Ergenekon Savrun
akademisyen, yazar1981 Adana doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da, lisans eğitimini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde İngilizce Halkla İlişkiler ve İngilizce Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamıştır. Yüksek Lisansının ardından mezun olduğu Girne Amerikan Üniversitesinin Uluslararası İlişkiler Bölümünde Öğretim Görevlisi ve yönetici olarak çalışmaya başladı. 4 yıl Kuzey Kıbrıs’ta, 1 yıl da İngiltere Canterbuty’deki yerleşkesinde akademisyenlik yaptı. Daha sonra İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Doktora Bölümünü birincilikle bitirdi.

Ardından çeşitli uluslararası firmalarda yönetici pozisyonunda çalıştıktan sonra tekrar akademiye döndü. 2016 yılından bu yana da Ufuk Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. 2019 yılının ilkbahar döneminde de Fransa’nın Lyon ve Bordeaux şehirlerinde misafir akademisyen olarak Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında dersler vermiştir.

Uzmanlık ve çalışma alanları ise; Kıbrıs, Doğu Akdeniz, Yunanistan, İngiltere, Enerji Politikaları, Orta Doğu, Avrupa Siyasi Tarihi, Uygarlık Tarihi ve Türk Tarihidir.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)