Özlem Denizmen
işkadını


FODER (Finansal Okur-Yazarlık Derneği) BaşkanıYüksek öğrenimini Cornell Üniversitesi Endüstri İşletmeciliği bölümünde tamamladı. Sonra MIT Sloan School of Management'ta MBA yaptı. Stanford Üniversitesi'nde Etkileme Teknikleri, GE Crotonville Merkezinde Liderlik, Harvard Business School'da İleri Seviye Yönetim programlarını tamamladı.

Çalışma hayatına 1994 yılında Amerika'da finansal analist olarak Merrill Lynch Yatırım Bankası'nda başladı. Türkiye'deki iş hayatına Garanti Yatırım'da devam etti. 2000 yılından bu yana Doğuş Grubu'nda Bütçe Planlama ve Strateji Bölüm Başkanlığı görevindedir. Ayrıca grup içinde iş geliştirme ve yatırımcı ilişkileri üzerine çeşitli görevlerde çalıştı. Doğuş Holding Strateji Bölüm Başkanı, Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi'dir.

2010 yılının başında Türkiye’nin ilk finansal okur-yazarlık hareketini başlatarak ‘Para Durumu’ platformunu kurdu. 2011 yılında “Para Durumu” OECD tarafında Türkiyedeki ilk finansal okuryazarlık hareketi olarak onaylandı.

A Haber TV kanalında Cumartesi günleri “Özlem Denizmen ile Para Durumu” programını sunmaktadır. Ayrıca Posta ve Hürriyet gazetelerinde haftalık köşe yazısı yazmaktadır.

FODER (Finansal Okuryazarlık Derneği) Başkanıdır. 2011 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Doğuş Holding işbirliğinde “Hedef 20 Bin Kadın” projesini hayata geçirdi.

2011 yılında Dünya Ekonomik Forumu tarafından Genç Küresel Liderler listesine seçildi. Evli ve iki çocuk annesidir.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)