Gültekin Uysal
DP Genel Başkanı


işadamı1977 yılında Afyon'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi mezunu. Lisans eğitimini ABD Texas Eyaleti’ndeki Houston Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde yaptı. 2003-2005 yılları arasında DYP’nin Afyonkarahisar İl Başkanlığını yaptıktan sonra, 2005’te partisinin Gençlikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. Türk Ocağı Afyonkarahisar Şubesi Yönetim kurulunda görev yaptı. Bir taraftan da aile şirketi olan Reisoğlu Mermer’de, iş hayatına devam etti.

HABER

Zeybek'in yerine Gültekin Uysal
7 mAYIS 2012

Demokrat Parti'nin (DP) 8. olağanüstü büyük kongresinde Gültekin Uysal, genel başkanlığa seçildi.

Ankara Büyük Anadolu Oteli'nde yapılan kongrenin genel başkanlık seçiminin salt çoğunluk aranmayan üçüncü turunda Uysal, 444 delegenin oyunu alarak DP'nin yeni genel başkanı oldu.

Aday olmayacağını açıklayan Namık Kemal Zeybek, kürsüye gelerek veda konuşmasını yaptı. Zeybek, partiye şimdiye kadar hizmet veren, bundan sonra da vereceğini düşündüğü herkese teşekkür etti.

Kongre öncesinde GİK üyesi Gültekin Uysal, Genel Başkan Yardımcısı Osman Çilsal, eski bakanlardan Nevzat Ercan ve Ufuk Söylemez, eski milletvekili Ergün Özdemir ve işadamı Fatih Sinan Yılmaz adaylıklarını açıkladı. Kayıtlı 1.276 delegeden 920'sinin oy kullandığı ve 916'sının geçerli sayıldığı seçimin ilk turunda adaylardan Gültekin Uysal 459, Nevzat Ercan 380 ve Osman Çilsal 77 oy alırken işadamı Fatih Yılmaz'a hiçbir delege oy vermedi. İkinci turda ise 444 delegenin oyunu alan Uysal DP'nin genel başkanı oldu.
HABER

DP'de görev dağılımı
14.05.2012

DP Genel Sekreterliği'ne Baki Mert getirildi.

8. Olağanüstü Kurultay'dan sonra partinin genel merkezinde, Genel Başkan Gültekin Uysal başkanlığında ilk kez yapılan GİK toplantısı yaklaşık 4 saat sürdü.

Açılışına Aydın Menderes'in eşi Ümran Menderes'in de katıldığı toplantıda, Baki Mert Genel Sekreterliğe, Niyazi Aktaş da Genel Muhasipliğe getirildi.

Kurultay sonrası gelişmeler ile ülke meselelerinin görüşüldüğü toplantıda, diğer görevlendirmelerin 23 Mayıs'ta yapılacak GİK toplantısında gerçekleştirilmesine karar verildi.
HABER

DP Gültekin Uysal'la devam
2 Şubat 2014

Demokrat Partinin (DP) 11. Olağan Kongresi'nde 783 delegenin 753'ünün oyunu alan Gültekin Uysal, yeniden genel başkanlığa seçildi.

Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda saat 10.00'da başlayan kongrede, Gültekin Uysal, genel başkanlık için tek aday oldu.

Kongrede, genel başkanlığın yanı sıra 60 kişilik Genel İdare Kurulu, 70 kişilik Merkez Karar Kurulu ve 21 kişilik Yüksek Haysiyet Divanını belirlemek için de oylama yapıldı.

Oy kullanan 783 delegenin 753'ünün oyunu alan Uysal, yeniden genel başkanlığa seçildi. Genel İdare Kurulu, Merkez Karar Kurulu ve Yüksek Haysiyet Divanı da belirlendi.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)