Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Erhan Usta

Samsun Bağımsız Milletvekili


Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Eski Yardımcısı1966 yılında Samsun'un Havza ilçesinde doğdu. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgi­ler Fakültesi Maliye Bölümü'nden mezun oldu. Mart 1989'da Planlama Uzman Yardım­cısı olarak Devlet Planlama Teşkilatına girdi. "Belediyelerin Gelir ve Giderleri ile İstihda­mının Analizi" konulu teziyle Kasım 1993'de Planlama Uzmanlığına atandı. 1998 yılında ABD Northeastern Üniversitesi'nde İktisat Politikası ve Planlama dalın­da bölüm birincisi olarak master derecesi aldı. Kasım 1999'da Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı Yıllık Programlar ve Konjonktür Değerlendirme Genel Müdürlüğü, Finans­man Dairesi Başkanlığına, Kasım 2001'de Yıllık Programlar ve Konjonktür Değerlendir­me Genel Müdürlüğüne ve Haziran 2009'da Müsteşar Yardımcılığına atandı. Bu göreve ek olarak, birçok kurul ve komisyonda üye olarak çalıştı. Selçuk Üniversitesi iktisat ana bilim dalında doktora çalışması yaptı. İngilizce biliyor. Evli ve üç çocuk babası.
HABER

Ali Babacan'ın Müsteşar Yardımcısı MHP'den aday
12 Şubat 2015

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın gözde bürokratlarından Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Erhan Usta, 2015 genel seçiminde MHP'den milletvekili adayı oluyor.

Erhan Usta'nın MHP'ye geçtiğini "Ekonomi bürokrasisinden duyduğum ve teyit aldığım bir isim var ki; ekonomiden ayrılan diğer isimlerin tümüne bedel denilebilir" sözleriyle duyuran Hürriyet gazetesi yazarı Erdal Sağlam, "Erhan Usta'nın son dönemi en önemli özelliklerinden biri Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın, birkaç gözde bürokratından biri olması. Babacan'ın güvendiği, özellikle makro ekonomik dengeler hakkında en çok danıştığı isimlerden biri" dedi.

Erdal Sağlam'ın 'Babacan'ın gözdesi MHP'den aday' başlıklı bugünkü yazısı şöyle:

TÜM DİĞER İSİMLERE BEDEL

Bürokrasiden seçimlerde aday olmak için ayrılan bürokratların yoğunluğu ve büyük çoğunlukla AK Parti'den aday olmak istemeleri dikkat çekiyor. Önce şunu söyleyeyim; AK Parti'den aday olmak için istifa eden bürokratların çoğu belli bir işaret almadan ayrıldıkları için görevlerine kısa sürede geri dönebilirler. Bürokrasiden AK Parti dışındaki partilerden aday olmak için ayrılanların sayısı bir
hayli az. Ancak ekonomi bürokrasisinden duyduğum ve teyit aldığım bir isim var ki; ekonomiden ayrılan diğer isimlerin tümüne bedel denilebilir.

BABACAN'IN GÖZDESİ

Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Erhan Usta, Devlet Bahçeli'nin davetiyle, MHP'den aday olmak için görevinden ayrıldı. Usta'nın memleketi Samsun ya da Ankara'dan aday olması bekleniyor.
Erhan Usta'nın son dönemi en önemli özelliklerinden biri Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın, birkaç gözde bürokratından biri olması. Babacan'ın güvendiği, özellikle makro ekonomik dengeler hakkında en çok danıştığı isimlerden biri. Babacan'ın Erhan Usta'ya verdiği önemi şuradan anlayabiliriz; Babacan, İbrahim Çanakçı ayrıldıktan sonra Erhan Usta'nın Hazine Müsteşarlığı için kararnameyi hazırladı, başbakana imzalattı ve onay için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a gönderdi. Cumhurbaşkanı imzalamayacağını söyleyince, geri çektiler.

MHP İÇİN BÜYÜK BİR KAZANÇ

Bilindiği gibi 2014 Eylül ayı başından beri, yani neredeyse 6 aydır bu hayati öneme sahip müsteşarlık makamı boş, Cavit Dağdaş tarafından vekaleten yürütülüyor. Cumhurbaşkanı, duyduğumuza göre Dağdaş'ı da kabul etmiyor… Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Maden, bir süre Erdoğan'ın engellemesinden sonra, Başbakanlık Müsteşarlığı'na getirilince, Kurumun en deneyimli ismi Erhan Usta'nın bu göreve artık gelmesi bekleniyordu ama Bakan Cevdet Yılmaz, makro değil sektör kökenli, daha az deneyimli bir ismi atadı. Bunun üzerine Usta istifa etmek istedi, Babacan'ın devreye girmesiyle bu kez yorulduğu için ayrılmak isteyen Metin Kilci'nin yerine Enerji Bakanlığı Müsteşarlığı'na atamak istediler. 2 aydır bu kararname de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın önünde bekliyor.

Evvelden beri MHP görüşlerine yakınlığı ile bilinen Erhan Usta, devlet geleneği gereği sabırla hak ettiği görevi bekledi ama alamayınca artık dayanamadı ve politika yapmak için ayrıldı. MHP için çok büyük bir kazanç..

Durmuş Yılmaz da kabul ederse, MHP ekonomi kadrosunu iyice güçlendirecek.Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com