Cansen Başaran Symes
TÜSİAD Başkanı


Allianz Yönetim Kurulu Başkan


işkadınıİstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 1998-2012 tarihleri arasında PricewaterhouseCoopers (PwC) Türkiye Başkanlığı’nı yürüttü ve şirketin ülke faaliyetlerinden sorumlu oldu. 1990-2013 yılları arasında PwC firmasının ortağı olarak çalıştı. PwC Türkiye haricinde Kopenhag ve Londra ofislerinde de görev aldı. 1998-2005 yılları arasında PwC Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’nin ve 2005-2008 yılları arasında da PwC Eurofirm şirketinin Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 2000 yılında Dünya Ekonomi Forumu tarafından “Geleceğin Global Lideri” unvanını aldı.
2004 yılında 100 aktif liderden oluşan “Geleceğin Global Liderleri” topluluğuna seçildi. Türkiye finans sektörünün önde gelen isimlerinden Rüşdü Saraçoğlu’nun emekli olmasının ardından boşalan Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildi.

Aynı zamanda aktif olarak TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi, sayman üye ve Şirket İşleri Komisyonu Başkanı, Endeavor (Etkin Girişimci Destekleme Derneği) kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyesi, FODER (Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği) Danışma Kurulu Başkanı, BCCT (Ingiliz Ticaret Odası) danışma kurulu üyesi, Bağımsız Denetim Derneği- kurucu üyesi ve danışma kurulu üyesi olarak görev yapıyor. Evli ve bir çocuk annesi.
HABER

Allianz Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Cansen Başaran-Symes getirildi
25 Mart 2014

Allianz Sigorta ve Allianz Hayat ve Emeklilik şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes oldu. Başaran-Symes, yönetim kurulu başkanlığı görevine başladı.

Türkiye’nin sigorta ve emeklilik şirketlerinden Allianz Sigorta ve Allianz Hayat ve Emeklilik şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes oldu. 25 Mart 2014 tarihi itibarıyla göreve başlayan Başaran-Symes, Allianz’a sağlayacağı yenilikçi katkılarla Grubun Türkiye’deki güçlü konumunu daha da kuvvetlendirecek.

Allianz’ı geleceğe taşırken, kurumu bugünlere ulaştıran liderlerin tecrübelerinin önemli olduğunu belirten Başaran-Symes, bugüne kadar yaratılan değerlerin Allianz’ın bundan sonraki başarılarında da önemli bir yer alacağını ifade etti. Başaran-Symes, “Finansal hizmetler alanında dünyanın lider şirketlerinden Allianz Grubu’nun en önem verdiği pazarlardan biri olan Türkiye’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi, benim için heyecan verici. İş dünyasında 33 yıllık tecrübemi, Allianz Türkiye’nin dinamik ve yenilikçi ekibinin deneyimi ile birleştirerek tüm paydaşlarımıza ve topluma daha fazla değer yaratacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Başaran-Symes, Allianz’ın daha iyi bir geleceğe hazırlanmasını sağlayacak

Türkiye’den sorumlu Allianz SE Yönetim Kurulu üyesi Oliver Baete ise “Başaran-Symes’in ulusal ve uluslararası piyasalardaki engin tecrübesinin Allianz’a olduğu kadar Türkiye sigorta ve finansal hizmetler sektörünün gelişmesine de katkı sağlayacağına inanıyoruz. Cansen Başaran-Symes, Allianz Türkiye CEO’su Solmaz Altın ile birlikte, Allianz Sigorta ve Allianz Hayat ve Emeklilik şirketlerinin daha iyi bir geleceğe bugünden hazırlanmasını sağlayacak” dedi.
HABER

TÜSİAD'ın yeni başkanı Cansen Başaran Symes
20 Ocak 2015

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD) 22 Ocak Perşembe günü yapılacak 45. Genel Kurul toplantısında bayrağı Haluk Dinçer’den devralan Symes başkan oldu.

2015-2016 yönetim kurulu listesinde şu isimler yer aldı:

"İsmail Hasan Akçakayalıoğlu, Metin Akman, Bahadır Balkır, Cansen Başaran-Symes, Memduh Boydak, Esin Güral Argat, Simone Kaslowski, Ali Yıldırım Koç, Murat Özyeğin, Mehmet Nurettin Pekarun, Agah Mehmet Tara, Sedat Şükrü Ünlütürk."

TÜSİAD YÜKSEK İSTİŞARE KONSEYİ LİSTESİ

TÜSİAD'ın Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanı da Tuncay Özilhan oldu.

YİK Başkanlık Divanı'nda Tuncay Özilhan (Başkan), Arzuhan Doğan Yalçındağ (Başkan Yardımcısı), Ümit Nazlı Boyner (Başkan Yardımcısı), Ömer Aras (Başkan Yardımcısı), Ahmet Agah Uğur (Başkan Yardımcısı), Yavuz Canevi (Sekreter) ve Zekeriya Yıldırım (Sekreter) yer alıyor.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)