Secih Başaran
yönetici1969 yılında Siirt'te doğdu. Sakıp Beygo İlkokulu, İskenderpaşa İlkokulu, Neslişah Ortaokulu ve Fatih Ticaret Lisesi’nden mezun oldu.

Lise son sınıfta çalışma hayatına atıldı. Yönetici olarak görev yaptı. Milletvekili adayı oldu. Evli ve iki çocuk babası.
SECİH BAŞARAN'IN MİLLETVEKİLİ ADAYLIK AÇIKLAMASI

1969 YILINDA SİİRT’TE DOĞDUM.

Evli ve iki çocuk babasıyım. Öğrenimimi sırasıyla Sakıp Beygo İlkokulu, İskenderpaşa İlkokulu, Neslişah Ortaokulu ve Fatih Ticaret Lisesi’nde okuyarak tamamladım. Lise son sınıfta yuriçi ve yurtdışı faaliyetleri olan ülkemizin saygın bir grubunda çalışma hayatına atıldım. 20 senedir bu grubun çeşitli kademelerinde görev yaptım. Halen bu grubun bünyesindeki bir işletmenin yöneticiliğini yapmaktayım.

Partiler bu güne kadar oy toplamak için ağırlıklı olarak belli bir kitleye odaklanmakta, Sağcı-solcu, laik-antilaik ve değişik etnik grupların edebiyatını yapıp toplumu bölmekten başka bir şey yapmıyorlar. Proje üreterek siyaset yapmak yerine, bugüne kadar olumlu bir neticesi alınmamış bir yolu tercih ediyorlar.

Bütün bunlara rağmen gönlünüzde oy vereceğiniz adres belliyse ülkemiz adına hayırlı olsun ama kararsızsanız oyunuza talibim. Bu diğer adaylardan çekinmemden değil, sizin fikir ve düşüncelerinize olan saygımdandır. Çünkü bizim insanımız genelde takım tutar gibi parti tutma düşüncesindedir, bu sebepten dolayı bağımsız aday olmaya karar verdim.

Bağımsız aday olarak karşınıza çıkmamın sebebi, yukarıda belirttiğim hususlar ve partilerde aday belirleme kriterlerinin tamamıyle maddi güç, ahbap dost ilişkisine bağlı oluşundandır. Parti vitrininde yer alacak kadar tanınmıyorsanız veya maddi gücünüz üst düzeyde propaganda harcaması yapmaya müsait değilse listeye girmeniz çok güçtür. Bende ihtimali zayıf olsa da olabilecek bir işe kalkışmayı, olmayacak bir işe tercih ederim. Ben siyasetçi değilim, fakat çok çalışmayı seven biri olarak karşınıza çıkıyorum.

Siz seçmenlere yapamayacağım hiçbir sözü vermek istemem, yapacağım tek şey çok çalışıp, yapabileceğim işlerin mutluluğunu sizinle paylaşmak olacaktır.

22 TEMMUZ SEÇİMİNİN ÜLKEMİZ VE MİLLETİMİZ İÇİN HAYIRLI OLMASINI DİLERİM.

EVET !
KARARSIZSANIZ !
YALANLARDAN BIKTIYSANIZ!
ORTAMIN DÜZELMESİNDEN ÜMİTSİZSENİZ !
ÜMİTLERİNİZİ YEŞERTMEK ADINA OYUNUZA TALİBİM.

SAYGILARIMLA,
SECİH BAŞARAN
İSTANBUL 3. BÖLGE BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ADAYI

www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)