Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Mustafa Erdoğan

Şehit Özel Harekat Polisi1 Ocak 1988 tarihinde Adana'da doğdu. Babası Ramazan Erdoğan emekli Özel Harekat Polisi, annesi Tuğba Erdoğan ev hanımı. Mustafa Erdoğan 2009 yılında İstanbul’da göreve başladı. Kendi isteğiyle 8 ay önce Şırnak’a gitti. Bekardı. Şırnak’ın Cudi Dağı’ndaki operasyonda şehit oldu. Baba ocağı Boğazlıyan’ın Dereçepni Köyü’nde toprağa verildi.

Şehit polisin amcası Hanifi Erdoğan’ın da halen İstanbul’da Terörle Mücadele Şubesi’nde polis memuru. Şehit polis Mustafa Erdoğan'ın 3 kardeşi var. Kız kardeşi Şeyma Erdoğan Ertuğrul ile ağabeyi Muhammet Erdoğan’ın evli. Muhammet Erdoğan, Boğazlıyan’da minibüsüyle taşımacılık yapıyor. Aile 7 yıldır İstanbul Başakşehir’de oturuyordu.
HABER

Cudi şehitleri uğurlandı: 'Kınalı Mustafa'm artık Çanakkale şehitleriyle'
24.03.2012

Cudi Dağı'nda pusuya düşürülen 6 Özel Harekât polisi gözyaşları içinde son yolculuklarına uğurlandı. Metanetini ko-ruyan şehit yakınları, tören alanlarında yaptıkları konuşmada, oğulları ya da eşlerini vatan için şehit verdikleri için gururlu olduklarını belirterek, "Ağlamayacağız, dimdik duracağız. Hainleri sevindirmeyeceğiz." mesajı verdi.

Cudi şehitleri gözyaşları içinde toprağa verildi

Cudi Dağı'nda şehit düşen 6 Özel Harekât polisi dün dualarla son yolculuğuna uğurlandı. Gözyaşlarının sel olduğu törenlerde terörün bir an önce bitirilmesi çağrısı yapılırken, 24 yaşındaki şehit Mustafa Erdoğan'ın Yozgat'taki cenazesine baba Ramazan Erdoğan'ın sözleri damgasını vurdu. Kendisi de Özel Harekât polisi olan ve 4 yıl önce emekliye ayrılan acılı babanın, "Çanakkale'de Kınalı Hasan vardı. O nesil devam ediyor. Annesi oğlumu eline kına yakarak Şırnak'a göndermişti. Oğlum şimdi Çanakkale şehitleriyle beraber ve onun adı artık Kınalı Mustafa" demesi yürekleri burktu. Anne Tuğba Erdoğan ise oğlunun resmini öperek "Mustafa'm ağlamıyorum, seni Hakk'a yolcu ediyorum" diye gözyaşı döktü. Şehidin naaşı daha sonra Boğazlıyan ilçesine bağlı Derecepni köyünde toprağa verildi.

Şehit başpolis Kadir Can'ın (46) Antalya, Cihat Akkaya'nın (42) İzmir Bornova, Recep Topaloğlu'nun (30) Kocaeli, Arif Mamış'ın (27) Adana Aladağ, Selim Arslan'ın da (25) Kahramanmaraş Göksun'daki cenaze törenlerinde aynı acı vardı.

Yozgatlı şehit polis Mustafa Erdoğan'ın cenaze törenine, kendisi gibi Özel Harekâtçı polis olan ve 4 yıl önce emekliye ayrılan babası Ramazan Erdoğan'ın sözleri damga vurdu. Metanetini koruyan şehit babası kürsüde şu konuşmayı yaptı:

"Hani Çanakkale'deki Kınalı Hasan vardı, o vatan için şehit düşmüştü. O nesil devam ediyor. Şimdi de yine aynı yerden, yiğidin harman olduğu Yozgat'tan Kınalı Mustafa çıktı. Kınalı Mustafa bundan sonra onun ismi. Annesi onu Şırnak'a vatan, millet, devlet ve din düşmanlarına karşı mücadele etsin diye gönderdi. Ağlamayacağız, dimdik duracağız." Şehit babası, tören alanında bulunanlara oğlunun defni sırasında provokatif olaylara mahal vermemeleri ricasında da bulundu. Tabuta sarılan anne Tuğba Erdoğan da, "Mustafa'm ağlamıyorum, seni Hakk'a yolcu ediyorum." dedi. Şehidin naaşı Derecepni köyünde toprağa verildi.

Şehit Recep Topaloğlu'nun naaşı da, Kocaeli'nin Gündoğdu Mahallesi'ndeki babaevine getirildi. Anne Meryem Topaloğlu, oğlunun tabutunu öperek, "Hakkım sana helal olsun. Sen vatan için şehit oldun. Keşke yine oğlum olsaydı da gönderseydim." diye ağıt yaktı. Daha sonra Fevziye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından şehit polisin naaşı Bahçeme Şehitliği'nde defnedildi. 15 yıllık Özel Harekât polisi Cihat Akkaya ise İzmir Bornova Işıkkent Polis Şehitliği'nde dua ve tekbirlerle toprağa verildi. Şehidin eşi Deniz Akkaya, 12 yaşındaki kızı Aybüke ve kayınpederi Kamil Alan, cenaze namazına Özel Harekât üniforması giyerek katıldı. Deniz Akkaya, eşinin Türk bayrağına sarılı tabutunun başında ağlayan yakınlarına, "Ağlamayın, sevindirmeyin şerefsizleri." dedi. 4 yıldır kanser tedavisi gören Akkaya'nın, hastalığı sebebiyle eşinin görev yaptığı Şırnak'a gidemediği öğrenildi.

