Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Numan  Kurtulmuş

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı


Başbakan Eski Yardımcısı


Saadet Partisi ve Halkın Sesi Partisi Eski Genel Başkanı1959 yılında doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1982 yılında mezun oldu. 1984 yılında, yine aynı fakültede yüksek lisansını tamamladı.

1988-1989 öğretim yılında ABD’nde Temple University School of Business & Management’da lisansüstü çalışmalarını sürdürdü. Kasım 1990 ile Haziran 1993 tarihleri arasında ABD’nde Cornell University New York State School of Industrial & Labor Relations’nda misafir öğretim üyesi olarak bulundu.

Sosyal siyaset, işçi-yönetim ilişkileri, yönetim ve organizasyon, sendikalar ve sendikacılıkta yeni trendler ve insan kaynakları yönetimi konularında yayınlanmış makaleleri vardır. Ayrıca, çeşitli uluslararası ve yerli kuruluşların sempozyum ve seminerlerinde tebliğler sunmuştur.

Stok Yönetiminin Data Base Yaklaşımıyla Entegre Edilmesi ve Model İnsan Tipi Açısından Endüstri İlişkilerindeki Değişim konularında yüksek lisans ve doktora tezleri ile Post-Endüstriyel Dönüşüm ve Japon Sisteminde İşçi-Yönetim İlişkileri isimli doçentlik çalışmaları mevcuttur.

1992 yılında iktisat doktoru, 1994 yılında Çalışma Ekonomisi Anabilim dalında doçentlik unvanı aldı.

Sanayi Ötesi Dönüşüm adlı eseri yayınlandı. Bir ara İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

Saadet Partisi genel başkanlığı yaptı. 1 Kasım 2010 tarihinde Halkın Sesi Partisi'ni kurdu ve genel başkanı oldu.

Ak Parti'ye geçti. Milletvekili seçildi. Kültür ve Turizm Bakanı ve Başbakan Yardımcısı oldu. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı.HAKKINDA YAZILANLAR

Partinin adı: HAS PARTİ

Numan Kurtulmuş, Saadet Partisi Genel Başkanlığı’ndan istifasının ardından kurmuş olduğu yeni partinin ismini açıkladı.

Saadet Partisi ile geçtiğimiz ay yollarını ayıran Numan Kurtulmuş yeni partisini tanıttı. Amblemi doğan güneş olan Halkın Sesi Partisi kısa adıyla HAS Parti’yi tanıtan Kurtulmuş, muktedir siyaset için yola çıktıklarını söyledi. Kurtulmuş ve eşi Rixos Otel’de düzenledikleri tanıtım toplantısına birlikte geldi. Salona girişi esnasında partililer genel başkanlarını ‘Başbakan Numan’ sloganları ile karşıladı. Toplantıda partisinin kurucu üyelerini, amblem ve ismini basına tanıtan Numan Kurtulmuş, partinin adını Halkın Sesi partisi, amblemini ise 'Osmanlı güneşi', 'medeniyet güneşi' adını verecekleri "doğan güneş” olduğunu söyledi. Amblemde uygulanan güneşin, tarih boyunca 'medeniyet güneşi' olarak isimlendirilen bir motifi ortaya koyduğunu dile getiren Kurtulmuş “Buradan inancımız, hem yeni bir günün doğduğunu ortaya koymak, hem de Türkiye'de yeni bir dönemin, yeni bir günün doğduğunu ifade etmektir. Hem yeni dünyanın kurulması olduğunu ifade etmek, hem de bizim medeniyet değerlerimize olan bağlılığımızı ifade etmek açısından Osmanlı'nın medeniyet güneşi motifini kullandık” dedi. Partinin adının kısaltılmış halinin de HAS Parti olacağına dikkat çeken Kurtulmuş burada da medeniyetin motiflerini kullandıklarını, has bir ifadeyi anlattığını söyledi.

