Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Çağrı Özkan

yazar
SÖYLEŞİ

Yeni bir tez: Milletlerin kültürünü biyokimyasal patlamalar oluşturuyor
İpek İZCİ
Hürriyet 27 Ocak 2017

Çağrı Özkan ve Ahmet Gürkan Atay, işe 16 yıl önce evreni araştırarak başladı; uzun çalışmalar sonucu Türk milli karakterinin Tunguzlar ve Kıpçaklar kavminin etrafında şekillendiğini saptadı. Bu tezlerini de iki ciltlik bir kitapta topladılar.

Sekiz cildi daha bu yıl içinde yayımlanacak ‘Milletlerin Karakteri, Kültürü, Bilinci’ adlı kitabı Çağrı Özkan’la konuştuk.


Bu çalışmayı 16 yılda tamamlamışsınız. Her şey nasıl başladı?

- 24 yaşındayken İnce Memed romanını okurken bir şey dikkatimi çekti. Birinci kitapta kişisel nedenleri vardı, İnce Memed Abdi Ağa’yı öldürdü, ama ikinci, üçüncü ve dördüncü kitaplarda ağaları öldürmesinin kişisel sebepleri yoktu. Yani kendi üstüne iş edinmişti. Ama neden? Çünkü bu bende de var.

Ne var?

- Ben de başkalarının problemlerini kendime iş ediniyorum. Bu konuyu araştırırken vücut titreşimlerinin düzeninin bozulduğunu ve bu titreşimlerin ancak o işi yaptıktan sonra yerine geldiğini öğrendim. Bir insan, bir aile, bir millet daha doğrusu dünyada yaşayan tüm insanlar, hayvanlar doğanın bir parçası ve nasıl bir bebek, doğuyor, büyüyor ve ölüyorsa galaksiler de bu şekilde doğuyor ve ölüyor. 16 senede nereye varacağımı bilmeden ayrı ayrı araştırmalar yaptım. İlk başta, tarihte bahsedilen Hunlar, Kırgızlar, Göktürkler, Osmanlı gibi Türk boylarına ve bunların sanat eserlerine baktım. Sanat eseri, bilincin dışarı yansımış halidir ve ilk sanat eserleri olarak mezarları alabiliriz. Piramit ve kurgan şeklinde iki tür mezar olduğunu fark ettim. R1A ve R1B geleneğine sahip olan Türklerin farklı simgeleri kullandıklarını, farklı kutsal hayvanları, bayrakları olduklarını gördüm. Ve bunları tek bir tez altında topladım.

Tezinizde jeo-biyokimyasal patlamadan ve bu patlamaya maruz kalan bölgedeki halkın etkilendiğinden söz ediyorsunuz.

- Gazetelerde, “Güneş’te bir radyasyon patlaması olacak, elektronik cihazlar yarın şu saatlerde çalışmayabilir” denir. İşte bu, bir biyokimyasal enerji patlamasıdır. Bu patlamaların hepsi dünyaya ulaşmıyor ama ulaşanların dünyanın hangi bölgesine hangi tarihlerde çarptığı yer altı katmanlarının ölçümünden hesaplanabiliyor. Benim ana tezim şu: Dünyanın biyokimyasal enerjisine maruz kalan bölgesinde, bu enerji patlamasına maruz kalan halkın o bölgedeki yaşam süresi, bir milletin karakterini oluşturur. Bu şekilde karakteri oluşmuş bir milletin, ortak üretim araçları o milletin kültürünü meydana getirir.

Biraz daha ayrıntı verir misiniz?

- Bu bölgede yaşayan insanlar yedikleri besinlerden, içtikleri sudan ve yaşadığı bölgede kalmaktan dolayı enerji fazlalılığı biriktirir. Bunlar da büyük hareketlere neden olur. Bu bir iç savaş olabilir, göç hareketi olabilir, piramitlerin yapımı olabilir, on binlerce insanın seferber edildiği büyük çapta projeler olabilir. Mesela Orta Asya’da binlerce kişinin çalıştığı Karun su kanalları, Çin Seddi... Neden bir Türk kavmi, belli bir süre Orta Asya Türk devletini yönetirken başka bir Türk kavmi başka bir yerden geliyor ve yönetimi alıyor? İşte bu enerji patlamalarından dolayı. Orta Asya’nın farklı yerlerinde farklı enerji patlamalarına maruz kalan Türkler, diğerinin hâkimiyetine son veriyor, yönetimi alıyor ve yönetim devam ediyor. Avrupa’da bu olmadığı için topluca salgınlar karşısında da milletler olarak bağışıklık sistemi düşüyor. Niye veba salgını Türk topraklarında başlamasına rağmen Avrupa’yı kırdı geçirdi? İşte hepsi, bu toplumsal bağışıklık sebebiyle.

Siz bu tezinizi hangi belgelere dayanarak ortaya çıkardınız?

- Bu, 10 ciltlik bir kitap serisi ve bu 10 kitabın dördü sadece tezlerden oluşuyor. Nükleer fizikle, kuantum fiziğiyle ilgili ve sinir sistemiyle ilgili geniş bölümler var. Kaynakların hepsini, sayfanın altında veriyorum. Çok farklı kaynakları tarayıp birleştirdim. Türk milli karakteri ve kültürünü, bu karaktere uygun milli ekonomik ve siyasi sistemlerin ne olması gerektiğini, dokuzuncu ve onuncu ciltte ayrıntılı olarak yazacağım.

KİTAPTAN BİR BÖLÜM

Avrupamerkezci tarih; Türklerin, 4. Yüzyıl’da Atilla’yla birlikte bir anda ortaya çıktığını söyler. Çinliler, M.Ö. 500’lü yıllara kadar zaten var olduğumuzu yazar. Dünyada hiçbir şey bir anda ortaya çıkmaz. Biz Anadolu’ya Alparslan’la geldiğimizi söylüyoruz ama Alparslan’dan çok daha önce Anadolu’daydık. Angıllar’dan daha önce İngiltere kıtasına gittik çünkü Angıllar Saka Türkleri’nin üstüne geldi ve onlarla birleşti. Tarihte devlet kurmuş tek millet Türklerdir. Diyeceksiniz ki peki, Roma İmparatorluğu? Roma İmparatorluğu, Etrüsk medeniyetinin üzerine kuruldu. Diyeceksiniz ki İran, Sümerler? Hepsi, Uruk gibi, Ur gibi şehir devletinin üzerine kuruldu. Bu şehir devletlerinin üzerinde, dışarıda kalan halkları, yine dışarıdan gelen atlı arabalılar birleştirdi. Tekerleği yapan, atlı arabayı yapan, demiri ilk bulan millet Türklerdir. Çünkü Sibirya’da demir toprağa çok yakındır, biz daha erken keşfettik. Okları, kılıcı yaptık.

Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com