Gülse Birsel
senaryo yazarı, televizyon dizi oyuncusu11 Mart 1971 tarihinde İstanbul'da doğdu. Beyoğlu Anadolu Lisesi'ni bitirdi. Öğrenimine Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde devam etti. Üniversitenin ikinci yılında Aktüel dergisinde muhabir olarak çalışmaya başladı. Üniversiteden mezun olduktan sonra 1994 yılında Amerika'ya gitti. New York, Colombia Üniversitesi'nde sinema üzerine master yaptı. 1996 yılında Türkiye'ye döndü. ATV'de Kahvaltı Bülteni'nin dış haberlerini hazırladı. Ardından, bir yıl boyunca Esquire dergisinin yayın yönetmenliğini yaptı. Esquire'dan sonra Harper's Bazaar dergisinin yayın yönetmenliğini yaptı. Bazaar Gelin ve Orange dergilerini çıkarttı.

2002 yılına kadar Harper's Bazaar'dan başka FHM, House Beautiful ve Gezi dergilerinin de yayın koordinatörlüğünü yürüttü. Atv'de yayınlanan g.a.g.'ın metin yazarlığı ve sunuculuğunu yaptı. Aralık 2001'de Sabah Gazetesi'nde köşe yazarlığına getirildi.

Şubat 2004'te ATV ekranlarında yayınlanmaya başlayan Avrupa Yakası adlı dizinin senaristliğini üstlendi. Oyunun kdrosunda da yer aldı. 21 Ocak 2005'te vizyona giren Hırsız Var! adlı sinema filmi, ilk film projesi oldu. Yalan Dünya dizisinin de senaryo yazarı ve oyuncusu.

ESERLERİ:

Mart 2003'te köşe yazıları ve bazı g.a.g. metinlerinden oluşan "Gayet Ciddiyim" adlı ilk kitabını ve Mayıs 2004’te "Hala Ciddiyim!" adlı ikinci kitabını yayınladı.
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)