İbrahim Yarış
gazeteci, yazar


yayıncı1974 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Sosyal Bilimler eğitimi aldı ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Küçük yaşlardan itibaren yazmaya ve okumaya merakı olan Yarış, çeşitli gazete ve dergilerde yazılarını yayınladı.

Daha sonra aktif gazeteciliğe başladı. 1999- 2005 arasına 'İstanbul’daki Anadolu' gazetesini çıkardı. Halen yayımlanmakta olan 'İstanbul Bir Nokta' dergisinin kurucuları arasındadır. Hikayelerini burada yayımlamaktadır.

Ayrıca İstanbul Ticaret Odası’nın haftalık gazetesi İstanbul Ticaret'te sosyal içerikli köşe yazıları ve Sergiistanbul dergisinde de düzenli olarak tarih, kültür ve medeniyet odaklı yazılar yazmaktadır. Hikayelerinde,farklı temalar işleyen Yarış, kültür-yabancılaşma, kent–toplum ilişkisi ve politik hikayeler yazmaktadır. 2011-2012 yıllarında İstanbul Kültür A.Ş’nin etkinlikleri kapsamında ‘İstanbul ve Hikaye’ başlıklı aylık seminerler vermektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

ESERLERİ:

Çeşitli konularda araştırma yapan yazarın; ‘İstanbul’un Köyleri’, ‘İstanbul’un yüz karikatüristi’’, ‘Karikatürlerle Toplu Ulaşım’ adıyla çıkan çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca, ‘Orta Sayfa Konuşmaları’ adlı bir röportaj derlemesi, ‘Kendinden Kendine NLP’ adlı bir de gelişim kitabı bulunmaktadır. ‘Mario Neden Vuruldu’ adlı hikaye kitabı ise 2008’ de yayımlandı.

www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)