Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Namık Kemal Zeybek

Kültür Eski Bakanı


Demokrat Parti Eski Genel Başkanı1944 yılında Bayburt’ta doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Tarım ve Toprak Reformu Müsteşarlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı, Gümrük ve Tekel Bakanlığı Müsteşarlığı ve Bakanlık Müşavirliği, Özel Sektör Yöneticiliği, Başbakan ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığı yaptı. XVIII. ve XX. Dönem İstanbul Milletvekilli seçildi. 2. Özal Hükümeti’nde (46. Hükümet ) ve Yıldırım Akbulut Hükümeti’nde (47. Hükümet) Kültür Bakanı ve Refahyol Hükümeti’nde (54. Hükümet) Devlet Bakanı oldu. 15 Ocak 2011 tarihinde DP Genel Başkanı seçildi. 7 Mayıs 2012 tarihinde ayrıldı. Evli ve 2 çocuk babası.HABER

Yeni başkan Zeybek
Hürriyet 15 Ocak 2011

Demokrat Parti'nin yeni Genel Başkanı belli oldu. Yapılan üçüncü tur oylamada Namık Kemal Zeybek 566 oyla genel başkan seçildi.

Demokrat Parti (DP), Genel Başkanını seçeceği 10’uncu Olağan Büyük Kongresi’ni topladı. Kongrede ilk turda genel başkan seçilemedi. En fazla oyu Namık Kemal Zeybek aldı. Ahmet Özal'a 11 oy çıktı. İkinci tur oylamada ise sandıktan 624 oyla yine Namık Kemal Zeybek çıktı. Üçüncü turda ise Zeybek 566 oy alarak DP'nin Genel Başkanı seçildi.

Namık Kemal Zeybek, teşekkür konuşması için yeniden kürsüye çıktı. Şöyle konuştu:

"Bismillah dedik başladık, Elhamdülillah diyelim şimdi de... Buraya gelirken oturduğum çocukluğumun geçtiği bir semtten geldim. Bentderesi eskiden vardı, şimdi yok. o dere 1960'da ben lise öğrencisiyken taştı. bir çok ev, mal sel sularına karışıp gitti. yüksekçe bir yerden sele bakarken yanımızda allah rahmet eylesin, şehit Başbakan Adnan Menderes'i gördük. yanında yetkililer ve suya bakıyordu. Birşeyler tarif ediyordu ve ağlıyordu. O derinin üstü tamamen kapatıldı, köprüler yapıldı. Ve ben sabahları erken saatte Gazi Lisesi'ne giderken sabah altı buçukta ben rahmetli Menderes'i inşaatı denetlerken gördüm. orada görüp aşık olduğum ve milletimizin bir dönem aşık olduğu o insan, ne yazık ki demokrasiyi içine sindirememiş birtakım çevreler tarafından kahpece şehit edildi. Buna başka türlü ad vermek mümkün değil.

Başbakan olmuş bir insan inşaatı denetlemek için sabahın altıbuçuğunda yollara düşüyorsa bizim ne yapmamız lazım. Siz ortaya bir şaheser çıkardınız.

Ben size rahatlık, yan gelip yatma vaadetmedim, hem kendi hem sizin emeğinizi vadettim. Mukaddes bir hareketle Demokrat Parti yeniden dirilecek. Atatürk'ün, Bayar'ın, Demirel'in Özal'ın DP'si. bunların toplamıdır DP. Yan damarlar da bizden ayrılan damarlar da gelecek. Tüm fetret, karmaşa dönemlerinden sonra diriliş başlar.
Allah yardımcımız olsun, mübarek olsun, kutlu olsun, hayırlı olsun"
HABER

Zeybek, DP Genel Başkanlığı'ndan ayrıldı
7 Mayıs 2012

Ankara Büyük Anadolu Oteli'nde yapılan kongrede aday olmayacağını açıklayan Namık Kemal Zeybek, kürsüye gelerek veda konuşmasını yaptı. Zeybek, partiye şimdiye kadar hizmet veren, bundan sonra da vereceğini düşündüğü herkese teşekkür etti.