1 KASIM UNUTULMAZ BİR TARİH OLACAK

Tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Kurtulmuş, Türk siyaseti için 1 Kasım 2010 tarihinin unutulmaz bir tarih olmasını, Türkiye’ye hayırlı hizmetler yapmak istediklerini dile getirdi. Böyle bir partinin kurulması için bir takım ihtiyaçlar olduğuna değinen Kurtulmuş “Bugün yaşadığımız dünyanın içinde bulunduğu şartlar, bir tarafta açlığın kıtlığın hüküm sürmesi diğer tarafta küresel şartların Türkiye üzerine yüklediği olumsuz şartlar artık bu sorunları çözecek bir siyaset sesini zorunlu kılmıştır. Dünyanın bugün yaşadığı sorunların tamamı sadece bir tek ülkeyi bir bölgeyi ilgilendiren sorunlar değildir. Türkiye’nin ve dünyanın yaşadığı sorunların esas sebebi herhangi bir hükümetin programından kaynaklanan sorunlar değildir. Bir uygarlık krizinin medeniyet krizinin yansımasından ibarettir" diye konuştu.

SİYASETİ KUTUPLAŞTIRIYORLAR

Türkiye’de siyasal sistemin yaşadığı sorunların nedenini mevcut siyasi partilere bağlayan Kurtulmuş sorunları çözmek yerine kavga alanları üzerinde siyasetin kutuplaştırıldığını, kamplaştırıldığını savundu. Kurtulmuş şunları söyledi:

“Her gün sadece kavga üretiyorlar. Milletin sorunlarını sadece çözüyormuş gibi yapıyorlar. Milletin sorunlarını bilen asla -mış gibi yapmayan ne yapacaksa onu söyleyen ve söylediklerini yapmaktan vazgeçmeyecek geri adım atmayacak korkmayacak bir siyasi harekete ihtiyaç var. Siyasetin temel sorunlarını sürekli kamplaştırarak Alevi- Sünni,Türk-Kürt, Dindar-Laik, Asker-Sivil meselelerini büyüterek bunun üzerinden siyaset yapma geride kalmıştır. Bu kurucular kurulu Türkiye’nin sağ sol ilerici gerici muhafazakar laik gibi tanımlarının tamamen dışında bir siyasal terkibi oluşturuyor. Çünkü bu tanımların artık hiçbirisi Türkiye halkının ihtiyaçlarına cevap verecek muhtevada değildir. Bu parti sağcı bir parti değil. Solcu bir parti değil, Liberal bir parti değil, Muhafazakar bir parti değil. Milletin halkın merkezi olan bir partidir. Yerimizi milletin merkezi halkın sesi olarak tanımlıyoruz.”

Kurtulmuş yeni kurduğu partisi ile siyasette üslup konusuna da dikkat edeceklerinin altını çizerken, sözünü esirgemeyen ancak kamplaştırmadan, ötekileştirmeden, kimseye karşı düşmanlık gütmeyen bir üslup belirleyeceklerini dile getirdi.

MUKTEDİR SİYASET HEDEFİ

Partisinin siyaset tarzında ise Muktedir siyaset anlayışını benimseyeceklerini ifade eden Numan Kurtulmuş, muktedir bir muhalefet partisinin iktidarı bile yönlendirebileceğini, bu nedenle sadece iktidar hedefi koymadıklarını, muktedir siyaset yapacaklarını söyledi. Kurtulmuş şöyle devam etti:

“Biz siyasette ittifaklarımızı asla ve asla kapalı kapılar ardından yapmayacağız. Türkiye’nin ve dünyanın egemenlerinden vize alacak onay alacak bir siyaset geliştirmeyeceğiz. Sahnede kimin rol aldığı ile de ilgili değiliz. Figüran olarak sahne arkasından ne zaman rol oynama zamanımız gelecek diye beklemeyeceğiz. Biz bu ülkede ve dünyada uygulanan yanlış siyasetlerin alternatifi oyarak oyunu değiştirmek için düzgün bir senaryo için ortaya geldik. Bir ittifak olacaksa bu sadece halkımızla olan ittifak olacaktır. Bu partide kasaba politikalarının ayak oyunlarını kimse görmeyecektir. Dünyanın bütün realitelerini bileceğiz. Sonunda dışarıdan esen rüzgarlara kapılmayacak rotamızı değiştirmeyeceğiz. Reel politiğin önünde diz çökmeyeceğiz.”

