Ebubekir Yiğit
1981 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Bitlisli. 1988 yılında İstanbul’da Koca Ragıp Paşa İlköğretim Okulu'na başladı. 1993 yılında ilkokulu bitirdi. İlkokuldan sonra ağabeylerine ait mobilya dükkanında çalışmaya başladı. ABD askerlerine karşı savaşmak için, 2005 yılının Ağustos ayında Irak’a gitti. 4 ay sonra, babasının vefat haberini aldı. Çevresi tarafından dürüst, yardımsever ve dindar bir genç olarak biliniyordu. Bilahare ölüm haberi geldi.HAKKINDA YAZILANLAR

Bitlisli Ebu Bekir Irak'ta şehid düştü
http://www.haberakit.com/index.php?news=67

Irak’ta 7 ABD askerini öldürdü...

Irak’taki direniş güçlerinin işgalci ABD askerlerine yönelik saldırıları son aylarda artarken, işgal altındaki ülkeden Türkiyeli bir gencin şehadet haberi geldi. Bitlisli Ebu Bekir Yiğit’in Bağdat yakınlarında bir ABD konvoyuna düzenlenen saldırı sonucu şehid düştüğü öğrenildi. Irak’taki en etkili direniş grubu olan Mücahidler Şûrası, Ebu Bekir Yiğit’in şehid düştüğü saldırıda 7 ABD askerinin öldüğünü, 10 ABD askerinin de yaralandığını açıkladı.

ŞEHİDİN SON MEKTUBU
Ebu Bekir Yiğit, şehid olmadan önce ailesine yazdığı mektupta Irak’ta hayatının en güzel günlerini yaşadığını ifade etti. Son mektubunda dünyanın dört bir yanında Müslüman kanı akarken, İslâm’a inanan insanların hiçbir şey olmuyormuş gibi davranamayacağını kaydeden Yiğit, 8 sayfalık mektubunun devamında şu ifadelere yer verdi: “Allah bana Müslümanların topraklarını işgalden kurtarmak için mücadele etme imkanı sundu. Bundan dolayı Rabbime sürekli şükrediyorum. Irak’taki mücahid kardeşlerim sizlerin yokluğunu aratmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Mücahidlerin moralleri çok iyi. İnşallah Allah bize zaferi nasip edecek. Sizler belki benim için zaman zaman üzülüyorsunuz. Fakat şunu hiçbir zaman unutmayın ki, ben evden mazlum Müslümanlara yardım etmek için ayrıldım. Bu, sizin için bir iftihar vesilesi olmalıdır. Irak’ta Müslüman kadınların ırzına geçilirken, yerimde oturup duramazdım. Sizden beni anlamanızı ve benim için dua etmenizi bekliyorum.”

Aslen Bitlisli olup İstanbul’da ikamet etmekte olan Ebu Bekir Yiğit, Irak’ta ABD askerleriyle savaşırken şehid düştü. 1981 doğumlu olduğu öğrenilen Yiğit’in şehadet haberi Mücahidler Şûrası tarafından “Kardeşimiz Ebu Bekir Yiğit’in şehadetini Türk halkına müjdeliyoruz” diye duyuruldu.

Adanalı Arif Güler’den sonra Bitlisli Ebu Bekir Yiğit’te, Irak’ta işgalci ABD askerlerine karşı savaşırken şehid düştü. Irak’taki direniş gruplarını tek bir çatı altında toplayan Mücahidler Şûrası tarafından yapılan açıklamada; “Aslen Bitlis’in Yediveren köyünden olan ve ailesi İstanbul’da ikamet eden Ebu Bekir Yiğit’in, ABD askerleriyle savaşırken şehid düştüğünü Türk halkına müjdeliyoruz. Bağdat yakınlarındaki bir bölgede yoldan geçmekte olan ABD konvoyuna yanındaki direnişçilerle birlikte pusu kuran kardeşimiz, konvoy geçerken işgalcilerle çatışmaya girdi. Çatışma sonucu 7 ABD askeri öldü, en az 10 ABD askeri de yaralandı. İşgalci ABD askerlerine karşı Irak’ta verdiğimiz mücadelede büyük fedakarlıklar gösteren Türkiyeli gençleri kutluyoruz. Şehid kardeşimizin ailesine Allah’tan sabırlar diliyoruz” denildi.

www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)