Ömer Asalettin Oruç
yazar, organizasyon danışmanı1965 yılında Bayburt'ta doğdu. 1983 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi İngilizce Bölümü'ne gitti. İlgisinin daha çok sosyal ve siyasal konularda yoğunlaştığını görünce 1986’da ODTÜ İdari Bilimler, Kamu Yönetimi Bölümü'ne geçti. ODTܒde ilgisinin asıl adını “Modern Dünya” koyup ertesi yıl Boğaziçi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'ne gitti.

'Modernizm'i ve başarısını “organize olmak ve zamanının nesne ve insanından en yüksek faydayı elde etmek” diye tanımlayıp kendi de 1987’de adını “Organizasyonlarda İnsan Modeli” dediği bir model geliştirmeye başladı. Özel okuma ve ticaret dolayısıyla bazı yıllar ara verdiği Felsefe Bölümü'nü 1994 yılında bitirdi.

Halen kendi kurduğu Artveus İş Bilişim Ltd. Şti’de sistem mimarı ve organizasyon danışmanı olarak çalışmakta ve İstanbul Tasarım Merkezi'nde “Sanat Felsefesi” dersleri vermektedir.
ESER-AYRINTI

Sanat Felsefesi
Ömer Asalettin Oruç
İSTANBUL TASARIM YAYINLARI
Yayın Tarihi 2009-11-01
ISBN 6054036141
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 199
Boyut 16.5 x 21 cm

İnsan için “bilmediği şey” YOK, “sevmediği şey” DEĞERSİZ dir.

En kötüsü kendini bilememek, bilmeden kendini sevmeye çalışmaktır. Üstelik kim kendini nasıl biliyorsa, başta “öznesi” başkalarını da öyle bilir. Ancak bilmeyi seven herkes sevmeyi bilemez. Dahası, sevmeyi bilmiyorsa hiç kimse hiçbir şeye “gerçek veya yalan, doğru veya yanlış, iyi veya kötü, güzel veya çirkin” diyemez.

Yani asıl ve eksiksiz olan “Sevgi Bilgisi”dir. O da bir tek “Sevgilide” bulunur.


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)