Mücahit Ören
İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı


Ahmet Mücahid Ören28 Nisan 1972 tarihinde İstanbul’da doğdu. Yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yaptı.

1989-1991 yılları arasında Türkiye Gazetesi Bilgisayar Koordinatörlüğü görevini yürüttü. Bu sırada Türkiye Çocuk Dergisi Genel Yayın Danışmanlığı’nı da beraberinde icra etti.

Türkiye Gazetesi’nin bilgisayar sistemleriyle hazırlanması organizatörlüğünü doğrudan üstlendi. Türkiye Gazetesi’nin Türk basınında bilgisayar sistemiyle hazırlanan ilk gazeteler arasında yer almasını sağladı.

Kuruluş itibarıyla Türkiye’nin ilk özel radyo ve televizyonu unvanını taşıyan TGRT’ye 1991 yılında Genel Müdür oldu. Yaptığı çalışmalarla gerekli alt yapının hazırlanması, teknik teçhizatın temini ile stüdyoların kurulmasını neticelendirerek fiili yayının gerçekleşmesini sağladı.

1993 yılında İhlas Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Holding Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

Çeşitli vakıf, dernek, cemiyet ve teşekküllerin üyesi. İngilizce bilmektedir.
HABER

İHLAS HOLDİNG'DEN AÇIKLAMA
Türkiye 23 Şubat 2013

İhlas Holding AŞ'den yapılan yazılı açıklamada, ''Kurucumuz, ideallerimizin öncüsü ve lideri olan sayın Enver Ören vefat etmiştir. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz'' ifadeleri kullanıldı.

İhlas Holding AŞ'den yapılan yazılı açıklamada, ''Kurucumuz, ideallerimizin öncüsü ve lideri olan sayın Enver Ören vefat etmiştir. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz'' ifadeleri kullanıldı. Açıklamada, şirketin dün olduğu gibi bugün de aynı inanç ve kararlılıkla, inanmış insan gücüyle faaliyetlerine devam edeceği vurgulanarak, şunlar kaydedildi:
''Şirketimiz doğrudan ve iştirakleri vasıtasıyla, yayıncılık, ev aletleri, pazarlama, inşaat, eğitim ve sağlık başta olmak üzere hiçbir faaliyetini aksatmadan, yeni geliştireceği projelerle ülkemize ve istihdama katkı sağlamaya devam edecektir.

Çalışanlarımız ve inanmış insanlarımızın tamamı şirketimizin kurucusu olan Enver Ören'in biricik mahdumu olan sayın Ahmet Mücahid Ören etrafında kenetlenmiş, yek vücut ve yek cihet olarak birlik ve beraberlik içerisinde hizmetlerine devam edecektir. Şirketimiz isminin gereği olarak ihlasla insanlığa hizmet aşkından asla taviz vermeyecektir. Bu kederli günümüzde acımızı paylaşan aziz milletimize, devlet büyüklerimize, çalışanlarımıza ve sevenlerimize şükranlarımızı arz ederiz.''


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)