Ahmet Emre Bilgili
Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul İl Müdürü


akademisyen1960 yılında Adana’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nü bitirdi. 1993 yılında yardımcı doçent, 1996 yılında doçent unvanını aldı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde öğretim üyeliği yaptı. Aynı yıllarda Van'ın Bahçesaray ilçesinde 3 yıl devam eden Ulusal Bahçesaray Satranç Şöleni’nin organizatörlüğünü yürüttü. Yeni Şafak gazetesindeki köşesinde satranç üzerine yazılar yazdı. 1999 yılında Marmara Üniversitesine atandı. İstanbul Uluslararası Satranç Festivali Organizasyon Kurulu üyesi olan Bilgili, halen Marmara Üniversitesinde öğretim üyeliği ve Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü görevlerini yürütüyor.HABER

İstanbul turizm merkezleri projesi tamamlandı
15 Aralık 2013

Tamamlanan “İstanbul’da Turizm Merkezlerinin Çeşitlendirilmesi Projesi” basın toplantıyla tanıtıldı.

İstanbul Kültür ve Turizm Müdürlüğü ortaklığında, İstanbul Kalkınma Ajansı Küresel Turizm Merkezi İstanbul Mali Destek Programı desteğiyle, Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu (TURİNG) tarafından gerçekleştirilen “İstanbul’da Turizm Merkezlerinin Çeşitlendirilmesi Projesi”nin tamamlanan web sayfası ve kent rehberlerinin tanıtımı yapıldı.

İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün İstiklal Caddesi'ndeki merkez binasında gerçekleştirilen tanıtım toplantısına, İstanbul Vali Yardımcısı Kazım Tekin, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, TURİNG Başkanı Dr. Bülent Katkak ve turizm sektöründen çok sayıda davetli katıldı.

İSTANBUL TURİZMİ YÜKSELİYOR

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili yaptığı konuşmada, İstanbul turizminin hızlı bir şekilde yükseldiğine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"İstanbul turizminin çeşitlendirilmesinde büyük yarar var. Çünkü İstanbul'un potansiyeli bu anlamda çok büyük. Fakat biz bu potansiyelin büyük bir kısmının farkında değiliz. Bilmediklerimizi bilinir hale, gezmediklerimizi gezilir hale getirmemiz gerekiyor. Bu proje de bunlardan birisi. Gerçekten çok fonksiyonel bir şekilde kullanılabilecek ama bunun yanında İstanbul turizmine çok büyük çalışmalar yapılması gerekiyor."www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)