Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Muharrem Yılmaz

iş insanı


SÜTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı


TÜSİAD Eski BaşkanıMuharrem Yılmaz (d. 1957, Bursa / Karacabey) Türk iş insanı. Sütaş Grubu Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı, 15. TÜSİAD Başkanı.

Muharrem Yılmaz, 1957 yılında Bursa'nın Karacabey ilçesinde doğdu. Orta öğrenimini 1976 yılında Galatasaray Lisesi'nde tamamladı. 1980 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu.

Çalışma yaşamına 1978 yılında Sütaş’ta başlayan ve 1989’da şirketin Genel Müdürlüğünü üstlenen Muharrem Yılmaz, 2005 yılından bu yana grubun İcra Kurulu Başkanlığı ve Sütaş Grubu şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

İş hayatının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında da çalışmaları olan Muharrem Yılmaz, TÜSİAD’da 2009 - 2010 yıllarında Yönetim Kurulu Üyesi, 2011 - 2012 yıllarında Başkan Yardımcısı ve Bölgesel Gelişme ve İş Dünyası ile İlişkiler Komisyonu Başkanı, 2013 - 2014 yıllarında ise Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev aldı. Yılmaz, halen TÜSİAD Başkanlar Konseyi Üyesidir.

Yılmaz, 1999 - 2002 yılları arasında Türkiye Genç İşadamları Derneği’nin (TÜGİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığını, 2011 - 2013 yılları arasında da Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttü. Aynı dönemde Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ile Sektörel Dernekler Federasyonu’nda (SEDEFED) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Muharrem Yılmaz, 2003 yılında Ekonomist Dergisi’nin düzenlediği Yılın İş İnsanları Ödül Töreni’nde “Yılın Girişimcisi” seçildi.
Fransızca ve İngilizce bilen Muharrem Yılmaz evli ve 3 çocuk babasıdır.

HABER

TÜSİAD'da tek aday Muharrem Yılmaz
12 Ekim 2012

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) Ocak ayında yapılacak seçimli genel kurulu öncesinde yeni başkan adayı belli oldu. TÜSİAD eski başkanlarının ve Yüksek İstişare Konseyi üyelerinin oluşturduğu TÜSİAD Başkanlar Konseyi, yeni başkanın belirlenmesi amacıyla dün bir toplantı yaptı. Toplantıda tek isim üzerinde uzlaşma sağlandı. TÜSİAD’ın başkanlık için tek adayı Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz oldu. Yılmaz, halen TÜSİAD’da Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölgesel Gelişme ve İş Dünyası ile İlişkiler Komisyonu Başkanı olarak görev yapıyor.
HABER

TÜSİAD’ın yeni başkanı Muharrem Yılmaz
17 Ocak 2013

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) 43. Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Muharrem Yılmaz seçildi. SÜTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı olan Yılmaz, genel kurula katılan 285 üyenin tamamının oyunu aldı.
HABER

TÜSİAD'ın yeni yönetim listesi hazır
ntv 16 Ocak 2013

TÜSİAD'da tek başkan adayı Muharrem Yılmaz, Genel Kurul'a sunulmak üzere aday Yönetim Kurulu asil ve yedek üye listesini oluşturdu.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muharrem Yılmaz'ın hazırladığı yeni Yönetim Kurulu asil ve yedek aday listesi şöyle:

''2013–2014 TÜSİAD Yönetim Kurulu Asil Üye Adayları alfabetik sıra ile, Cansen Başaran Symes, Tayfun Bayazıt, Memduh Boydak, Osman F. Boyner, Cenk Çimen, Haluk Dinçer, Esin Güral Argat, Tarkan Kadooğlu, Simone Kaslowski, Sedat Şükrü Ünlütürk, Volkan Vural, Muharrem Yılmaz.

2013–2014 TÜSİAD Yönetim Kurulu Yedek Üye Adayları alfabetik sırayla ile, Hasan Akçakayalıoğlu, Metin Akman, Ahmet Aslan, Bahadır Balkır, Erol Bilecik, Mustafa Çamlıca, Davut Doğan, Nur Ger, Murat Özyeğin, Mustafa Erhan Say, Orhan Turan, Ali İhsan Yeşilova.''

HABER

TÜSİAD ders kitaplarını zenginleştirecek
Hürriyet 30 Nisan 2013

TÜSİAD heyetinin Ankara ziyaretinde işbirliğinin ilk adımları atıldı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile anlaşmaya varıldı.

Buna göre TÜSİAD, FATİH projesi kapsamında zenginleştirilmiş ders kitaplarının hazırlanması konusunu üstlendi. 9-10 ve 11’inci sınıflar için hazırlanacak kitaplar, 2014-2015 eğitim ve öğretim dönemine yetiştirilecek.

