Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Sinan  Baykent

danışman, yazar


akademisyen1987 yılında doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Özel Fransız Pierre Loti Lisesi'nde tamamladı. 2005 yılında 'Edebiyat' bölümünden bakaloryasını 'iyi' dereceyle elde etti. Fransa Cumhuriyeti'nin Pierre Loti Lisesi'nde her sene bir Türk öğrenciye verdiği mükemmeliyet bursunu ('Bourse d'Excellence') kazandı.

2005-2009 yılları arasında İsviçre - Cenevre Üniversitesi bünyesinde siyasal bilimler lisans programını tamamladı. Lisans tezini 'Otoriteryenliğin Mantığı: 1954-1960 Yılları Arasında Demokrat Parti İktidarı' üzerine yaptı.

Aynı üniversitede 2009-2011 yılları arasında Siyasal Psikoloji dalında yüksek lisans yaptı. Ocak 2011'de 'Türkiye’de İBDA(-C) Şiddeti: Bir Siyasal Süreç Analizi' başlıklı bitirme teziyle mezun oldu.

Üniversite yıllarında pek çok siyasetçiye serbest danışmanlık hizmeti verdi. 2011 yılının Mart ayında İçişleri Eski Bakanı Meral Akşener'in seçim kampanyasında iletişim danışmanı olarak görev aldı. Aynı senenin Ekim ayında ise dönemin Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş'in siyasi danışmanlığına getirildi. Aynı zamanda Türkeş'in metin yazarlığını da yaptı.

Siyasi yelpazedeki farklı siyasetçilerle işbirliğini sürdürüyor. Fransızca, İngilizce, İspanyolca ve Latince biliyor.HABER

BAYKENT: BAŞKANLIK BİR TUZAKTIR!
odatv.com 27 Ocak 2017

Bahçeli-AKP İttifakı, Erdoğan'a kurulmuş bir tuzak
Türkeş'in danışmanından yeni kitap...

Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş’in MHP’de 2011-2015 yılları arasında başdanışmanlığı ve metin yazarlığını üstlenen Sinan Baykent’in yeni kitabı “Paralel Devletin Modern Tarihi” Kaynak Yayınları’ndan çıktı.

BAŞKANLIK BİR TUZAKTIR

Burada MHP’yi eleştirdiğinizi anlıyoruz. Bir “oto-yıkım”dan bahsediyorsunuz. Sizce Devlet Bahçeli’nin son Başkanlık çıkışından sonra MHP kendi çöküşünü mü hazırlıyor?

Mesele Devlet Bahçeli meselesi değildir. Beğenirsiniz, beğenmezsiniz ama Devlet Bahçeli bir devlet adamıdır. Sevmeseniz bile saygı duyarsınız, duymak zorundasınız. Mesele daha çok Bahçeli’nin ve genel olarak MHP’nin temsil ettiği siyasi çizgidedir. Dünya değişiyor. Bakın Avrupa’da ve dahi Amerika’da halkların ve ulusların isyanına tanıklık ediyoruz. BREXİT kampanyasında bağımsızlıkçı UKİP’in üstlendiği rol var. Fransa’da her seçim biraz daha büyüyen ve güçlenen Ulusal Cephe örneği var. ABD’de Trump depremini hep birlikte yaşadık. İnsanlar mevcut sistemden, düzenden ve küreselleşme denilen illetten memnun değiller. Bir çıkış yolu arıyorlar ve çözümü de çoğunlukla milliyetçi-vatansever yapılara yönelmekte buluyorlar. Özellikle Batı’da milliyetçiliğin müthiş bir yükselişi var. Dönüp Türkiye’ye bakıyorsunuz, sıfıra sıfır elde var sıfır. Bizde her geçen gün biraz daha eriyen bir milliyetçi parti var. Erimesinin sebebi hem toplumsal dinamiklere ayak uyduramaması hem de zamanın ruhunu yakalayamamasındadır. Türkiye’de insanlar milliyetperverdirler. Fakat artık hamaset değil, birlik ve beraberlik istiyorlar. Onlar da bir çıkış yolu arıyorlar. Batı’daki eğilim farklı, doğrudur. Orada yeni düşmanlar üzerinden kurgulanıyor her şey şu sıralar. Ne var ki bizde milliyetçiliği bitiren budur. Oralarda nispeten homojen toplumlar var ve orada bir azınlığa vurarak yükselmek, bir günah keçisi üzerinden prim yapmak daha kolay. Bizde vurulan kişiler veya kesimler birinin dayısı, ötekinin halası, diğerinin komşusu, çalışma arkadaşı. Varsın olsun onlar milliyetçiliği hamaset üzerinden örgütlesinler, biz de kendimize göre, “biz bize benzeriz” düsturuyla kendi milliyetçiliğimizi örgütleyelim. Bugünkü Bahçeli-AKP birlikteliğinden Türkiye’ye fayda gelmez. Bu Batı-tipi bir ittifaktır ve uluslararası sermayenin Türkiye’yi çökertme planını hızlandıran bir olaydır. Az önce de söylediğim gibi Batı-tipi demokrasi oyununda Batı menşeili sermayenin işine gelen bir durumdur. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın içinde Türkiye’yi bu darboğazdan çıkarma potansiyeli var, bunu biliyorum. Başkanlığın bir tuzak olduğunu ve her şeyden önce kendisi için bir tuzak olduğunu idrak etmelidir. Umarım çok geç olmadan uyanırlar.Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com