Muhammet Arıcı
akademisyen1984 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ürünleri Teknolojisi Bölümünü birincilikle bitiren Muhammet Arıcı, yüksek lisansını Trakya Üniversitesi Gıda Bilimi ve Teknolojisi Anabilim Dalında 1988 yılında, doktorasını YÖK bursuyla Karlsruhe Teknik Üniversitesi (Karlsruhe Institut für Technologie) Mikrobiyoloji Anabilim Dalında 1997 yılında tamamladı.

Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesi Gıda Bilimi ve Teknolojisi Bölümü’ne 1988 yılında Araştırma Görevlisi olarak atanan Arıcı, doktorasını tamamladıktan sonra 1998 yılında Gıda Mühendisliği Bölümüne Yardımcı Doçent, 2002 yılında da Doçent olarak atandı. 2007 yılında Namık Kemal
Üniversitesi’ne profesör olarak atanan Arıcı, 2012 yılında bölüm başkanı olarak atandığı Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya-Metalürji Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nün kuruluşunda yer aldı. Arıcı, Haziran 2014’de atandığı Fakülte Dekanlığı ve Bölüm Başkanlığı görevlerini sürdürüyor.

Arıcı’nın DPT, TÜBİTAK, TAGEM vb. kurumlar tarafından desteklenen projeleri ile yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış çok sayıda araştırma makaleleri bulunuyor.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)