Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Steve Ballmer

Microsoft Yönetim Kurulu Eski Başkanı


işadamı24 Mart 1956 tarihinde Detroit'te doğdu. Babası İsveç göçmeni annesi Yahudi. 2009 yılında Bill Gates'in yerini aldı. 2013 yılına kadar Microsoft CEO'su olarak görevine devam etti.

Surface tabletin başarısızlığı nedeniyle 4 Şubat 2014'te yerini Satya Nadella'ya bıraktı.

2006 yılında Forbes dergisi en zenginler sıralamasında 84. sırayı aldı.
Microsoft: Türkiye fırsatlar ülkesi
Cüneyt Uzunoğulları
Hürriyet 7 Haziran 2001

Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer, kriz yaşayan Türkiye'ye moral mesajları verdi. Ballmer, ‘‘Türkiye'de kriz geçici, potansiyel kalıcı. Bizim için Türkiye fırsatlar ülkesi. Buradaki fırsatlar, kısa dönemli sorunlardan daha önemli. Biz Türkiye'de olmaktan çok memnunuz’’ dedi.

Microsoft'un bir numaralı yöneticisi Steve Ballmer, Türkiye'deki krizin geçici potansiyelin ise kalıcı ve büyük olduğunu söyledi. Türkiye'ye yatırım yaparken kısa vadeli değil, uzun vadeli düşündüklerini belirten Ballmer, ‘‘Türkiye'yi kişisel bilgisayar ve bilişim sektörlerinin gelişimi açısından mükemmel bir ülke olarak görüyoruz’’ dedi.

Koç Holding, Koç-Net, Koçbank, Arthur Andersen, Dünya Gazetesi, Koç BRYCE, Logo Business Solutions ile birlikte kurulan ‘‘kobiline.com’’un ve Microsoft'un yeni ürünü XT'nin tanıtımı İstanbul'a gelen Microsoft CEO'su Steve Ballmer, Türkiye ile yeni ekonominin benzerlikler taşıdığını, ikisinin de şu anda krizde olduğunu kaydetti. Ballmer, ‘‘Her ikisi de krizi atlatacaktır’’ dedi.

‘‘Bütün krizler geçer, Türkiye'nin de krizi geçer. Biz buradayız. İş dünyası ve hükümet gerekeni yapacak’’ diyen Ballmer, şöyle devam etti:

‘‘Buradaki fırsatlar kısa dönemli problemlerden çok daha önemli. Türkiye'de PC sayısının gelecek yıllarda 4-5 milyona ulaşmasını bekliyoruz. Türk pazarında çok hızlı büyüyoruz. Türk pazarı dünyanın diğer ülkelerindeki pazarlardan daha hızlı gelişiyor. Türkiye'ye yaptığımız yatırımdan memnunuz.’’

BABASI FORD'DA ÇALIŞTI

Ballmer, Türk pazarını yakından takip ettiğini ve babasının Ford fabrikasının yapımında 1 ay çalıştığını belirterek, şunları söyledi:

‘‘Babam bana Türkiye'nin iş yapmak için ne kadar iyi bir yer olduğunu ve Ford'un burada yeni bir fabrika açarak dünyaya araba satmak istemesinin ne kadar isabetli bir karar olduğunu anlattı.’’

Türk insanının yeni teknolojiye olan ilgisinin ABD ve Almanya gibi bir çok gelişmiş ülke insanından daha iyi olduğunu kaydeden Ballmer, ‘‘İnsanlarınızın yeni teknolojileri takip etme ve kullanma konusundaki isteği, beni heyecanlandırıyor’’ dedi.

Türkiye'nin gelişmiş teknolojiyi yakalama, uygulama konusunda dünyadaki birçok ülkeden daha avantajlı olduğunu söyleyen Ballmer, şöyle devam etti: ‘‘Türkiye'nin eğitilmiş, genç nüfusu girişimci altyapısı var. Endüstriyel altyapınız güçlü. İnsanlarınız İngilizce biliyor. Teknolojiden anlıyorsunuz. Ve teknoloji konusunda dünya çapında insanlarınız var. Siz bu özelliklerinizle birçok ülkeden daha avantajlısınız. Şu anda bu sektörde yükselen iki pazardan biri Çin, diğeri Türkiye. Ancak, Çin'de yabancıların mülk edinmesi zor. Bu bakımdan Türkiye daha şanslı.’’

Ballmer, Küçük ve Orta Boy İşletmeler'in (KOBİ) gelişimi açısından bilişim teknolojisinin çok önemli olduğunu olanaklar sunduğunu belirterek, Türkiye'de gerçekleştirilen Kobiline'ın bunun örneğini teşkil edeceğini ve Türk KOBİ'lerinin dünyaya açılmasına yardımcı olacağını vurguladı.


Gates, parlak ve utangaç

Steve Ballmer bir soru üzerine, patronu Bill Gates'i tanımlarken ‘‘parlak ve utanga璒 terimlerini kullandı. Gates ile 21 yıldır çalıştığını belirten Ballmer Gates ile çalışmanın bir şans olduğunu ve Gates'in çok iyi bir arkadaş olduğunu söyledi. Ballmer, Gates için, ‘‘Parlak ve utangaç biridir. Kafası çok iyi çalışır. Onunla çalışmak zevktir’’ dedi.

Microsoft-Doğan Online işbirliği genişliyor

Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer, dün Doğan Grubu yöneticileriyle de biraraya gelerek, yeni işbirliği projelerini konuştu. Steve Ballmer, Doğan İnternet Grubu ile iki yıl önce başlayan stratejik işbirliğini, önümüzdeki günlerde daha da geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Doğan Online CEO'su Hanzade Doğan, Doğan İnternet'in Türkiye'deki internet üzerindeki tüm servislerini Microsoft altyapısıyla gerçekleştirdiğini, bu stratejik işbirliğinin önümüzdeki dönemde geliştirileceğini belirtti.

Hanzade Doğan, Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer ve ekibiyle yaptıkları görüşmelerde ağırlıklı olarak, Microsoft'un Hotmail ve MSN gibi ürünlerinin Türkiye'ye gelme projeleri üzerinde durduklarını bildirdi. Hanzade Doğan, ‘‘1991 Ekim ayında Microsoft ile başlayan stratejik işbirliği, Steve Ballmer'ın Türkiye'ye gelmesiyle yeni bir boyut kazandı’’ dedi.

Krize rağmen Doğan Grubu'nun yatırımlarına devam ettiğine dikkat çeken Hanzade Doğan, Steve Ballmer ile görüşmelerinde Türkiye'de internetin yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi konularını da ele aldıklarını söyledi.

Hanzade Doğan, Microsoft CEO'su Steve Ballmer ile dün yaptıkları görüşmede, ay sonunda kullanıcıların hizmetine sunacakları ‘‘Türkiye'nin ilk ve tek kurumsal portal’’ını da tanıttıklarını belirtti. Doğan, kurumsal portal'ın verimliliği artırdığını ve çalışanlara en iyi hizmeti sağlamayı sağladığına işaret ederek, şöyle konuştu:

‘‘İşin daha iyi anlaşılması için, üst yönetimi, yöneticileri ve çalışanları tek çatı altında toplayabilen bu yapı, pazar şartlarına uygun hareket edebilmeyi sağlıyor.’’

Doğan Grubu bünyesinde. Doğan Online, Compaq ve Microsoft işbirliğiyle 4 ay gibi kısa bir sürede oluşturulan e-kolay.net projesi ise bugün 400 bin abone ve 1 milyonun üzerinde üyeye sahip.

Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com