Savaş Ay ( 1954)
gazeteci1954 yılında İstanbul’da doğdu. Şükran ve Turan Ay’ın oğlu. İİTİA’da eğitim yaptı.Mesleğe 1974 yılında Dünya gazetesinde muhabir olarak başladı. Tercüman, Vatan, Milliyet gazetelerinde ve Akajans’ta çalıştı. ATV, TGRT ve Kanal 6’da A Takımı adlı tartışma programı yaptı. İngilizce biliyordu.

2000 yılında Beyazıt Öztürk ve Kerem Alışık'ında oynadığı Dansöz adlı filmin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını yaptı.

Ulaş Can Ay isimli, ses sanatçısı bir erkek çocuğa ve Sanem Ay adında, bir kız çocuğa sahipti.

Savaş Ay son olarak A Haber'de muhabirlik yapıyordu. Fakat ses sisteminde bulunan bir sorundan dolayı ancak fısıltıyla konuşabilmekteydi.

9 Kasım 2013 tarihinde İstanbul'da vefat etti.

HABER

Gazeteci Savaş Ay vefat etti
9 Kasım 2013

Ünlü gazeteci Savaş Ay, 1,5 aydır gırtlak kanseri tedavisi gördüğü İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Ay, 59 yaşındaydı.
Gazeteci yazar Savaş Ay'ın (59), gırtlak kanseri tedavisi gördüğü Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybettiği belirtildi.

14 yıldır gırtlak kanseriyle mücadele eden Savaş Ay, bir ropörtajında hastalığıyla olan mücadelesini "Yaşamı çok sevdiğim için ölümü de sevdim, ondan korkmadım" sözleriyle dile getirmişti.


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)