Cengiz Topel Yıldırım
MKE Ankaragücü Spor Kulübü Başkanı


işadamı
17 Ağustos 1964 tarihinde doğdu. MKE Ankaragücü Spor Kulübü'nün 39.Başkanı.
HABER

Ankaragücü'nde yeni dönem
24 Ağustos 2011

Yargıtay'ın aldığı kararla faaliyeti sona eren Ahmet Gökçek yönetimi, kulübün defter ve evraklarını eski başkan Cengiz Topel Yıldırım ve ekibine teslim etti.Saray Spor Tesisleri'nde yapılan törende, defterler Yıldırım yönetimine teslim edilirken, Cengiz Topel Yıldırım bir kez daha sarı-lacivertli kulübün başkanı oldu.

Cengiz Topel Yıldırım, şu anda Ankaragücü camiasının karşısında seçilmiş bir başkan olmadığını, yok hükmünde sayılan bir yönetimden sonra Ankaragücü'ndeki tıkanıklığı çözmek adına bu göreve geldiğini belirterek, “Öncelikle bir algıyı düzeltmek istiyorum. Bu devir-teslim töreni Cumartesi günü olacaktı. Oraya bizim gitmeme veya teslim almama gibi bir irademiz söz konusu değil. Sadece yapılan görüşmelerde hukuki sürecin bir adımının tamamlanmadığı ortaya çıktı. Bu çerçevede Cumartesi yapılması gereken toplantı gerçekleşmedi. Gelinen hukuki durum karşısında biz Ankaragücülü bir yönetimdik, görevimizi alnımızın akıyla teslim ettik ve gittik. Ancak gelinen nokta, bu anda Ankaragücü'nün bize bu görevi teslim etme noktasına getirdi” diye konuştu.

Bu sürecin ardından yönetici arkadaşlarıyla birlikte ilk adımlarının en kısa sürede kulübü genel kurula götürmek olacağını vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:

“Sorumluluk ve yükümlülük sınırlarımız ve çizgimiz budur. Bizim arkadaşlarımızla birlikte hep ilk ve son kelimemiz 'Ankaragücü için' oldu. Bizim bunun dışında bir kelimemiz yok. Bir kısım futbolcular sözleşmesini feshetti ya da etme aşamasındalar. Çok güzide bir kadro var ve bu kadronun 15 gün sonra başlayacak lige çıkması gerekiyor. Bunun için çaba sarf edeceğiz. Onursal başkan Cemal Aydın'ın, Sayın Melih Gökçek'in ve değerli arkadaşlarımızın hepsinin bize yardımcı olacaklarını ve hiç kimsenin Ankaragücü'ne küsme lüksünün olmadığını söylemek istiyorum. Ankaragüçlüyüm diyen herkesten destek bekliyorum.”

Ankaragücü'nün bu süreçten birlik içinde çıkması gerektiğinin altını çizen Cengiz Topel Yıldırım, “Söylemlerimize özen göstermemiz gerektiğini düşünüyorum. Herkesten ricam, herkesin bir hesabı, bir maçı ve rövanşı olabilir ama bu maçın galibi Ankaragücü olsun. Hesaplaşmaları hiç kimse Ankaragücü üzerinden yapmasın. Sadece kulübü olduğu bu durumdan çıkaralım. Konumuz Ankaragücü olsun ve kimseyi incitecek bir şey yapmayalım. Ankaragücü'ne emek veren herkes bizim başımızın tacıdır, yeter ki yaptıkları kulübün yararına olsun. Ankaragücü için buradayız ve kulübümüz için birlikte olan herkesle de her zaman her yerde beraber olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)