Kenan Eroğlu
ressam1950 yılında Yozgat’ta doğdu. 1957-1971 yılları arasında ilk ve orta öğrenimini Yozgat’ta tamamladı. 1971 yılında girdiği Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nin Ekonomi-Maliye Bölümü'nü bitirdi.

1970 yılından bu yana resim ve desenleri Türk Edebiyatı, Töre, Ocak, Milli Eğitim ve Kültür, Doğuş, Konevi, Erciyes, Birliğe Çağrı, Kutlu Doğum, Yozgat Divanı gibi çeşitli dergilerde yayınlandı. Bunun yanı sıra bir kısım kültür ve edebiyat dergilerinde ve mahalli gazetelerde yazılar yazdı.

Yozgat Türk Ocakları’nın kuruluşunda yer aldı ve bir süre başkanlığını yaptı. Ayrıca, mahalli RTV66 televizyon kanalının kurulmasını sağladı.

M. Celal Kapusuzoğlu, Memduh Şenol, Dr. Mehmet Güneş ve Hüseyin Çelikcan gibi şairlerin şiir kitaplarının kapak desenlerini çizdi.

İlk sergisini 2000 yılından Yozgat’ta açtı. 2004 senesinde “ahşap yakma” ve “suluboya” tekniği ile yaptığı resim çalışmalarını Ankara’da sergiledi.

2006 yılında “Eski Ankara ve Beypazarı Evleri” konulu ahşap yakma tekniği ile yapılmış resimlerini Beypazarı’nda sergiledi.
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)