İbrahim Faruk Bayındır
Küçükçekmece Belediye Meclis Eski Üyesi


işadamıKüçükçekmece Belediye Meclis Üyeliği yaptı. Genel Seçimler öncesi istifa ederek milletvekili aday adayı oldu. Temayül yoklamasında 1663 delegeden 25’inin oyunu alarak 221. sırada yer aldı. Listeye giremedi.

Birçok uçuş okuluyla ortaklık kurdu. Daha sonra hepsinden teker teker ayrıldı. Florya merkezli faaliyet gösteren Tarkim isimli uçuş okulunun sahibi. Havacılık sektöründe birçok yatırım yaptı.

AK Parti hükümetine yakın olarak tanındı. Sık sık Amerika’ya gitti. Derin bağlantıları ile havacılık sektöründe birçok iş bitirdiği iddia edildi.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ile de sıkı dostlukları vardı. Yeniay'la birlikte birkaç kez Umre’ye gitti.
HABER

Bu havacının para kaynağı kim?
58 milyon dolarlık jet siparişi verdi!
Güntay Şimşek
Haber Türk 18 Haziran 2008

Bu havacının para kaynağı kim?

Geçen hafta yedinci defa kapılarını sivil havacılık sektörüne açan Airex 2008 Havacılık Fuarı'nda ilginç bir uçak siparişi verildi. Kamuoyunda adı pek bilinmeyen, havacılık sektöründe konumu tartışılan Bora Jet Exclusive Charter A.Ş. isimli bir şirket Koç'un Sabancı'nın Doğuş'un bile
sahip olmadığı ultra uzun menzilli 58 milyon dolar değerinde bir adet Global Express XRS jeti siparişi verdi. Kısa süre önce de yine Kanadalı Uçak
üreticisi Bombardier'e Challenger 605 siparişi veren Bora Jet'in sahibi ve Genel Müdürü olarak görünen Faruk Bayındır, müşterilerine sundukları hizmet seviyesini yükselteceklerini altını çizerken gizemli Amerikalı ortağını ise sır gibi saklıyor.

Airex fuarında AK Partili üst düzey yetkililerle poz vermeyi ve fuarda onlarla gezerek nüfuzunu göstermeyi de ihmal etmeyen Faruk Bayındır, kısa süre önce de Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'ndan (TMSF), Uzanların Rumeli Havacılık'a ait Atatürk Havalimanı'ndaki iş jeti hangarı kiralayarak tartışmalara sebep olmuştu. Aynı zamanda Küçükçekmece Belediyesi'nde AKP Meclis üyesi olan Bayındır'ın iş hayatı geçmişi ise kayın pederi Ahmet Özbey'in TIR şirketiyle sınırlı.

Daha önce Sindel Uçuş Okulu ile TIR'cılıktan havacılık sektöre adım atan, Mega Trans Ulus.Nak.ve Tic.ve San.A.Ş.'nin sahibi olan kayın
pederi Ahmet Özbey ile yaşadığı sorunlar sebebiyle Sindel'den ayrılmak zorunda kaldı. Daha sonra Adana'da bulunan Tarkim Uçuş Okulu'nun devralan
Faruk Bayındır, Tarkim adını Orhan Air olarak değiştirip İstanbul'a taşıdı. 2007 yılı sonlarına doğru aylık Türk Aviation isimli bir dergi çıkardı. 2008 yılı başında ise gizemli bir ortak bulduğunu belirterek Bora Jeti isimli bir şirket kurarak web sitesine 3 uçaklık bir filoya sahip olduğunu duyurmaya başladı.

Merak edilen şu; Mega Trans ve Sindel Uçuş Okulu'ndan kayınpederi tarafından gönderilen Faruk Bayındır Türkiye'de kimsenin sipariş edemediği uçaklara sahip olacak parayı nerden buldu?
HABER

Ak Parti'den İhraç edilecek

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Habertürk ekranlarındaki Gün Ortası programında Didem Yılmaz'ın konuğu oldu ve MHP'deki kaset skandalı hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Babuşcu, kaset skandalı sonrasında AK Parti'ye yapılan eleştirilerin haksız olduğunu söylerken, MHP tarafından kasetlerin ardındaki isim olarak açıklanan Faruk Bayındır'ın da kesin ihraç kararıyla Disdiplin Kurulu'na sevk edildiğini söyledi.

KASETLERLE HEDEFLENEN NE?

Babuşcu'nun konuşmalarından satır başları şu şekilde: "Yapılmak istenen mutfak çalışması MHP'nin genel başkanını değiştirmeye yönelik bence, aynı CHP'de yapılan gibi. MHP'de yeniden dizayn sözkonusu bunun temel nedeni de AK Parti'ye karşı daha güçlü bir MHP yaratmak. Bu şekilde bir taşla iki kuş vurmayı düşünüyorlar, hem MHP'de dizayn hem de AK Parti'ye karşı daha güçlü bir muhalefet. Ayrıca bunları yaparken de bu işin sorumluluğunu AK Parti'nin üstüne bırkarak kamuoyu nezdinde Ak Parti'yi kötü bir duruma düşürmek istiyorlar.

Görüldüğü kadarıyla şimdilik bu senaryo tutmadı. MHP lideri geri atmadı, partisinin onun çevresinde toparlandı ve bir mağduriyet psikolojisi oluştu gibi gözüküyor. Tabii bu kilitlenme seçim sonrasında ne kadar kalabilecektir, bunu göreceğiz."

FARUK BAYINDIR NE OLACAK?

Faruk Bayındır, 2004-2009 yılları arasında Küçükçekmece'de Meclis Üyesi olarak bulunmuş fakat bu arkadaşımız teşkilatla aidiyet duygusu geliştiremediği için sonraki dönemde yaptığı Meclis Üyeliği başvurusnu değerlendirmemişiz, Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusu olmuş değerlendirmemişiz ve nihayet vekil aday adaylığı olmuş değerlendirmemişiz. Bu hadiseyle adı geçtiği anda da kesin ihraç talebiyle disiplene sevk ederek, partimizle sadece üyelik ilişkisi olan bu kişinin ilişkisini kesmek adına adımımızı attık.

Deniyor ki Bakan Yazıcı adına sahte mail atan kişi hemen yakalandı bu kasetleri yayanlar neden yakalanmıyor. Ama o mail yurtiçinden atılmış. Yani o server Türkiye'de ve IP adresi hemen tespit edilebildi. Burada ise server yurt dışında, muhtemelen ya ABD'd eya da Kanada'da olduğu bilgisi var. Üstelik bu ülkelerdeki serverlardan IP adreslerini almak da, özellikle Kanada'da özel hayat yasaları nedeniyle, çok zor bir süreç. Yani yapılan işlemler doğru, savcı bakanlık üzerinden yurt dışındaki gerekli mercilerle iletişime geçmiş ancak süreç tabii ki hemen sonuçlanmıyorwww.biyografi.net (Binlerce Biyografi)