Faruk Abdullah Abdurrahman
Irak Türkmen Cephesi Eski BaşkanıDr. Faruk Abdullah Abdurrahman, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları Bölümü’nden 1975 yılında mezun oldu. Türkmen Kardaşlık Ocağı Başkanlığı yaptı. Babası Tuğgeneral Abdullah Abdurrahman, 1980 yılında idam edilen bir Türkmen lideridir. Dr. Faruk Abdullah Abdurrahman da babası gibi lider ruhlu ve mücadeleci bir insandır.

Kerkük'te 2003 yılında yapılan Türkmen Kurultayı'nda 500 delegeden 477'si oy kullandı. Geçerli oyların 264'ünü Dr. Abdullah, 202'sini de Dr. Saadettin Ergeç aldı. Türkmen Kurultayı sonrasında Faruk Abdullah Abdurrahman, Dr. Saadettin Ergeç ile birlikte çalışma isteğini dile getirdi. Ergeç, Türkmen Meclisi Başkanlığı’na getirildi.

Irak Türkmen Cephesi (ITC) lideri Dr. Faruk Abdullah Abdurrahman anlatıyor: “Rahmetli pederim Tuğgeneral Abdullah Abdurrahman, Bağdat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden Necdet Koçak ve işadamı Adil Şerif, 16 Ocak 1980 sabahı idam edildiler. Bir ay sonra, yine Türkmen toplumunun idare heyetinden orman mühendisi Doktor Rıza Demirci idam edildi. Türkiye'nin ajanı olmakla suçlandılar, oysa tek suçları Türkmen olmaktı.

TÜRK DÜNYASI-TURAN biyografimarket'te
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)