Sedat Bulut
araştırmacı-yazar


Akademya Ankara Temsilcisi1950’li yıllarda Karaman’ın Başyayla kazasından Ankara’ya göç eden memur bir baba ile ev hanımı bir annenin yedi çocuğundan biri olarak 9 Mart 1963 yılında Ankara’nın Altındağ İlçesi İncesu semtinde dünyaya geldi. Çeşitli nedenlerden dolayı lise tahsilini yarım bırakarak iş hayatına atıldı ve kurduğu küçük işletmelerde ticarî faaliyetler yürüttü. 1997 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistemler’de lojistik ve arşiv hizmetleri çerçevesinde çalışmaya başladı ve 2009 yılında emekli oldu.

1995 yılında başlayan ve 2010 yılına kadar süren yoğun kitab okumaları sürecinde binlerce sayfa not tuttu. Emekli olduktan sonra bu notları kitab hâline getirmeye başladı ve I. cildi Gaye Genç Adam Yayınları tarafından basılan dört cildlik “Kurgu Din Metodolojisi” adlı eseri kaleme aldı.
Akademya, Furkan, Aylık ve Tahkim dergileri ile Gaye Genç Adam ve Akademya İnternet sitelerinde “medeniyet ve insanlık” eksenli makaleleri yayınlanan Sedat Bulut, şu ân, Akıl ve Hikmet, Toplum ve İnisiyatif, Savaş Sanatı ve Devrim Anektodları, Devlet ve Siyaset gibi on mesele etrafındaki araştırmalarını kitab hâline getirmeye çalışıyor.

Evli ve üç çocuk babası.
ESER-AYRINTI

KURGU DİN METODOLOJİSİ -1.Cilt- (Tenkit ve Mülahaza)
SEDAT BULUT
GAYE GENÇ ADAM YAYINLARI
istanbul 2014
664 Sayfa
ISBN 978-605-64314-2-5

Sedat Bulut'un yıllarını verdiği 4 ciltlik serinin ilk cildi okuyucularıyla buluşuyor.

Her şeyin, tüm davamızı üzerine inşa ettiğimiz İTİKAT konusunun gündelik meselelerin çoğu gölgesinde/yedeğinde kaldığını söylemek yerinde olacaktır. Oysa olmazsa olmazımız ehli sünnet itikadı sürekli, her meseleyle birlikte ön planda tutulması gerekiyor.

...Sedat Bulut Hocamızın bu muazzam çalışması olması gereken bir duruş ve karşı koyuş açısından belki ilk. En kısa zamanda diğer ciltlerinin de yayınlanıp okurlarla buluşması sağlanır inşallah.

Hayırlara vesile olsun duasıyla... /

GAYE GENÇ ADAM YAYINLARI
Çırpıcı Mahallesi 74/C Sokak No: 40/A Zeytinburnu İstanbul Türkiye
0538 482 47 61
ESER

Haç'ın Hilal Üzerine Savaş Manevrası (15 Temmuz Darbe Kalkışması)
Sedat Bulut

Bu eserde, Siyon-Haçlı İttifakı tarafından plân ve organize edilen 15 Temmuz manevrasını ve işbirlikçi gladyatörlerin birer tetikçi olarak kullanıldığına dair argümanları, Ortadoğu ve bazı İslâm ülkelerinde icra edilen iç savaş, abluka ve işgal girişimleri, hattâ Komünist Çin gibi bazı ülkelere yapılan operasyonlarla karşılaştırma yaparak icmâlen takdim edeceğiz…

Siyon-Haçlı İttifakı işbirlikçisi olan sulu gözlü Vaiz Fetö ve gladyatörlerinin tetikçi olarak kullanıldığı bu kalkışma hâdisesinde şu ikaz asla unutulmamalıdır:

“Hayatta en tesirli aldatma, din, ilim ve irfan gibi insanı kurtuluşa erdiren mânevi değerler ve insanlığa hizmet eden vâsıtalarla yapılan aldatmadır...”
Şâyet hakikatleri, husûsiyetle ezelî ve ebedî İslâm’ı; “olduğu gibi bulmak” ve ittiba etmek istiyorsak, dinimiz hakkında her söylenen söze ve sözün sahibine itibar etmemeli; sözleri tenkid-kritik süzgeçinden geçirmeli ve sahibinin tavır ve davranışlarını tahlil ve tahkik etmeliyiz. Başka bir ifadeyle; tercihlerimizi şuurlu bir şekilde yapmaya itina göstermeli, irademizi, dinimizin emir ve nehiyleri doğrultusunda kullanmanın, “kendimiz kalabilmek” ve dolayısıyle uhrevi saadetimiz için zarurî olduğunu hatırdan çıkarmamalıyız.

İrade; “insanın şuurlu tercihleri”, şuur ise, “insanın kendini; söz, tavır ve davranışlarını kritik edebilmesi” olarak tanımlanır. İnsanlar bazen, ve/veya bazıları genellikle, “şuuraltı tercihler” neticesinde hareket edebilir. Bu hareket, “zayıf irade” veya “akt; şuursuz tercih-hareket” olarak tavsif edilir. Söz, tavır ve davranışları hem öz nefsine hem de cemiyete zarar veren, hattâ bunun farkına bile varmayan insanlara ise, “şuursuz” denilir.

İnsan ancak, irade ve şuurla hareket ederse düşman dünya karşısında “kendi” kalabilir.
Her daim iradesine sahip ve şuurla hareket eden İmanlı bir Millet temennisiyle…
gizle

ARTI EKSİ YAYINLARI
Sedat Bulut
Yayın Tarihi 2019-12-04
ISBN 6058036437
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 544
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 16.5 x 23.5 cm


HABER

Sedat Bulut, Büyük Doğu-İbda'da Sünnet ve Cemaat Ehli Anlayışı ve Topluluk Hakikati'ni anlatacak

SEMPOZYUMDA II. OTURUM KONU VE KONUŞMACILARI

Akademya Dergisi’nin Üsküdar Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği “Yürüyen Büyük Doğu Sempozyumu”, Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde 24-25 Haziran 2016 Cuma-Cumartesi günleri 12:00-19:00 saatleri arasında Avrasya Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ekrem Kubilay Karadeniz'in moderatörlüğünü yapacağı TARİH MUHASEBESİ başlıklı II. oturumun konu ve konuşmacıları ise şöyle:
.
BİRİNCİ GÜN (24 HAZİRAN 2016 CUMA)
.
II. OTURUM:
TARİH MUHASEBESİ
.
Saat 16:30 - Selim Gürselgil (Edebiyatçı, Felsefeci, Yazar)
“Büyük Doğu'nun Mucizevî Tarih Muhasebesi”
.
Saat 17:00 - Sedat Bulut (Araştırmacı, Yazar)
“Büyük Doğu-İbda'da Sünnet ve Cemaat Ehli Anlayışı ve Topluluk Hakikati”
.
Saat 17:30 - Hülya Uyar (Araştırmacı, Yazar)
“İbda'nın Peygamberler Olmasaydı Medeniyet Olmazdı Tezi”
.
Saat 18:00 - Dr. Vehbi Kara (Akademisyen, Araştırmacı, Yazar)
“Necip Fazıl ve Bediüzzaman Dostluğu”
.
Saat 18:30 - II. Oturum Kapanış
.
Saat 18:40 - MÜZİK DİNLETİSİ
Müzik Koordinatörü: Mehmet Ali Demir
.
Saat 19:00 - Birinci Gün Kapanışwww.biyografi.net (Binlerce Biyografi)