Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

İhsan Özkes

İstanbul Eski Milletvekili


Beyoğlu Eski Müftüsü1957 yılında Çorum’da doğdu. Ankara İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Bir müddet Çorum Alaca ilçe merkezinde imam-hatip olarak görev yaptı. İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü (Gece Bölümü) Tefsir Hadis Bölümü’nden 1981’de birincilikle mezun oldu. Yüksek öğrenim esnasında Beyoğlu’nda Kur’an Kursu öğreticiliği yaptı.

Sinop-Gerze Müftüsü iken vatani görevini yapmak üzere ayrıldı. Balıkesir’de askeri temel eğitim gördü. Elazığ’da yedek subay olarak görev yaptı. Yozgat-Sorgun müftüsü olarak hizmet verdi. İlmi çalışmalar yapmak üzere Diyanet İşleri Başkanlığı’nca iki yıl Mısır’a gönderildi.

1978’de Bolu-Akçakoca müftüsü oldu. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Hadis Ana Bilim Dalı’nda mastır yaptı. Bu arada Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Eğitim Merkezi İhtisas Kursu’na katıldı. İstanbul merkez vaizliği yaparken 1992’de Üsküdar müftüsü olarak atandı. 11.01.1999 tarihinde kendi isteğiyle görevden ayrıldı. 1999’da DSP Üsküdar Belediye Başkan Adayı oldu.

14.06.1999’da Şile müftüsü olarak tekrar göreve döndü. 11.10.199’da Beyoğlu Müftülüğüne naklen tayin edildi. 08.08.2002 yılında milletvekili seçimlerinde aday olmak üzere görevinden ayrıldı. Seçimlerde aday olamaması üzerine, Adana-Yüreğir İlçe Müftülüğüne atandı. Bu görevdeyken 2003 yılında emekli oldu. CHP Parti Meclisi Üyesi. Evli ve beş çocuk babası.

* Türkan Saylan’ın cenaze namazını, ölümünden önce isteği doğrultusunda kıldıran isim olarak tanındı.

ESERLERİ:

Riyazu’s-Sâlihin Tercüme ve Şerhi (Altı cilt)
Peygamberimiz (s.a) Döneminde Kadınlar
Oruç Mübarek Geceler ve Bayramlar
HABER

CHP'den ücretsiz tuvalet ve sıcak su teklifi
25 Kasım 2013

CHP, cami tuvaletlerinin ücretsiz olması ve musluklarından sıcak su akması için kanun teklifi verdi. Beyoğlu eski Müftüsü ve CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, vatandaşın ibadetini daha rahat yapabilmesi için kanun değişikliği teklifi verdi.

Özkes'in Belediye Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, toplumun ibadetine açılmış ve ücretsiz girilen cami ve mescitlerdeki abdesthane ve tuvaletlerin temizlik, onarım, güvenlik ve bakım giderlerinin ibadethanenin bulunduğu ilin belediye bütçesinden karşılanması ve vatandaşa ücretsiz hizmet vermesini öngörüyor.
HABER

CHP'de en çok oy müftü İhsan Özkes'e verildi
8 Eylül 2014

CHP’de yeni Parti Meclisi’ne girmek için büyük yarış yaşandı. 976 oyun geçerli sayıldığı seçimlerde en çok oyu 665 ile partinin müftü kökenli İstanbul Milletvekili ihsan Özkes’in alması dikkati çekti.

Kılıçdaroğlu’nun listeye almadığı Faruk Loğoğlu yerine dış politikayı emanet etmesi beklenen, açılım sürecinin mimarı Türkiye’nin eski Bağdat Büyükelçisi Murat Özçelik 324 oy, anahtar listeye son anda eklendiği belirtilen Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak 297 oy ve eski DSP muş Milletvekili Zeki Eker 290 oy ile Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde yer almasına karşın PM’ye giremedi.

Özçelik ikinci, Toprak yedinci, Eker ise onuncu yedek üye oldu. PM’de iki istifa yaşanması durumunda Özçelik, PM’ye girebilecek. Özçelik’in düşük oy almasında partinin ulusalcı kanadının Özçelik’in Kürt sorununun çözümü sürecinde oynadığı rolü olumsuz biçimde kullanmasının etkili olduğu değerlendiriliyor. Toprak’ın listeye girememesinde ise Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde partinin tepki çeken adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun yanında yer almasının etkili olduğu belirtiliyor.

