Salih Bezci
ATO Eski Başkanı


mimar, işadamı1955 yılında Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde doğdu. 12 senedir Ankara Ticaret Odası’nda başkan vekili olarak görev yapıyordu. 15 senedir Ankara'nın vergi rekortmenleri listesinde yer alıyor. Ankara'da Galleria, Armada, Panora gibi önemli alışveriş merkezlerinin yatırımcısı ve proje müellifi. Ankara’da binlerce konut ve işyerinin yapımını gerçekleştirdi.
HABER

Bezci: Herkes bir masanın başında çalışmak istiyor
6 Haziran 2012

ATO ile İŞ- KUR'un düzenlediği mesleki eğitim kurslarına başvuru bile olmadı.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre Türkiye genelinde 2 milyon 271 bin işsiz bulunuyor.

Ancak Ankara Ticaret Odası'nın Türkiye İş Kurumu işbirliğiyle düzenlediği istihdam garantili meslek eğitimi kursuna hiç başvuru olmadı.

ATO Başkanı Salih Bezci, işsizliğin hemen her gün gündeme gelmesine rağmen mesleki eğitim kurslarına başvuru olmamasına çok şaşırdıklarını söyledi.

Bezci, "Nerde bu işsizler anlayamadım. Türkiye'de işsizlik var deniyor ama iş verelim deyince işsizler ortadan kayboluyor" dedi.

Bezci bu durumu "Türkiye'de işsizlik yok, beğenmemek var. Herkes bir masanın başında çalışmak istiyor" sözleriyle eleştirdi.HABER

ATO Başkanı Bezci istifa etti
27 Ekim 2016

Ankara Ticaret Odası'nda (ATO) 8 yönetim kurulu ve 5 yedek yönetim kurulu üyesinin istifasının ardından bugün yapılan ATO Meclis toplantısında da Başkan Salih Bezci de istifa etti.

Bu durumda başkanlık koltuğu için ismi geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek'in önü açılmış oldu.


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)