Yavuz Selim Demirağ
gazeteci, yazar15 Ocak 1958 tarihinde Kayseri'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamladı. 1978 yılında Kuleli Askeri Lisesi'ne girdi. Bu okuldan mezun olduktan sonra Kara Harp Okulu'na girdi. 1985 yılında Kara Harp Okulu'ndan atıldı. Gazeteci oldu. Halen Yeniçağ gazetesi yazarı.

ESERLERİ:

1.İmamların Öcü
2.Digital Terör
3.Teğmen Çelebi
4.Darbe ve İnfaz
ESER-AYRINTI

İmamların Öcü
Türk Silahlı Kuvvetleri'nde Cemaat Yapılanması
Yazar: Yavuz Selim Demirağ
Yayınevi : Kırmızı Kedi
İnce Kapak
ISBN: 9786059908931
Sayfa Sayısı: 260
Baskı Yılı: 2016
Dili: Türkçe


Gazeteci-yazar Yavuz Selim Demirağ, bugüne dek girilmemiş bir alanda cesur adımlar atıyor. İmamların Öcü, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki Cemaat yapılanmasını, dünü ve bugünüyle gözler önüne seriyor. Uzun süre iktidarın nimetlerinden faydalanan "Paralel Yapı"nın polis, yargı, medya, bankacılık ve eğitimle ilgili çalışmaları giderek aydınlanırken, Demirağ hâlâ karanlıkta kalan bir noktaya ışık tutuyor. "Peki ya TSK?" diyen yazar, milli güvenlik meselesi haline gelen büyük tehlikeye dikkat çekiyor.

İmamların Öcü, Harp Okulları'ndaki örgütlenmeden Balyoz kumpasına, Atatürkçü-vatansever subay ve öğrencilerin tasfiyesinden şaşırtıcı ifade tutanaklarına, Casusluk davasından TSK'daki Cemaat soruşturmasına dek, adı konmamış bir savaşın tarihini yazıyor. Yavuz Selim Demirağ'dan, "TSK içindeki 'paraleller' nasıl tespit edilecek?" sorusunu gündeme getiren ve şaşırtıcı yanıtlar veren bir kitap.
(Tanıtım Bülteninden)YORUM

Türkiyem Tv
Yavuz Selim Demirağ
Yeni çağ 8 Ekim 2016

Elimizde sağlıklı bir veri yok. Kim, hangi televizyonu ne kadar, niçin, ne zaman, kimler ile beraber seyrediyor? Ancak, özgür, bağımsız, hesapsız-kitapsız yayın yapan bir televizyon ihtiyacında mutabıkız. Türkiye'mizin bu günkü koşullarında pahalı iştir televizyon yayıncılığı. Arkanızda büyük bir holding, hükümet ya da cemaat desteği yok ise işiniz zordur. Sonuçta televizyonların yegane geliri reklam olduğu için sırtınızı bir yerlere dayamak zorundasınız. Meslek hayatımda acı olduğu kadar ibret dolu televizyon maceralarım oldu. Kimilerinden inançlarımız ve duruşumuz için kovulurken bazılarının da en yakınımızı toprağa verir gibi kapatılmasına tanık olduk.
***

Memleketin içinde bulunduğu koşullarda muhalif olmanın ağır bedelleri var. Tanrı'nın cennetin en güzel yerinde istirahate aldığı Mehmet Gül ile farklı projelerimiz vardı. Olmadı... O'nu zamansız aldı Rabbim elimizden. Kim bilir günün birinde yanına vardığımızda yarım kalan ideallerimiz üzerine bizlerden hesap soracaktır.

Evet bu konuda duygusalız. Hislerimiz bir televizyon kanalını açıp, işletememenin, dahası ülkemizde en çok seyredilebilen hale getiremeyişin ezikliğini yaşıyor. Neden, Niçin, Nasıl sorularının kifayetsiz cevaplarını aramak yerine "adam olmayız" teslimiyetçiliğinin kolayına kaçıp kurtulmak gibi kestirme yolları tercih etme yüzünden bir santim ileri gidemiyoruz zaten. Varsa yoksa vesayet! Biraz sorgulayan, az da yorumlayanlar için boyunlara asılan "hain" yaftası yüzünden yeni ve kararlı girişimci bulamamanın sıkıntısını yaşıyoruz. Utanma, arlanmanın olmadığı yerde çamur atma prim yaptığından yazarlar ispiyon edilerek içeri tıkılmaya kalkışılıyor. İmzasız ihbar mektuplarının hangi eller ile nerelerle pazarlık yapılıp işleme konulduğunu bilmiyor değiliz! Günü geldiğinde hesabını sormaktan elbette geri durmayacağız! Ancak Türk Milliyetçilerinin sesini duyurmak, fikirlerini, projelerini geniş halk kitlelerine ulaştırmak için bir televizyona olan ihtiyacımızı kimse inkar edemez! Nitekim nadir bulunacak bir platforma kavuştuk.

Dört ayı geçkin süredir keyifle, azimle görev aldığım "Türkiyem Tv"de kısa sürede çok ciddi mesafeler kat ettik. Kuruluş merkezi Malatya olan televizyonu başkent Ankara ile bütünleştirip holdinglerin, hükümetin beslediği kanalları sollayıp geçtik.Konu ve konuklarımızla ele aldığımız Türkiye gerçeklerini yansıtmaya kimseler cesaret edemediği için Türk seyircisinin tercihi haline gelmenin onurunu yaşıyoruz. Elbette eksiklerimiz var. Sizlerin desteği ve önerileri ile gidermeye ve geliştirmeye gayret edeceğiz.

Türkiye'nin dört bir yanından, dünyanın en ücra köşelerinden Türkiyem Tv'yi izleyenlerden teklif ve önerilerini bekliyoruz. Eleştirin elbette programlarda neler görmek istediğinizi yazın bize.

Televizyonculukta her şeyin para olmadığını kanıtlayacağız ve sizlerin desteği ile Türkiye'nin en çok seyredilen kanalı olma yolunda ciddi adımlar atacağız!Önerilerinizi bekliyorum...

HABER

Yavuz Selim Demirağ'a saldırı
Habertürk 11.05.2019

Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ evinin önünde saldırıya uğradı.

Yeniçağ Gazetesi yazarlarından Yavuz Selim Demirağ, Türkiyem TV'de sunduğu programın ardından evinin önünde kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı.

8-9 kişilik bir gurubun sopalarla saldırdığı Demirağ, olayın ardından yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yeniçağ Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Çelik ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) saldırıyı kınayıp, sorumluların cezalandırılmasını istedi.

Saldırıya sosyal medyadan tepki yağarken saldırıyla ilgili gözaltına alınan 6 kişi serbest bırakıldı.


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)