HABER

Muharrem Yılmaz: Faiz lobisinden ne kastedildiğini çok sağlıklı anlamıyorum
Hürriyet 12 Haziran 2013

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, "Benim faiz lobisiyle ilgili biraz sıkıntım var anlamakta ama çıkar grupları mı? İngilizce'deki anlamıyla menfaat grupları anlamına gelir bu. Bizde faiz lobisinden ne kastedildiğini çok sağlıklı anlamıyorum doğrusunu isterseniz" dedi.
HABER

TÜSİAD'dan Gezi protestosu açıklaması
17 Haziran 2013

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz çıkışta açıklamalarda bulundu. Yaşanan olaylar sonrasında ekonomide endişe edilecek bir durumun söz konusu olmadığını ifade eden Yılmaz, "Biz bütün bu olaylara, Türkiye'de toplumun demokratik katılım kanallarından ülkesini, şehrinin meselelerine sahip çıkmanın ötesinde bir yere gitmesine sıcak bakmıyoruz. Yani yakıp, yıkmak, kırmak, dökmek. Arınmaya çalıştığımız şiddet ve terör geri gelmemeli. Tabi toplumun katılımcı iradesine de engel olmamalı. Ekonominin, refahın, geleceğin güvencesi bu olacak" şeklinde konuştu.

HABER

TÜSİAD, Çözüme yatırım için Güneydoğu'da
26 Haziran 2013

100 iş adamıyla Cizre'ye giden ve yatırım kararı alan TÜSİAD, 'Çözüm'e destek verdi.

Türkiye'nin en büyük gruplarının oluşturduğu iş adamı grubu, Cizre'ye çıkarma yaptı. TÜSİAD tarihinde bir ilk olan zirveye, Mustafa Koç, Güler Sabancı, Ümit Boyner, Hamdi Akın, Nihat Özdemir başta olmak üzere 30 civarında iş adamı katıldı.

TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz, konuşmasına Kürtçe selamla başladı. Barışın temini ve ilelebet devamına inandıklarını, artık bu noktadan geri dönülmeyeceğini, kalkınma ve refaha odaklanma vaktinin geldiğini belirterek, “Biz de çözüme yatırım için buradayız” ifadesini kullandı. Yılmaz, “Cizre Yatırım Zirvesi, ancak çözüm sürecinin başlamasıyla mümkün olabildi. Silahların susması ferahlık getirdi, umutları yeşertti. artık bu noktadan geriye dönülemez diyor, toplumsal enerjimizi kalkınmamıza, refahımıza, huzuru derinleştirmeye odaklanma zamanıdır diyoruz. Çözüm yolunda ilerleme sağlandıkça özel sektör de üzerine düşen görevi yerine getirecektir. Çocuklarımız daha iyi, müreffeh ve özgür bir Türkiye'de ve barış içinde yaşayacaktır. Bizce bu hedef, bu hayal erişilmez değildir. Erişeceğimize de tüm kalbimle inanıyorum” diye konuştu. TÜSİAD Genel Sekreteri Ali Yavan da 11 ayda bölgede 7.1 milyar lira büyüklüğünde, 2300 istihdam sağlayacak 500 tevik başvurusu olduğunu ifade etti. Yavan'ın verdiği bilgiye göre bölgedeki 14 ilde hizmetler talebi olursa, önümüzdeki 10 yılda Türkiye yıllık yüzde 6.2 büyürken, bölgede büyüme yüzde 11.5 olacak. Buna yatırım talebi de eklenirse bölge yüzde 15.1, Türkiye yüzde 6.8 büyüyecek. Yani çözüm süreci büyümeye 0, 7 ile 1, 5 puan arasında katkı sağlayacak.

TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça da çözüm sürecinin başarılı olmasının, Türkiye'nin büyüme hızına 1-2 puanlık katkı sağlayacağını ifade etti. TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan Cizreli iş adamı Tarkan Kadooğlu ise, “Hepimiz aynı gemideyiz. Nasıl ki Nuh'un gemisine birlikte bindik, yine Nuh'un gemisinin karaya oturduğu Cizre'de bunu yapabiliriz” diye konuştu.

YATIRIMLAR BAŞLIYOR

TÜSİAD üyeleri, yatırım için niyetlerini dile getirdi. Cizreli olan TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Tarkan Kadooğlu'nun bölgede 50 milyon dolara yakın yatırımı bulunuyor. Daha önce açıklamalarda bulunan Kadooğlu, “Bölgede 50-60 milyon dolarlık bir yatırımımız var. Hastane ve okul yaptık. Şimdi ben de bölgeye yeni yatırım yapacağım. Ben 3-5 ay içinde bu yatırımı başlatmış olurum” demişti. TÜSİAD?Başkanı Muharrem Yılmaz da Ankara'daki son YİK toplantısında bölgede SÜTAŞ'ın yatırımına ilişkin ipuçlarını vermişti. SÜTAŞ'ın dışında Koç Grubu'nun Divan'ın Diyarbakır ve Gaziantep'te otel yatırımı planladığı biliniyor.

