Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Murat Aktihanoğlu

işadamı


elektrik ve elektronik mühendisi1968 yılında doğdu. Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği'nden mezun oldu. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde 3 Boyutlu Bilgisayar Grafikleri konusunda yüksek lisans yaptı. New York'ta ve Tokyo'da dünyanın önde gelen şirketlerinde, 3 boyutlu sanal ortamlar konusunda danışman olarak görev aldı. New York merkezli Entrepreneurs Roundtable'ın kurucusu. Aynı zamanda Turkish American Business Forum'un yönetim kurulu üyesi ve Turkish Founders Club'ın kurucularından.

New York'ta yaşıyor. Girişimci, Yatırımcı, Girişimciler Yuvarlak Masa Hızlandırıcı'sı. Konuma Duyarlı Uygulamaları program yazarı.
HABER

Aktihanoğlu: Dayanamadım o ilanı verdim
8 Haziran 2013

Bir günde internet üstünden 100 bin dolar bağış toplayarak ilanı veren “melek yatırımcı” Murat Aktihanoğlu (44) Hürriyet’e şunları anlattı:
“BEN 20 yıl önce ABD’deki Silikon Vadisi’nde yazılım mühendisi olarak geldim. Hiçbir siyasi partiye bağlı değilim. Amaçları sadece parkı korumak, ağaçların kesilmesini önlemek olan insanlara yapılan acımasız sert polis müdahalesi sonrasında başlayan eylemler sırasında, arkadaşlarımın Facebook ve Twitter üzerinden gönderdiği fotoğraflarda, gece yarısı sokağa tencere ve tavalarla çıkan yaşlı insanların görüntüleri, TV kanallarının yaşananları yansıtmayışını görünce, ülkemizi gerçek demokrasiye taşırken dünyanın bize destek olmasını istedim. Dünyanın Türkiye’de neler olup bittiğini bizzat Türklerden öğrenmesi için, ‘Belki hükümetin üslubunu değiştirmesine katkım olur’ diye de düşünmeye başladım.”


ŞİMDİ BİR DE FİLM ÇEKİYORLAR

“Aklıma hemen New York Times (NYT) gazetesine reklam verme fikri geldi. Kaç para tutacağını da bilmiyordum. İlk iş olarak Facebook’ta duyurdum. 2 dakika içinde 20 arkadaşım “Biz varız” dediler. ABD’de benim gibi girişimci olan arkadaşlarım Oltaç Ünsal ve Duygu Atacan da hemen telefonla arayarak katıldılar. Üçümüz “Türk demokrasisi için tam sayfa ilan: Dünya için Gezi’yi işgal et” sloganını taşıyan kampanyamızı bağış kampanyaları internet sitesi indiegogo.com’da başlattık. İlk gelen bağış 5 dolar’dı. 2 saat sonra 2 bin dolara ulaştık. Sabah kalktığımda 20 bin, öğlen ise 60 bine ulaştık. Bugün itibariyle 100 bin doları geçtik. İlan için 52 bin doları ödedik, artan bağış ile profesyonel bir ekibe video hazırlatıp Youtube’da yayınlayacağız. Gezi Parkı’nı desteklemeye devam edeceğiz.”

AĞAÇLAR YAŞASIN

“Saygısızlık çok artmıştı. Daha fazla dayanamadım. Benim gibi apolitik insanı dünyanın öbür ucunda harekete geçirdiler. Tehdit mesajları alıyorum. Kimseden korkmuyorum. Gerekiyorsa Türkiye’ye gelmem. Yeterki ağaçlar ve park yaşasın, halkın tümüne saygı duyulsun.”


İlanda çağrı var

NYT’deki ilanda, “Türkiye halkı konuştu, Baskıya boyun eğmeyeceğiz” ifadesi kullanılarak Başbakan Erdoğan’ın 10 yıllık döneminde sivil haklar ve özgürlüklerin erozyona uğradığı, iktidar partisinin demokrasiyi ciddiye almadığı kaydedildi. İlanda ayrıca, polis şiddetine son verilmesi, özgür medya, özel menfaatler dikte etmeksizin vatandaşlar ve seçilmiş kamu görevlileri arasında açık demokratik diyalog çağrısı yapıldı.


Melek yatırımcı

44 yaşındaki Murat Aktihanoğlu, ABD’de yaşayan bir melek yatırımcı. Melek yatırımcılar, genç girişimcileri sermaye kaynaklarıyla buluşturuyor. İzmirli Aktihanoğlu da ERA Capital şirketiyle 4 bin kadar genç Türk girişimciyi New York, Ankara ve İstanbul’da melek yatırımcılarla buluşturup sermaye bulmalarını sağlamış.

Atatürk neden metinden çıktı

20 kişilik kurul 4 farklı metinde ilan hazırladı, internetteki oylama ile biri seçildi. Son metinden Atatürk ile ilgili bölümün neden kaldırıldığını Oltaç Ünsal şöyle anlatıyor: “Biz çoğulcu ve katılımcı bir süreç sonucunda bu yazıya ulaştık. İlk nüshasında hükümete bazı kazanımlardan dolayı (ekonomik vb) teşekkür bile ediliyordu. Katılımcılar, internet destekli bu demokratik süreçte nihai kararı kendileri verdiler. Bu süreci örnekleriyle çok detaylı anlatacağız. Keşke yeni anayasa da böyle yazılsa. Binlerce insanın bu metni yazmasını sağlarken, imkansız karşıtlıkların bile hoşgörüyle ele alınıp dinlendiğinde çoğu şeyin hallolduğunu gördük.”Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com