İbrahim Tatlıses ( 1952)
Türk Halk Müziği Sanatçısı


işinsanı1952 yılında Şanlıurfa`da doğdu. İnşaatlarda soğuk demir ustası olarak çalıştı. 1977 yılında Ayağında Kundura türküsüyle sesini duyurdu. 1980'li yıllarda bütün Avrupa ve Ortadoğu'ya ulaştı. Kasetleri ve posterleri bazı ülkelerde milyonlarca sattı. Yurtiçi ve yurtdışında bir çok ödülün sahibi oldu. Bugün sadece sanatçı kişiliğiyle değil, işadamı olarak tanınıyor. 14 Mart 2011 tarihinde yapılan saldırıda ağır yaralandı.HABER

Tatlıses'e Suikast!
Milliyet 14 Mart 2011

Şarkıcı İbrahim Tatlıses, Maslak Büyükdere Caddesi üzerinde kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırıya uğradı. Özel Levent Hastanesi'ne kaldırılan ünlü sanatçı daha sonra Maslak Acıbadem Hastanesi'ne sevk edildi. Tatlıses'in sağlık durumu hakkında henüz net bir bilgi yok. Tatlıses'in tedavisi sürüyor.

Beyaz TV'deki İbo Şov programının çıkışında saldırıya uğrayan Tatlıses hakkında Beyaz TV'den yapılan açıklamada kurşunun başını sıyırıp geçtiği ileri sürüldü.

İKİNCİ AMELİYATA ALINDI

İbrahim Tatlıses'in ameliyattan çıktığı ve yoğun bakıma alındığı açıklaması yapıldı. Hastane yetkilileri Tatlıses'in durumu hakkında bilgi vermekten kaçındı.

Bir televizyonun canlı yayınına katılan Beyaz TV yönetcisi, Tatlıses'in 2. ameliyata alındığını belirterek, "Durumu şu anda ağır ve doktorlar pek bilgi vermiyor. Ameliyatın 3 saat süreceğini söylediler. Şu anda dua etmekten başka çaremiz yok. Kritik süreç devam ediyor." dedi.

Hastane önünde büyük bir kalabalık sanatçının durumunu takip ederken, basın mensuplarının da hastaneye yaklaşmasına izin vermiyor...
HABER

Tatlıses konuştu

Tatlıses, doktorların “Nasılsın?” sorusuna, “İyiyim” diye yanıt verdi. Maslak Acıbadem Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde Tatlıses’in tedavisini sürdüren doktorlarından Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. İlhan Elmacı, şu bilgileri verdi:

“Solunum cihazından ayrıldı. Komutları alabiliyor. Sağ kol ve bacağını kaldırıyor, elimizi sıkıyor, konuşabiliyor. Bu önemli bir gelişme. Yoğun bakımda tedavisi bir süre daha devam edecek. Beyinle ilgili sorunlarda, işler iki ileri giderken bir geri gidebilir. Henüz hayati riski tamamen geçmiş değil. Sol kolundaki sorun devam ediyor.
HABER

Tatlıses'in zor zamanları
14 Eylül 2014

Televizyon kanalının yayını durduruldu ve otelleri satışa çıkarılıyor.

Saldırıya uğramadan önce Kuzey Irak’ta inşaat işleri yaptığı ortağı tarafından dolandırılan 62 yaşındaki sanatçı, sesiyle ilgili yaşadığı sorun nedeniyle de albüm, sahne ve TV programları projelerini hayata geçiremedi ve ekonomik olarak sarsıldı...
HABER

Tatlıses'ten Yılmaz Güney anısı
odatv 2 Nisan 2016

İbrahim Tatlıses, Instagram hesabından Yılmaz Güney'le anısını anlattı.

İbrahim Tatlıses Instagram hesabından Yılmaz Güney’le ilgili bir anısı paylaştı. Tatlıses, Yılmaz Güney'in Toptaşı Cezaevi'nde yattığı 1979 senesinde yaşanan olayı Instagram hesabından şöyle anlattı:

“Sene 1979, yer Toptaşı Cezaevi; Yılmaz BABA bir davadan yatıyordu. Bende BABA'yı ziyarete gitmek istedim, Apo Kardaş (Abdurrahman Keskiner) ben götürebilirim dedi. Bende çok sevindim, gittik Baba'yı ziyarete... Baba; Apo Kardaşa "Bu delikanlı kim?" dedi, APO Kardaş'ta "İbrahim Tatlıses, yeni bir sanatçı, hemşehrin Urfalı..." dedi. Elini boynuma attı, hiç unutmam o anı; "Hoş geldin Keki" dedi. 38 senedir Rahmetli her aklıma geldiğinde o cümle gelir aklıma, KEKİ... Figüran olarak sinemaya girdi, Çirkin Kral olarak adını altın harflerle yazdırdı... Mekanı cennet olsun inşALLAH…!!!"www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)