Salih Beşir
eczacı1971 Yılında Trabzon’un Araklı ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Araklı’da tamamladı. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun oldu. Üniversite yıllarında başladığı sosyal çalışmalarına, Milli Gençlik Vakfı Beyoğlu İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, Sağlık-Der İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Tüm Eczacılar Derneği kurucu başkanlığı görevleri ile devam etti. Başakşehir Spor Kulübü’nün kurucu üyesidir.

1999 yılında Fazilet Partisi Başakşehir Temsilcisi olarak başladığı siyasi çalışmalarında, 2003-2008 yılları arasında 5 yıl Saadet Partisi Küçükçekmece İlçe Başkanı olarak görev yaptı. 2 Mart 2008’deki 3. Olağan İl Kongresinden sonra Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcılığı ve İstanbul İl Mahalli İdareler Başkanlığı görevine getirildi. Bu görevine devam ederken Başakşehir’in ilçe olmasıyla, Başakşehir’e kurucu ilçe başkanı olarak görevlendirildi. 2004 Mahalli seçimlerinde Saadet Partisi’nden Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı oldu. 2007 genel seçimlerinde de 3. Bölge Milletvekili adayı oldu.

2002-2004 yılları arasında Başakşehir 1. Etap Site Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Halen Başakşehir 1. Etap’ta eczacılık mesleğine devam etmekte olup, MÜSİAD üyesidir. Evli ve 5 çocuk babasıdır.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)