Dursun Kuveloğlu
yazar1963 yılında Rize’de doğdu. İlkokulu Rize’de, ortaokul ve liseyi Ankara’da okudu.

1987 yılında Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.

Bir süre serbest gazetecilik yaptı. Çeşitli gazete ve dergilerde çok sayıda röportajı, haberi ve yazısı yayımlandı. Siyasi danışmanlık görevlerinde bulundu. 2009-2013 yılları arasında bir düşünce kuruluşunda gündem analizleri konusunda çalıştı.

Halen Başbakanlık Müşaviri olarak görev yapıyor.

Yayımlanmış ilk kitabı, “[email protected]” isimli deneme kitabıdır. Turizm sektörünün gelişmesi, geleceği ve sorunları konusunda denemelerin yer aldığı kitap, 2004 yılında yayımlandı.

Yazarın ilk romanı olan ve 2005 yılında yayımlanan “SOYLU SESSİZLİK” romanı, Osmanlı Hanedanı’nın yurtdışına çıkarılması konusunu ele almıştır.

1917 öncesi ve sonrasında, Kaskaslar’daki gelişmeleri ve Batum’un kaybedilmesini konu edinen “BATUM ÇIKMAZI” romanı ise 2007 Yılında yayımlandı.

Bu tarihten sonra tarihi roman çalışmalarına devam eden yazarın, (1915) Ermeni meselesinin öncesi, sırası ve sonrasını konu edinen, Ermenistan’ın kurulması ve Ermeni Diasporasının oluşumunu da kapsayan “ŞAHSENEM/Kılıçla Gelen Kılıçla Gider” isimli romanı 2011 yılında yayımlandı.

1980 öncesi Türkiyesi’ni ele alan “KOYU GRİ SENELER-78 Kuşağı Romanı”, 2014 yılında yayımlandı.

Devlet Tiyatroları repetuarına kabul edilen ve sahnelenme sırasını bekleyen “ARIZA AŞKLAR” isimli bir de tiyatro oyunu bulunan yazar, 2016 yıl sonunda yayınlanması planlanan; 1910-1947 yılları arasındaki Kilis-Halep ve Şam’da yaşananları konu edinen “BEN HAİN-Aklın ihanetle, kalbin sadakatle mücadelesi” isimli bir de felsefe-tasavvuf romanı yazmıştır.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)