Kurtulmuş iktidar ve muhalefet partilerine de göndermelerde bulunduğu konuşmasında “Yerimiz dar geldi bize yaptırmadılar diyorlar. Bizden muhalefet yada iktidardayken bize yaptırmadılar sözünü kimse duyamayacaktır” ifadelerini kullandı. Partisinin 2011 seçimlerine gireceğini ifade eden Kurtulmuş, ay sonunda genel kurulunu yaparak seçime hazır hale geleceklerini söyledi.

HUKUK VE MEDYA DÜNYASINDAN TEMSİLCİLER HAS PARTİ’DE

Kurtulmuş’un önderliğinde kurulan Halkın Sesi Partisi’nde 233 kişilik kurucular kurulu üyeleri de açıklandı. Kurucular arasında gazeteciler ve hukukçuların ağırlıklı olması dikkat çekti. Demokrat Parti(DP) Genel Başkan adaylarından akademisyen Çağrı Erhan, Ergenekon kitabı yazarlarından Celal Kazdağlı, Maliye Bakanlığı eski Müsteşarı Hasan Basri Aktan, 21. Dönem milletvekili Hüsamettin Korkutata ve bazı eski milletvekilleri partinin önde gelen isimleri arasında yer alıyor. Refahyol Hükümeti dönemi Devlet Bakanlarından ve Necmettin Erbakan’ın ekibinin önemli isimleri Teoman Rıza Güneri, Lütfü Esengün, Şeref Malkoç, Mukadder Başeğmez, Ertan Yülek, Rıfaeddin Şahin, Mehmet Bekaroğlu gibi isimler de siyaset yolculuğunda Numan Kurtulmuş’un saflarında yer tutuyor.
HABER

HAS Parti kongreye gidiyor
14 Temmuz 2011

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, partisinin bugünden itibaren yeniden yapılanma, toparlanma ve yola yeniden çıkma süreci başlattığını belirterek, bu süreci kolaylaştırmak için MYK üyelerinin istifalarını sunduklarını bildirdi.
HABER

Kurtulmuş'tan transfer iddialarına cevap

Genel Başkan Kurtulmuş: ''Numan Kurtulmuş ve HAS Parti isminin iktidar partisinde konuşulması, sözümüzün gücünün onlar tarafından da anlaşıldığının açık göstergesidir. Bundan dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz.''HABER

AK Parti'ye katılacağı iddiası
30 Haziran 2012

Numan Kurtulmuş, ''AK Parti'ye geçeceğine yönelik iddialara'' ilişkin, kendisi ve partisiyle ilgili basında yer alan haberleri, iktidar partisi içinde konuşulmuş bir konu olarak bildiklerini söyledi.

HAS Parti'nin aldığı oy oranından bağımsız olarak Türkiye'nin en etkili ve sözü en güçlü partisi olduğunu ileri süren Kurtulmuş, şunları kaydetti:

''Hayatımızın hiç bir safhasında ben ve arkadaşlarımın içinden 'Biz ne olacağız' diye en ufak bir şey geçmedi. Bizim siyasi mücadelemizin ana çerçevesi, ana fikri, 'biz ne yapacağız, ne yapabileceğiz' fikridir. Bu çerçevede Numan Kurtulmuş ve arkadaşlarının makam, mevki meselesi olmadığı gibi şan, şöhret, para, pul, servet gibi derdi de olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. Bu tür sözlerin çıkması, Numan Kurtulmuş ve HAS Parti isminin iktidar partisi içinde konuşulması da sözümüzün gücünün, iktidar partisi tarafından da anlaşıldığının açık göstergesidir. Bundan dolayı büyük bir memnuniyet duyuyoruz.''
HABER