Demokrat Parti'nin (DP) 8. olağanüstü büyük kongresinde Gültekin Uysal, genel başkanlığa seçildi.
HABER

Namık Kemal Zeybek: Tunceli'den MHP milletvekili aday adayı olacağım
Hürriyet 9 Mart 2015

Davetli olarak Almanya'nın Duisburg şehrinde dün bir toplantıya katılan eski Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek, MHP'den Tunceli milletvekili aday adayı olacağını açıkladı.

Eski Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek, Duisburg'da faaliyet gösteren Duisburg Merkez Ülkü Ocağı'nın davetlisi olarak dün aksam bir konferans verdi.

Dernek binasında kalabalık bir davetli grubuna, Türkiye'deki gelişmeleri iki saati aşkın bir sunumla anlatan Namık Kemal Zeybek, konferans sonrası habercilerin sorularını yanıtladı.

Bir soru üzerine Zeybek, Tunceli'den milletvekili aday aday olacağını söyledi.

Zeybek, Tunceli'den aday olma gerekçesini şu ifadelerle anlattı:
"Birileri diyorlar ki ya Devlet Bahçeli'ye mi oy vereceğiz. Türkiye'nin içinde bulunduğu şartlara göre, seçim barajını aşacak dört parti görünüyor. Artık büyük bir ihtimalle bölücü parti de barajı aşıyor. Bu durum karşısında Türk milliyetçilerinin, partilerine oy vermek için nazlanmalarının ve mazeret üretmelerinin hiç bir anlamı kalmamıştır. Devlet Bahçeli'yi beğenmeyenler olabilir, beğenmek zorunda da değiller. Ama ben sunu söylüyorum: Recep Tayip Erdoğan ile Devlet Bahçeli'yi bir karşılaştırın bakalım ne var. Bilgi deniyorsa bir bilim adamı var, ekonomik doktorasını yapmış bir Bahçeli var. Dürüstlük deniyorsa, ayağına su dökemez. Devlet Bahçeli son derece dürüst bir adam. Başbakan yardımcılığı yaptığı dönemde de, gayet güzel hizmetleri oldu. Dolayısıyla her şey zıddıyla anlaşılır. Yani Recep Tayyip Erdoğan ile Devlet Bahçeli kıyaslandığında Bahçeli, 10 kat daha Erdoğan'dan üstündür. Bu da Devlet Bahçeli'ye ihtirazlarımız yok anlamına gelmez. O başka birşey. Neticede bir karar verilecek. Bu seçimde de ne olursa olsun bizler, Devlet Bahçeli'yi dolayısıyla MHP'yi desteklemeliyiz, oylarını artırmalıyız, milletvekili sayısını artırmalıyız diye düşünüyorum. Ben bunları TV'den söylediğimde, diyorlar ya Devlet Bahçeli sana randevu bile vermiyor, vermesin. Devlet Bahçeli'nin randevu vermemesi, benim olan şahsi bir meseledir. İnsanlar, eğer şahsi meselelerini vatan meselesi uğruna geri plana atmıyorsalar, o zaman samimi değiller. Görüşmezse görüşmesin, onun bileceği bir iş. Benim meselemde Devlet Bahçeli meselesi değildir ayrıca. Türk milliyetçilerin partisi deniyor MHP'ye. Bir Türk milliyetçisinin, MHP'yi desteklemekten başka yapacak bir işi yoktur. Ben de sırf bu inançla, MHP'den hiç bir gelecek ya da bakanlık beklemeden, MHP'nin seçimi kazanamayacağı bir kenti, Tunceli'yi seçtim. Herkes biliyor MHP'nin adayı bile çıkmıyor oradan. Böyle bir yerden aday adayı olduğumu ilan ediyorum, ayın 12'sinden sonrada dosyamı partiye teslim edeceğim. Eğer adaylığım kabul edilirse, gidip Tunceli'de çalışacağım. Neden MHP'ye oy verilmesi gerektiğini halka anlatmak istiyorum. Aday göstermeyebilirler, o da onların yetki alanlarına giriyor. Olmasa da yine insanlara, oyunuzu MHP'ye verin diye anlatmaya devam edeceğim."Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com