Hasan Öymez
TRT Genel Müdür Yardımcısı1976 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun oldu. Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamlayan Hasan Öymez, 1997 yılında başladığı medya sektöründe değişik gazetelerde farklı alanlarda muhabirlik yaptı.

Parlamento muhabirliği, Başbakanlık muhabirliği alanlarında tecrübe kazanan Öymez, politikanın nabzını tutan ; günlük gelişmelere yön veren önemli haberlere imza attı.

2011 yılından itibaren Anadolu Ajansı’nda (AA) yöneticilik görevleri üstlenen Hasan Öymez, AA’nın globalleşme ve çok dilli yayıncılık süreçlerinde aktif rol aldı.

Ankara Haberleri Editörlüğü, Uluslararası Haberler Yayın Yönetmenliği, Türkiye Haberleri Yayın Yönetmenliği görevlerini yürüten Hasan Öymez, son olarak Görsel Haberler Yayın Yönetmeni olarak AA görsellerinin dünya medyasında yer bulmasını sağlayan önemli çalışmalara imza attı.

Stratejik İletişim, Dezenformasyonla Mücadele, Terör Örgütlerinin Propaganda Çalışmalarına Karşı Doğru ve Etkili Yayınlar üretme alanlarında çalışmaları bulunan Hasan Öymez, bu alanlarda konferans ve çalıştaylarda sunumlar yaptı.

Sürekli Basın Kartı sahibi Hasan Öymez, gündemin nabzını tutan radyo ve televizyon programları hazırlayıp sundu.

Uluslararası fotoğraf yarışmalarında jüri üyelikleri yaptı.

Medya İşçileri Sendikası (Medya-İş) kurucusu olan Öymez, HAK-İŞ Konfederasyonu Üstkurul Delegesi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Medya Komitesi üyesi olan Hasan Öymez, Mesleki Yeterlilik Kurumu’nda da (MYK) Medya Komitesi üyesi olarak iletişim alanında standart belirleme süreçlerinde yer alıyor.

UMED YİK Üyesi Öymez, evli ve 3 çocuk babasıdır.
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)