Numan Kurtulmuş'tan AK Parti açıklaması
7.07.2012

Has Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, AK Parti'ye geçeceği iddiaları ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem'in sözleriyle ilgili yaptığı açıklamada, "Numan Kurtulmuş ve Has Parti'yi kimse itibarsızlaştıramaz. Bu konuda bizim muhatabımız Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dır" dedi. Partisinin il teşkilatı tarafından düzenlenen programlara katılmak üzere Konya'ya gelen Halkın Sesi (HAS) Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, basın toplantısında AK Parti'ye katılacağı yönündeki iddiaları değerlendirdi. Bu süreçte kendisinin ve partisinin yıpratılmaya çalışıldığını ifade eden Kurtulmuş, "İktidar partisinin içerisinde Sayın Başbakan'ın ifade ettiği sözlerle birlikte başlayan bir süreç var. Bu süreç AK Parti'nin içerisinde konuşulan bir konuyu esas alarak, bu süreci bazı kişiler Numan Kurtulmuş ve HAS Parti'yi itibarsızlaştırma süreci şekline dönüştürmeye çalıştılar ve bu çabanın içerisine girdiler. Bunları gülerek takip ediyoruz. Herkes şunu bilsin ki, Numan Kurtulmuş ve HAS Parti'yi itibarsızlaştırmaya kimsenin, hiçbir odağın gücü yetmez. Çünkü Numan Kurtulmuş ve HAS Parti itibarını bir günde kazanmış değildir. Yıllar içerisinde oluşmuş her sözü, her fiili, attığı her adım milletin neredeyse tamamı tarafından takip edilmiş ve takdir edilmiş olarak bu günlere geldi. Kimse boşuna böyle bir çabanın içerisine girmesin. Bu çabalar kimseye fayda etmez, hiç kimsenin de gücü buna yetmez" dedi.

HABER

Transfer kesinleşti!
12 Temmuz 2012

HAS Parti Başkanı Numan Kurtulmuş, Başbakan'dan HAS Partiyle ilgili bütünleşme daveti aldığını açıkladı. Kurtulmuş bugün yapılan görüşme sonrası bütünleşme davetinin iki partinin merkez yürütme kuruluna götürüleceğini söyledi. Böylece kulislerde konuşulan teklif resmileşti.HABER

HAS Parti kepenkleri kapatıyor
3 Eylül 2012

Numan Kurtulmuş'un Ak partiye geçme kararının ardından HAS Parti Olağanüstü Büyük Kongresini ''partinin feshi'' gündemiyle 19 Eylül'de gerçekleştirecek.

HAS Parti'nin Olağanüstü Büyük Kongresi'nin ''partinin feshi'' gündemiyle 19 Eylül'de gerçekleştirileceği bildirildi.

Partiden yapılan yazılı açıklamada, HAS Parti Olağanüstü Büyük Kongresi'nin 19 Eylül Çarşamba günü saat 11.00'de yapılacağı kaydedildi.

Kongrenin gündem maddeleri arasında HAS Parti'nin feshinin görüşülmesi ve faaliyet raporlarının okunmasının yer aldığı ifade edilen açıklamada, il kongreleri yapılmadığı için Kurucular Kurulu'nun Büyük Kongre görevini yerine getireceği vurgulandı.

Açıklamada, Büyük Kongrenin yapılması için Çankaya Seçim Kurulu'na HAS Parti tarafından başvuruda bulunulduğu belirtildi.

HABER

Kurtulmuş ve kadrosu Ak Parti'de
22 Eylül 2012

Başbakan Erdoğan, AK Parti'ye katılan, feshedilen HAS Parti'nin Genel Başkanı Kurtulmuş'un da aralarında bulunduğu 222 kişiye, rozetlerini taktı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisine katılan, feshedilen HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un da aralarında bulunduğu 222 kişiye rozetlerini taktı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Danışma Meclisi ve Katılım Toplantısı, il başkanı Aziz Babuşcu'nun ev sahipliğinde Haliç Kongre Merkezi'nde yapıldı.

Başbakan Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'ndeki salona, 19 Eylül'de Olağanüstü Genel Kurul'da feshedilen HAS Parti'nin Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ile birlikte girdi. Erdoğan ve Kurtulmuş, partilileri birlikte selamladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başlayan toplantıda, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın çalışmalarını anlatan kısa bir film gösterildi.

