Kemal Cabıoğlu
danışman, yazar1925 yılında Isparta'nın Senirkent ilçesinde doğdu. 1947 döneminin etkin kuruluşlarından olan Türk Gençlik Teşkilatı'nı kurdu. Prof. Dr. Gerhad Kessler, Neumark, Alaksandr Rustov, Prof. Sabri Ülgener, Prof Refi Şükrü Suvla gibi hocaların öğretim üyesi olduğu 1951 döneminde, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi´nden mezun oldu. İş hayatına özel sektörde başladı. Uzun süre Başbakanlık Danışmanlığı´nda bulundu. Dağınık siyasî yapının toparlanmasında ve koalisyonların kurulmasında hizmeti oldu.
ESER-AYRINTI

Ekonomide Kurtuluş Savaşı
M. Kemal Cabıoğlu
Pamer Yayınları

Türk ekonomisi, tefecilerin ve spekülatörlerin çıkarına göre çalışan bir zemine oturtulmuş, ülkemiz yabancı bankaların risksiz kâr cenneti haline gelmiştir.

Ekonomide ve siyasi alanda, neden köklü tedbirler alınmıyor, sorusuna karşı bazı parti başkanları tek başına iktidar olamadıkları bahanesini öne sürüyorlardı. Millet AKP´yi tek başına iktidara getirdi. AKP´nin hiçbir mazareti kabul edilemez. Bu gidişe, ya bu iktidar dur diyecek veya dur ihtarı veren bir iktidar gelecek. Bu böyle sürüp gitmez...

Televizyon kanallarındaki milleti eğlendiren yayınlar, yetkili makamları işleri yolunda olanları aldatmasın. Anadolu´da bir söz var. Çocuk sessiz ağlarsa, `uğundu` , diye tabir edilir. Çocuğun sessiz ağlaması tehlikelidir. Çocuk uğunduysa, ölebilir. Dikkat buyurun: Milletin çoğunluğu, belki de yüzde 70´ i sessiz ağlıyor...

Türk devleti ve milleti olarak, iktisadi kalkınma konusunda 19. ve 20. yüzyılı kaybettik. Eğer 21. yüzyılı da kaybedersek, bu ekonomi görüntüsüyle, Orta Doğu´da varlığımızı koruyamayız... Herkesin haberi olsun.

www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)