Atilla Çınar ( 1958)
emniyet müdürü1958 yılında Kayseri'de doğdu. Polis Akademisi’ni bitirdi. Emniyet Genel Müdürlüğü’nde komiser yardımcısı olarak göreve başladı. Antalya, Gaziantep ve Diyarbakır’da görev yaptı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi’nde başkomiser olarak görev yaptı. 1994 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne şube müdür yardımcısı olarak atandı. Daha sonra aynı yerde şube müdürlüğü ve terörden sorumlu emniyet müdür yardımcılığı yaptı. 2000 yılında Malatya Emniyet Müdürlüğü’ne vekaleten atandı.

Gaziantep’te görev yaparken yasadışı Devrimci Yol örgütü ile girdiği çatışmada yaralandı. Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda kurs ve seminere katıldı. Başarılı çalışmalarından dolayı takdirnamelerle ödüllendirildi. İstanbul’da özellikle İslami Hareket Grubu olarak bilinen örgüt ve Hizbullah örgütüne karşı gerçekleştirilen Malazgirt Operasyonu’nda yer aldı.

HABER

Gaffar Okkan’ın yerine Atilla Çınar

Gaffar Okkan’ın yerine Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne, Malatya Emniyet Müdürlüğü’nü yürüten Atilla Çınar vekaleten atandı. Çınar daha önce Diyarbakır'da görev yapmıştı.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)