacak olan 5. Olağan Genel Kongre öncesi Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, genel başkanlığa adaylığını açıkladı.

Milli Görüş'ün ikinci 40 yıl harekatını başlatacaklarını söyleyen Erbakan, "Bizim yönetim anlayışımızda insanları ayrıştırmak, fişlemek, kendi teşkilat mensuplarımızı fişleyip damgalamak yoktur. Bizim yönetim anlayışımızda, canla ve başla görevini yapmakta olan bir teşkilat mensubunu haksız yere görevden uzaklaştırmak yok." dedi.

Saadet Partisi 5. Olağan Kongresi öncesi Fatih Erbakan ve SP eski bakanlarının katılımıyla hazırlık toplantısı yapıldı. Düzenlenen toplantıda Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ın SP Genel Başkanlığı'na aday olması kararı alındı.

Parti üyelerine seslenen Fatih Erbakan, kendisini genel başkanlığa aday gösteren herkese teşekkür etti. Erbakan, "Türkiye'nin dört bir tarafından koşup gelen, davamızın samimi insanları olarak Saadet Partimizin kurucuları, Genel İdare Kurulu üyeleri, Yüksek İstişare Kurulu üyeleri, Saadet Partimizin büyük kongre delegeleri, il ve ilçe başkanları olarak bugün yapılan müzakere ve istişareler sonucunda bendenizi Saadet Partisi Genel Başkanı olarak görmenizi ifade etmeniz, SP'nin 4 Mayıs'taki kongresinde genel başkanlığa aday olmamı talep etmeniz, benim için en büyük şeref ve bahtiyarlıktır" dedi.

HABER

Fatih Erbakan milletvekili adaylığını açıklayacak
1 Şubat 2015

Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, 7 Haziran seçimlerine bağımsız aday olarak katılmaya hazırlanıyor.

Babası adına kurduğu Erbakan Vakfı ile birlikte Saadet Partisi (SP) ile arasına mesafe koyan Fatih Erbakan ile birlikte kız kardeşi Elif Altınöz'ün de bağımsız aday olması bekleniyor. Erbakan ailesine yakın kaynaklar, seçimlere her ilde bağımsız adaylarla katılacakları bilgisini verdiler.

Hürriyet'te yer alan habere göre Erbakan'ın, yarın Ankara'da vakfın il ve ilçe temsilcileriyle yapacağı toplantıda bu kararın ana hatlarını kamuoyuyla da paylaşması bekleniyor. Bu gelişme kulislerde, partileşme süreci olarak nitelenirken, Fatih Erbakan'ın bağımsız adaylığı için, babasının seçim bölgesi olan Konya ile birlikte İstanbul ve Kocaeli'nin düşünüldüğü bildirildi.
HABER

Yeniden Refah Partisi kuruldu
23 Kasım 2018

Fatih Erbakan'ın liderliğini yaptığı Yeniden Refah Partisi'nin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığına teslim edildi.

Kurucular arasında dikkat çeken isimler

Partinin İçişleri Bakanlığına teslim edilen kurucular kurulu listesi 99 kişiden oluşuyor.

Partinin kurucuları arasında Fatih Erbakan'ın yanı sıra Necmettin Erbakan'ın kızı Rabia Elif Erbakan Altınöz, damadı Mehmet Altınöz, Sultan 2. Abdülhamid'in 4. kuşak torunu Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu, eski bakanlardan Sacit Günbey, Enerji İş Sendikası Genel Başkanı Mahmud Altunsoy, Necmettin Erbakan'ın uzun süre yakın korumalığını yapan Abdurrahman Akyüz ile avukatı Mehmet Ener de yer alıyor.
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)