Recep Biçer
KOSGEB eski Başkanı1967 yılında Ankara’da doğdu. Aslen Kastamonu-Taşköprülü. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. Maliye Bakanlığı stajyer muhasebat kontrolörü olarak 1990 yılında göreve başladı. Maliye Bakanlığı'nda, kontrolör, baş kontrolör ve daire başkanı olarak görev yaptı. 1996-1998 yılları arasında Northeastern University’de(Boston-ABD) iktisat politikası ve planlama alanında lisansüstü eğitim gördü. Evli ve 2 çocuk babası. İyi derecede İngilizce ve Arapça biliyor.HABER

Recep Biçer, Ege Bölgesi KOSGEB verilerini paylaştı.
26.10.2015

Ege Bölgesi Sanayi Odası, Meslek Komiteleri Ortak Toplantısınının konuğu KOSGEB Başkanı Recep Biçer oldu.

5174 sayılı TOBB Yasası ve Oda Muamelat Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri, Müşterek Toplantılar başlığı kapsamında Yönetim Kurulu’nun katılımıyla 6 ayda bir toplanan Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda KOSGEB Başkanı Recep Biçer’in katılımları ile yapıldı.

KOSGEB Destek progrmları ve faaliyetlerini içeren bir sunum yapan KOSGEB Başkanı Recep Biçer, KOBİ’lerin uygun koşullarda finansman temin edebilmelerini sağlamanın küresel ekonomik koşulların bir gereği olduğunu belirterek, “Büyüme potansiyeline sahip, ancak yeterli finansmanı temin etmede sıkıntı yaşayan KOBİ’lerimiz için finansman temin etme mekanizmalarını çeşitlendirmek zorundayız.” Dedi.

Büyüme potansiyeline sahip KOBİ’lerin Finansal sorunlarının çözümünde yeni açılımlar getirebilmek için, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Meslek Kuruluşları ve STK’lar ile işbirliği yaparak sürekli kendimizi yenilemeye çalıştıklarını belirten KOSGEB Başkanı, “İhtiyaçlara göre yeni destek modelleri geliştiriyor, KOBİ’lerimiz için yeni programlar oluşturmaya çalışıyoruz.” Dedi.

Ege Bölgesi’nin KOSGEB verilerini paylaşan KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Türkiye’deki 3 milyon 525 bin KOBİ’nin, 516 bini ile %14,6’sını Ege Bölgesi KOBİ’lerinin oluşturduğunu belirterek. Bu işletmelerin KOSGEB’e kayıt oranının ise yine Türkiye ortalamasına göre %15’lerde seyir ettiğini söyledi.


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)