Hüsnü Kılıç
yapımcı, yayıncı, reklamcı1959 yılında İstanbul'da doğdu. 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisansını 1986 yılında yine aynı üniversitede İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü'nde tamamladı.

1977 yılından itibaren; Dayanışma Vakfı, Ehl-i Sünnet Alimler Birliği (ESAB), İsmailağa İlim ve Hizmet Vakfı, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV), Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) vb. birçok sivil toplum kuruluşunda, kuruculuk, başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği gibi görevlerde bulundu.

Muhtelif yayınevlerinde editörlük, sadeleştirme ve tercüme çalışmaları yaptı. Arma Yayınları, Gönüldaş Yayınları, Şato Yayınları, Nüans Yayınları gibi yayınevlerini kurdu. Gölge, Akıncı Güç, Tavır gibi yayınlarda kuruculuk, proje danışmanlığı, genel yayın yönetmenliği ve yazarlık çalışmaları yaptı.

Kökler-Yaşayan Alimler Belgeseli (TRT), Okuyucu TV Programı (TRT-5), Aziz İstanbul (Belgesel-Drama, 60’) gibi yapımlarda, yapımcı, proje ve konsept tasarımcısı olarak görev yaptı.

1992 yılından bu yana kurucusu ve başkanı olduğu Nüans Ajans Basın Yayın Reklam Hizmetleri kurumuyla, Uluslararası İpekyolu Film Festivali, Uluslararası Malatya Film Festivali, Malatya Kitaplığı vb. birçok başarılı projeye imza attı.

Evli ve 3 çocuk babası. Osmanlıca, Arapça, İngilizce ve Farsça biliyor.
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)