İş dünyasından umut mesajları

Sabancı'dan baraj ve yurt
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı: “Biz bir kız yurdu yapıyoruz Mardin'de. Eylül'de açacağız. Talep var. Biz baraj da yapacağız . Kızlar okuyacak ve siz de bölgenize güvenip yatırım yapacaksınız.”

Her halukârda buraya geliriz

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın: Bizler buraya yatırım için her halukarda geliriz. Ama yatırımın ne olacağına, siz karar vereceksiniz. Bize yandaşlık yapacaksınız.”

Buraya yatırımdan çok memnunum

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir: Doğu ve Güneydoğu'da 14 ilde Şırnak hariç yatırım yaptık. İnşallah Şırnak'a da olur. Bölgeye yaptığımız yatırımlardan cebime bir kuruş girmedi ama ben memnunum.

Gözlerinizde umut gördüm

Eski TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner: Nihayet görmek istediğim umudu gözlerinizde görüyorum. En iyi teşvik Türkiye'de demokrasinin derinleşeceğine inanmamız olur. Bu bölgede bir sürü altyapı gerekecek ama esasen insana yatırım yapmalıyız”
HABER

TÜSİAD: İnternette sansür artar, kaygı verici
ntv 13 Ocak 2014

TÜSİAD, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nun gündemine gelen 'Torba Yasa Tasarısı'nın, ''internette sansür uygulamalarını artıracak nitelikte, kaygı verici bir düzenleme" olduğunu belirtti.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nden (TÜSİAD), Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen torba tasarıyla ilgili açıklama geldi.

Açıklamada, internetin yaygınlaşmasının iletişim ve bilgiye erişime hız ve yoğunluk kazandırdığı, ekonomik ve sosyal yaşamları kökten değiştirdiği belirtilerek, yaklaşık 20 senelik bir geçmişi olan internette, ifade ve haber alma özgürlüğü, fikri haklar, kişisel gizlilik gibi konularda yasal zeminin nasıl olması gerektiğinin, hassasiyetle ele alınması gereken bir konu olduğu ifade edildi.

Türkiye'de 2007 tarihli, 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınlar Aracılığıyla İşlenen Suçlara İlişkin Kanun" yürürlüğe girdiğinden bu yana, binlerce web sitesine erişimin engellendiği anımsatılan açıklamada şunlar kaydedildi:

'KAYGI VERİCİ BİR DÜZENLEME'
"Bireylerin temel hak ve özgürlüklerini sınırlandıran sonuçlar doğuran kanun, ayrıca Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin 'ifade özgürlüğü ihlali' kararına da konu olmuştur. Bu gelişmeler kanunun kapsamlı şekilde gözden geçirilmesi gereğine işaret etmiştir. Hal böyleyken TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nun gündemine gelen 5651 sayılı Kanun değişikliklerini de içeren 'torba tasarı', internete sansür uygulamalarını artıracak nitelikte, kaygı verici bir düzenlemedir.

'HUKUK DEVLETİ İLE ÖRTÜŞMÜYOR'
Tasarı, internet erişimini engelleme kararlarının oranlı-ölçülü olmasını sağlayacak çözümler getirmemektedir. Ayrıca özel hayatın gizliliğinin ihlali iddiası halinde idarenin emriyle erişimin engellenmesine imkan tanınması hukuk devleti normlarıyla örtüşmemektedir.

'İNTERNET EKONOMİSİNİ OLUMSUZ ETKİLEYECEK'
Tasarının, temel hak ve özgürlükleri ve her geçen gün büyüyen internet ekonomisini olumsuz etkileyecek hükümlerden arındırılması gerekmektedir."

'YASAKLAR HEDEFLE ÇELİŞİYOR'
Açıklamada, bilgiye erişim ve bilginin yayılımında çok önemli etkiye sahip internetin Türkiye'de sürekli yasaklama refleksleri ile tartışılmasının, bilgi toplumu olma hedefi ile de çelişkili bir durum olduğu savunularak, "Tasarının ilgili sivil toplum örgütleri, akademisyenlerin ve internet ekosisteminin paydaşlarının görüşleri dikkate alınarak iyileştirilmesi TBMM'den beklentimizdir" ifadelerine de yer verildi.
HABER

TÜSİAD Başkanı istifa etti
4 Haziran 2014

Sütaş'ın sahibi olan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz istifa etti.

Sütaş'ın sahibi ve Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, TÜSİAD Başkanlığı görevinden istifa ettiSiz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com