eşim ASLANLAR GİBİ ŞEHİT OLDU

Başpolis Kadir Can'ın cenaze töreni ise Antalya'da düzenlendi. Metanetli duruşuyla dikkat çeken şehidin eşi Ayşe Can'ın, "Seninle gurur duyuyorum aşkım, başımı eğmeyeceğim. Aslanlar gibi yaşadı. Aslanlar gibi savaşıp şehit oldu. Ne mutlu ki; bana ve çocuklarıma böyle bir onur yaşattı." sözleri yürekleri burktu. Şehidin 17 yaşındaki kızı Gökçe, 12 yaşındaki oğlu Ömer, boyunlarına Türk bayrağı astı. Gökçe Can, "Baba bize cennette ev yap, yanına geleceğiz. Sen üşümüyorsun ama biz sensiz çok üşüyoruz." diye seslendi. Şehidin cenazesi, Uncalı Kent Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Polis memuru Yavuz Selim Arslan'ın naaşı ise Kahramanmaraş'ın Bozhüyük beldesinde defnedildi. Şehidin kardeşi Kemal Arslan ağabeyinin fotoğrafını öperek uzun süre gözyaşı döktü. Cenazeye katılan vatandaşlar terör örgütü aleyhine slogan attı. Ailesinin 4 çocuğundan en küçüğü olan Yavuz Selim Arslan'ın, polisliği çok sevdiği ve bekâr olduğu belirtildi. Özel Harekât polisi Arif Mamış da Adana'nın Aladağ ilçesine bağlı Kıcak köyünde son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreninde konuşan şehit polisin eşi Ebru Mamış, metanetli duruşuyla dikkat çekti. Mamış, "Onu gururla uğurlayacağım. İstediği gibi şehit oldu. Kanları yerde kalmayacaktır. Ağlamayacağım. Çünkü eşim, 'Şehit olursam, ben eve gelmesem de sakın ağlama' dedi." şeklinde konuştu. Şehidin 3 yaşındaki kızı Sudenaz'ın yakasına da babasının fotoğrafı takıldı.HABER

Şehit Mustafa Erdoğan: "Anne ben şehit olmaya gidiyorum"
Hürriyet 22 Mart 2012

Şırnak’ın Cudi Dağı’ndaki operasyonda şehit olan 6 Özel Harekat polisinden biri olan 24 yaşındaki Mustafa Erdoğan’ın acı haberi, memleketi Yozgat’ın Boğazlıyan İlçesi’ne düştü. Şehit polis Mustafa Erdoğan’ın baba ocağı Yozgat’ın Boğazlıyan İlçesi’ndeki evlere Türk bayrakları asıldı. Şehit polisin operasyona gitmeden önce annesini arayıp, "Anne hakkını helal et, ben şehit olmaya gidiyorum" dediği öğrenildi.

BABA ACI HABERİ BOĞAZLIYAN’DA ALDI

İstanbul Başakşehir’de 7 yıldır oturduğu öğrenilen emekli polis baba Ramazan Erdoğan’a oğlunun şehit olduğu haberi misafir olarak gittiği büyük oğlu Muhammet Erdoğan’ın Boğazlıyan’daki evinde iletildi. Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürü Erdal Tepe, şehit babasının evinin bulunduğu Dereçepni Köyü Muhtarı Ahmet Alparslan’a haber verdi. Muhtar Alparslan da acı haberi baba Erdoğan’a iletti. Şehit polisin Boğazlıyan’da oturan ağabeyi Muhammet Erdoğan’ın TOKİ konutlarındaki evine Türk bayrağı asıldı.

'VATAN SAĞ OLSUN'

Acılı baba Ramazan Erdoğan, oğlunun cenazesini almak üzere Boğazlıyan’da oturan büyük oğlu Muhammet ile birlikte dün akşam emniyete ait araçla Ankara’ya, ardından uçakla Diyarbakır’a gitti. Baba Erdoğan, emniyet tarafından tahsis edilen araca binerken, "Başın sağolsun" diyen vatandaşlara, "Vatan sağolsun" demekle yetindi.

Şehit polisin ev kadını olan ve İstanbul’da oturan annesi Tuğba Erdoğan da acı haber üzerine yakınlarıyla birlikte Boğazlıyan’a geldi. Şehit polisin operasyona gitmeden önce annesini arayıp, "Anne hakkını helal et, ben şehit olmaya gidiyorum" dediği öğrenildi. Anne Erdoğan’ın ise oğlunun bu sözlerine kızıp, "böyle şeyler söyleme" dediği ifade edildi.

Boğazlıyan’da kardeşleri ile amca çocukları bulunan şehit Erdoğan’ın köydeki mezarı da hazırlandı. Şehit polis Erdoğan’ın baba ocağı Boğazlıyan’ın Dereçepni Köyü’nde yarın öğlen namazına müteakip toprağa verilecek. Boğazlıyan’daki TOKİ konutları ile birlikte Dereçepni Köyü’ndeki evlere Türk bayrakları asıldı.


Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com