İbrahim Dinç
aşçıİbrahim Dinç, staj eğitimlerini Türkiye'nin en iyi Turizm işletmelerinden olan Club Ali Bey Tatil köyü ve Phaselis Princess Otel'de tamamladı. Profesyonel kariyerine İstanbul Swiss Hotel The Bosphorus'da devam etti. Birçok Ünlü yabancı chefin yanında çalışma fırsatı oldu.

Akademik Aşçılar Derneği kurucu başkanlığı ve iki yıl yönetim kurulu başkanlığında bulundu. Aynı zamanda Tüm Aşçılar Federasyonu yönetim kurulu üyeliğinde ve Türkiye Aşçılar Milli takımında yer aldı.

2009'da kariyerine Amerika'da devam etti. Amerika'nın en ünlü şefleri arasında yer alan Stephan Pyles ile çalıştı.

Çeşitli Organizasyonlarda, televizyon kanallarında, yarışmalarda, seminerlerde, konferanslarda ve platformlarda bulundu. Bir çok ödül ve başarı belgesine sahiptir.

Aşçılık ve Gastronomy alanında 2006'dan beri yayın yapan www.asciliksanati.com adlı internet sitesinin kurucusu olup, aynı zamanda yayın danışmanlığını yapmaktadır.

Kurmuş olduğu www.mutfakkitap.com projesi ile Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek, tüm yiyecek ve içecek kitaplarını bir sitede toplamayı
başardı. 1000'den fazla mutfak kitabını Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında Bolu Mengen Aşçılık Meslek Lisesi kütüphanesine kazandırmayı hedefledi.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)