Konuşmanın yapıldığı sahnenin fonunda, üst kısmında ''Bir olduk, birlik olduk, birlikte Türkiye olduk'' sloganının yer aldığı ve AK Parti'nin 27 Mayıs'ta Türk Telekom Arena'da yaptığı İstanbul 4. Olağan Kongresi'nde, Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan'ın konuşması sırasında çekilen bir fotoğraf yer aldı.

AK Parti'ye katılan Numan Kurtulmuş da bir konuşma yaptı. Toplantıya, Başbakan Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ve Numan Kurtulmuş'un eşi Sevgi Kurtulmuş'un yanı sıra Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ömer Çelik ve Abdülkadir Aksu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, eski Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ile çok sayıda partili katıldı.

Konuşmaların ardından Başbakan Erdoğan, ilk olarak Numan Kurtulmuş'a rozetini taktı. Erdoğan, Kurtulmuş ile tokalaştıktan sonra isimleri anons edilen feshedilen HAS Parti'nin Genel İdare Kurulu, belediye başkanı, il başkanı, Kurucular Kurulu, Merkez Yürütme Kurulu üyelerinden oluşan 221 kişiye rozetini taktı.

Rozeti takılan yeni AK Partililer, Genel Başkanları Recep Tayyip Erdoğan ve Numan Kurtulmuş ile fotoğraf da çektirdi.

HABER

Has Parti fesih kararı aldı
19 Eylül 2012

HAS Parti Olağanüstü Kongresi, fesih gündemiyle parti genel merkezinde toplandı. Kongredeki 179 kişiden 165'i "Parti kapatılsın" dedi.

Genel Başkanım size güle güle!HAS Parti Olağanüstü Kongre'sinde, yapılan oylama sonucu partinin feshine karar verildi.

Delegelerin 165'i partinin kapatılması yönünde oy kullanırken 12 kişi partinin devam etmesini istedi, 2 oy geçersiz sayıldı.

Böylece partinin fesh işlemlerinin başlanmasına karar verildi.

Tasfiye Kurulu

Öte yandan kongrede partinin tüzel kişiliğinin tasfiyesi için oluşturulan kurula delegelerin oyları ile Hasan Basri Aktan, Akif Gürdoğan, Remzi Çakır, Kemal Albayrak, Şamil Tekin ve Şeref Malkoç seçildi.
HABER

AK Parti’nin yeni A takımı
30 Eylül 2012

AK Parti 4. Olağan Büyük Kongresi’nde yeni MKYK listesi belirlendi. Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu ve Osman Can yönetime girdi.

AK Parti 4. Olağan Büyük Kongresi'nde Divan Başkanlığı'na MKYK üyeliği için aday listesi sunma süresi sona erdi. Yeni MKYK listesine göre 21 kişi ilk kez MKYK'ya girecek.

29 kişi de AK Parti'nin en üst karar alma organında yeniden yer alacak.

Yeni yönetimde HAS Parti’den istifa eden Numan Kurtulmuş, eski Anayasa Mahkemesi Raportörü Osman Can, eski Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu da yer aldı.

İlk kez MKYK'ya girenler şöyle:

Abdulhamit Gül, Ahmet Demircan, Bekir Bozdağ, Çiğdem Erdoğan Atabey, Fatma Şahin, Fazilet Dağcı Çığlık, Hasibe Özlem Çepni, Menderes Mehmet Tevfik Türel, Mehmet Akın, Mehmet Ali Şahin, Mehmet Şimşek, Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Şentop, Nihat Zeybekçi, Numan Kurtulmuş, Nurettin Nebati, Osman Can, Ömer Bolat, Sadullah Ergin, Süleyman Soylu ve Yasin Aktay.''

MKYK'da yerini koruyanlar ise şunlar:

Abdulkadir Aksu, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Ahmet Edip Uğur, Asuman Erdoğan, Beşir Atalay, Bülent Arınç, Bülent Gedikli, Çiğdem Karaaslan, Edibe Sözen, Ekrem Erdem, Emine Çift, Fatma Seniha Nükhet Hotar, Haluk İpek, Hayati Yazıcı, Hüseyin Çelik, Hüseyin Tanrıverdi, Lale Ersoy, Lokman Ayva, Mazhar Bağlı, Mehmet Müezzinoğlu, Necla Hattapoğlu, Ömer Çelik, Öznur Çalık, Reha Denemeç, Salih Kapusuz, Sema Kırcı, Zelkif Kazdal, Zeynep Armağan Uslu.