En fazla oy Özkes’e

976 Oyun geçerli sayıldığı seçimlerde en çok oyu 665 ile partinin müftü kökenli İstanbul Milletvekili ihsan özkes’in alması dikkati çekti. Özkes’i 642 oy ile doğa politikalarından sorumlu genel başkan yardımcısı Şafak Pavey, 619 oy ile yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Veli Ağbaba, 605 oy ile gazeteci Tuncay Özkan, 588 oy ile Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, 583 oy ile örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Tekin Bingöl, 564 oy ile Parti Sözcüsü Haluk Koç, 555 oy ile Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, 551 oy ile İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt ve 518 oy ile Denizli Milletvekili İlhan Cihaner izledi.

Liste ‘kısmen’ delindi

Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesini ise 3 isim deldi. Son ana kadar listede olması beklenen ancak anahtar listeye alınmayan, Soma faciasındaki performansıyla kamuoyunun dikkatini çeken Manisa Milletvekili Özgür Özel 482 oy ile yarışı 15. sırada tamamladı. 448 oy alan eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar, 22. sıradan PM’ye girdi. Genel Başkan adayı Muharrem İnce’nin mavi renkli anahtar listesinde de bulunan Sağlar, aslında Sol Kanat’ın kırmızı renkli anahtar listesinde yer alıyordu.

Listeyi delen 3. isim ise İstanbul Milletvekili aykut erdoğdu oldu. Erdoğdu 350 oy ile listeye 47. sıradan girdi. Özel ile Erdoğdu’nun seçimler için farklı grupların yaptığı 6 ayrı anahtar listenin hiçbirinde yer almamasına karşın, tabanda buldukları karşılık ve dün gün boyu yaptıkları propaganda çalışmaları sayesinde listeye girmesi dikkati çekti.

Seçimleri 334 oy ile 52. sırada tamamlayan eski İstanbul İl Başkanı Ali Özcan, cinsiyet kotası nedeniyle yerini 317 oy alan Sera Kadıgil’e bırakacak. Özcan, PM’nin birinci yedek üyesi olarak ilk istifada PM’ye girme hakkı elde edecek.

PM’ye kotanın 6 olmasına karşın 7 genç üye girmeyi başardı. 497 oy alan Onursal Adıgüzel, 439 oy alan Elif Uzunşimşek, 429 oy alan Gül Çiftçi, 377 oy alan Didem Gültekin, 354 oy alan Rana Bozkurt, 343 oy alan İrfan Önal ve 317 oy alan Kadıgil, PM‘nin genç isimleri oldu. karaman İl Başkanı Ahmet Ertuğrul, Amasya İl Başkan Yardımcısı Serpil Öztürk ve İstanbul örgütünden bazı isimlerin de PM’ye girmesi, örgüt dengesinin korunduğu biçiminde yorumlandı.

PM’ye giremediler

Eski Devlet Bakanı Önay Alpago 141, ÇHD üyesi Efkan Bolaç 106, İzmir Miletvekili Rıza Türmen 69, Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Koray Çalışkan 50 oy alabildi. Seçimlere PM üyesi olarak giren ancak yeni PM’de yer almayacak isimlerin aldıkları oylar şöyle:
Gökhan Günaydın 190, Umut Akdoğan 184, Zuhal Samlı 180, Seniye Nazik Işık 159, Perihan Sarı 149, Hüseyin Saygılı 120, Oğuz Oyan 108, Dursun Bulut 102, Gökçe Pişkin 90, Faruk Demir 84, İbrahim Yener 80, Sevnur Yıldırım 77, Emrehan Halıcı 72, Faruk Loğoğlu 56, Kutsiye Benan Baykal 36, Berrin Gürçay Dilekçi 30.

Aday olmadılar

Kurultaya PM üyesi olarak giren isimlerden Ayşe İnci Beşpınar, Birgül Ayman Güler, Hurşit Güneş, Hülya Güven, Murat Karayalçın, Adnan Keskin, Umut Oran, Çetin Soysal ve Bihlun Tamaylıgil aday olmadı.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası Kılıçdaroğlu’nu istifaya davet ederek Olağanüstü Kurultay çağrısı yapan 6 milletvekilinden sadece biri aday oldu. İnce’nin listesinde yer alan Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum 197 oy ile ancak 79. sırada kaldı.

HABER

İhsan Özkes CHP'den istifa etti
21 Temmuz 2015

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes'in twitter hesabından atılan bir mesaj ortalığı karıştırdı. Özkes, istifayı twitter hesabından duyurdu.

CNNTürk'ün haberine göre CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes twitter hesabından "CHP'den istifa ettim" diye yazdı. Özkes'in istifası kesinleşirken nedeni henüz öğrenilemedi. Bu istifanın ardından CHP'nin Meclis'teki milletvekili sayısı 131'e indi.

CHP'nin emekli müftü milletvekili Özkes'in, istifa dilekçesini hem CHP Genel Merkezi'ne hem de TBMM'ye ilettiği öğrenildi.


Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com