Cihanser Erel
doktor, akademisyen, bürokrat1955 yılında Edirne'de doğdu. İstanbul Vefa Lisesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Nöroloji İhtisası ve İstanbul İletişim Fakültesi’nde Halkla İlişkiler ve Tanıtım doktorası yaptı.

1994 yılında Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü oldu. Ülkenin başarıya ulaşmış en büyük Halk Sağlığı projelerinden olan ‘Çocuk Felci Eradikasyonu Kampanyası’nı başlattı.

560 sayılı Gıda Kanunu, 112 acil servislerinin yaygınlaştırılması, ambalajlanmış su sektörünün doğuşunu sağlayan 1997 ‘Kaynak Suları Yönetmeliği’nin gerçekleştirilmesinde birinci derecede sorumlu olarak görev yaptı.

Uz. Doç. Dr. Cihanser Erel Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı.

ESERİ:

2008 yılı Şubat ayında birinci ve kasım ayında ikinci baskısı yapılan ‘Lider’ isimli kitabın yazarıdır.

ESER-AYRINTI

Lider
Cihanser Erel
İdealist Düşünce yayınları

Yaşam bize iki şey arasında tekrarlayan şekilde bir tercih hakkı sunmaktadır. Bu hayati bir tercih olup bizim irade ve kararımıza bağlıdır: Ya isyan ya uyum. Akıllı olmak neye isyan edeceğimizi, neye uyum göstereceğimizi bilmektir.

Lider; özgür irade, hamle ideali ve sorumluluk ahlakına sahip kişidir. Liderlik hem bir İsyan hem de sıradan bir tabloyu bir kaç fırça darbesi ile şaheser hâline getiren ustanın yarattığı fark. Günümüzde evrensel olarak tüm organizasyonlar karşılarına çıkması kaçınılmaz olan sorunlarla başa çıkabilmek için her zamankinden daha çok liderlik imkânına muhtaçtırlar.

Kapak: Emre Atlı
Yayın Tarihi 2008-03-18
ISBN 6053900023
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 244
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 10 x 18 cmwww.biyografi.net (Binlerce Biyografi)