HAS PARTİ'DEN 11 İSİM
AK Parti 4. Olağan Büyük Kongresi'nde parti yönetimine feshedilen HAS Parti'den Numan Kurtulmuş'un da aralarında bulunduğu 11 kişi aday gösterildi.

Feshedilen HAS Parti'den yapılan yazılı açıklamaya göre, AK Parti 4. Olağan Büyük Kongresi'nde HAS Parti'den Numan Kurtulmuş, Ahmet Demircan ve Abdulhamit Gül Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyeliğine; Nazım Maviş, Emel Topçu, Remzi Çakır, Mustafa Alkayış ve Veli Tolu MKYK Yedek Üyeliği'ne; Ahmet Cemil Tunç ve Hayrettin Dilekcan da Disiplin Kurulu Asil Üyeliği'ne; Musa Demirci ise Parti İçi Demokrasi Hakem Heyeti'ne aday gösterildi.

HABER

Kurtulmuş, ikinci adam
29 Eylül 2012

Yarın yapılacak AK Parti kongresine saatler kala, kulislerden son iddialar gelmeye devam ediyor.

Cumhuriyet Gazetesi'nden Erdem Gül'ün haberine göre; AK Parti 'nin yeni transferlerinden Numan Kurtulmuş 'un parti içindeki görevi netleşti. Parti kulislerinde konuşulan son iddia, Erdoğan 'ın Kurtulmuş'u iki numaralı koltuk olarak bilinen hukuki ve siyasi işlerden sorumlu genel başkan yardımcılığına getireceği...

Yeni parti yönetimi listesine dair tahminler havada uçuşurken, Başbakan Erdoğan sır gibi sakladığı isimleri yarınki büyük kongrede açıklayacak.
HABER

Numan Kurtulmuş'tan TÜSİAD'a ziyaret
24 Nisan 2013

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz’ı ziyaret etti. Ziyareti değerlendiren Kurtulmuş, TÜSİAD’ın, Türkiye’nin kalkınma sürecinde elini ve yüreğini taşın altına koyacağına inandığını ifade etti.

Yeni başkan seçilen Muharrem Yılmaz'a 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulunduklarını belirten Numan Kurtulmuş, "Sayın Yılmaz ile karşılıklı olarak Türkiye'nin ekonomik ve siyasi konuları üzerinde fikir alış-verişi üzerinde bulunduk. Biz yaptığımız faaliyetlerle ilgili görüşlerimizi anlattık.
HABER

Numan Kurtulmuş ilk defa Erdoğan'dan farklı düşündü!
Milliyet 13 Kasım 2013

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un 10 Kasım törenlerinde bir protestocuya 'gavat' demesiyle ilgili olarak, "Sayın valinin ağzından çıkan söz hoş olmamıştır. Türkiye’yi rencide etmiştir’’ dedi.

HABER

Numan Kurtulmuş korkuttu
27 Kasım 2013

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, sıvı kaybına bağlı hipotansiyon nedeniyle bir kontrol için hastaneye gittiğini ve sağlık durumunun gayet iyi olduğunu bildirdi

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da, kalp krizi geçirdiğine dair iddialar üzerine Kurtulmuş, kendisine ait resmi adresinden bu iddiayı yalandı.

Kurtulmuş, sağlık durumu hakkında şu açıklamayı yaptı:

"Sıvı kaybına bağlı hipotansiyon nedeniyle bir kontrol için hastaneye geldim. Gelmişken bir de check-up yaptırmak istedim. Sağlık durumum gayet iyi."

HABER

Numan Kurtulmuş Başbakan Yardımcısı oldu
29 Ağustos 2014

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Davutoğlu Hükümeti'nde Başbakan Yardımcısı oldu. Kurtulmuş, Emrullah İşler'in yerine kabine üyesi oldu.Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com